Facebook Paper

Facebook Paper Uygulamasına Son Verdi

Instagram üzerinde uygulanan değişim hareketi yavaş yavaş Facebook üzerinde de uygulanmaya başladı. Başta uygulamanın simge tasarımlarının değişeceğini duyurulması, ardından uygulamanın haber akışı sisteminin değiştirileceğinin açıklanması derken şimdilerde ise Instagram’ın Paper özelliğine veda edeceği gündeme gelmeye başladı. Zira uygulama yetkilileri tarafından açıklamaya göre 29 Temmuz Paper için son tarih. Peki, Paper uygulaması ne işe yarıyordu? Kullanıcılara bu uygulamayla beraber ne gibi ayrıcalıklar sunuluyordu? Tüm bunlarla beraber Facebook neden böyle bir karar alarak Paper uygulamasını kaldırma kararı aldı? Tüm bunlara daha detaylı bakalım.

Öncelikle şunu belirtelim ki Paper uygulaması aslında bir iki ekran uygulaması olarak gösterilebilir. Uygulama sayesinde kullanıcıların bir yandan haber akışı menüsünden yapılan paylaşımları incelerken bir yandan da Facebook tarafından seçilen haberlerin başka bir haber şeridi şeklinde kullanıcılara gösterilmesi sağlanıyordu. Böylelikle kullanıcıların paylaşımlarını kontrol ederken haberleri de takip etmesi sağlanıyordu. Fakat Facebook kullanım verileri incelemelerine baktığı zaman aslında Paper uygulamasının beklediği ilgiyi görmediğini de fark etti. Üstüne üstük birçok siste de artık böyle bir yapının kullanılması artık Facebook’un Paper desteğini kesme kararı almasına neden oldu. Tüm bunlarla beraber yapılan resmi açıklamayla beraber Paper uygulamasının 29 Temmuz tarihinde tamamen kapatılacağı düşünülüyor. Paper yerine her hangi başka bir sistemin gelip gelmeyeceği de merak konusu.

Facebook Paper Uygulamasına Son Verdi
4.4 (88.29%) 111 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Yorum Ve Beğeni Sayısı Azalıyor Mu? başlıklı makalemizde Instagram beğeni, Instagram Yorum ve Instagram Yorum Ve Beğeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram TV ( İGTV ) Kanal Açma
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir