Facebook Sahte Haberler i Engelleyecek

Facebook Sahte Haberler i Engelleyecek

instagram takipçi satın al instatakipci

Facebook kullanıcı sayıları ve yıllık gelirleri ile beraber artık dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. Giderek de büyümeye devam ediyor. 2 milyar kullanıcı sayılarının üstüne çıkmaya başlayan sosyal medya uygulaması tüm bu aktivitesini korumak için ise sürekli olarak güncellemeler yayınlıyor. Genelde uygulamaya yeni özellikler eklemek için güncellemeler yayınlayan Facebook, son dönemde ise bambaşka bir konu ile gündeme gelmeye başladı. Facebook Sahte Haberler konusunda ciddileşiyor. Zira Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklama ile beraber uygulamanın çok daha ciddi bir güncelleme üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklama ile beraber, artık uygulama üzerinden yayılan Facebook Sahte Haberler i engellemek için bir güncelleme yayınlayacak. Yayınlanan bu güncelleme ile beraber artık asılsız haberlerin önüne geçebilmek için sahte hesaplarda kullanıldığı gibi bir buton kullanılacak ve doğrudan bu butonlarla beraber “asılsız haber bildirimi yap” özelliğini devreye alabileceksiniz.

Butonu kullandıktan sonra ise Facebook söz konusu haber hakkında kısa bir inceleme yapacak. Eğer gerçekten haber asılsız ise doğrudan haber paylaşımdan kaldırılacak. Söz konusu sistem üzerinde çalışan uygulamanın güncelleme için henüz bir tarih vermediğini de belirtmek gerekiyor.

Zira söz konusu güncellemenin üzerinde sıkı bir çalışma yapılması gerektiğini açıklayan Mark Zuckerberg, bunun için sistemin biraz daha gecikebileceğini de belirtti. Fakat yeni sistem sosyal medya için yeni bir devrim olacak gibi. Facebook Sahte Haberler olayını değiştirmeye kararlı duruyor.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Sahte Haberler i Engelleyecek
4.5 (89.34%) 319 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir