Facebook Sayfa Silme

Facebook Sayfa Silme

Facebook uygulamasını bu kadar keyifli kılan, eğlenceli paylaşımlar yapan bazı sayfalar mevcut. Facebook sayfa silme işlemi, sayfasından verim alamayan ya da kapatmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir işlem oluyor. Facebook, bu işlemi 2017 yılından beri, aktif olmayan sayfalar için kendi yapıyor. Ancak sizler de bu işlem sayesinde, Facebook’un müdahale etmesini beklemeden kendiniz müdahale edebilirsiniz.

Facebook, hem ülkemizde hem de dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya devam eden önemli bir uygulamadır. Çeşitli alanlarda olan sayfaları hepimiz kullanıyoruz. Gidişatından memnun kalmadığınız ya da artık eskisi kadar etkileşim alamadığınız sayfalarınız için kapatma kararı alabilirsiniz. Bizler de bu noktada, Facebook sayfası silme işlemini nasıl yapacağınızı en kısa yoldan sizlere belirtiyoruz.

Facebook’ta Sayfa Silme İşlemi

Facecook sayfa kapatma işlemi sizlerin de tahmin edebileceği gibi, son derece kolaydır. Sayfanızı kısa yoldan silmek istiyorsanız, şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Daha sonra sayfanızın bulunduğu sekmeyi açın.
 • Açtığınız sayfada “Ayarlar” kısmı bulunmaktadır.
 • Bu ayarlara tıkladığınız zaman, en alt kısımda “Sayfayı kaldır” seçeneği olacaktır.
 • Sayfayı kaldır seçeneğine tıkladığınız zaman, sayfanız, sizin onayınızla silinecektir.

Ancak sayfa silme işlemini yaptıktan sonra hemen sayfanı ortadan kalkmayacaktır. Facebook, kullanıcılara yaklaşık 14 günlük bir zaman tanımaktadır. Bu zamana göre, eğer sayfanızı yeniden geri getirmek isterseniz, bu 14 günlük süreyi kullanabilirsiniz. Silme işleminden vazgeçtiyseniz, sayfanızı yeniden aktif edebilirsiniz. Ancak süre bittikten sonraki günlerde ne yazık ki bu işlemi geri alamazsınız. Eğer Facebookta sayfa silme işleminiz için çok da emin değilseniz, bu noktada sayfanızı dondurabilirsiniz. (Facebook Destek)

facebook sayfa silme

Facebook Sayfalarını Silme

Facebook’taki sayfaları silmek istiyorsanız, silmek istediğiniz sayfanın yöneticisi olmanız gerekmektedir. Eğer silme işleminden vazgeçtiyseniz de şu aşamaları takip etmelisiniz:

 • Sayfanıza giriş yapın.
 • 14 gün içerisinde sayfanıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Giriş yaptığınızda üst kısımda “Sayfa silmeyi iptal et” seçeneği bulunmaktadır.
 • Bu seçeneği tıklayarak, onayla butonuna basın.
 • Son olarak tamam seçeneğine tıklayarak, sayfanızı kurtarmış olacaksınız.

Sayfa silme işlemi dışında, hesabınızı da kalıcı olarak silebilirsiniz. Kişisel hesabınızı sildiğinde kesinlikle bu işlemi geri alamazsınız. Eğer kişisel hesabınızı kaldırma konusunda çok da emin değilseniz, hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu size düşünme için zaman verecektir. Hesabınızı dondurduğunuzda bunun zaman konusunda hiçbir sınırlaması bulunmamaktadır. Hesabınız silindiğinde şu durumlarla karşılaşırsınız:

 • Hesabınızı etkileştiremezsiniz.
 • Yaptığınız bu işlemi geri alamazsınız.
 • Videolarınız, gönderileriniz, paylaşımlarınız ya da etiketlendiklerinizi hiçbir şekilde göremezsiniz.
 • Messenger uygulaması kullanmazsınız.
 • Mesajları sizler göremezsiniz, ancak mesajlaştığınız kişiler mesajları görebilir. Fakat size mesaj atamazlar.

Eğer bu durumları yaşamak istemiyorsanız, hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine dondurma işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Kişiler yine sizi göremez ancak hesabınızı dilediğiniz zaman aktif edebilirsiniz. Facebook sayfa silme işleminin tüm detaylarını sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Facebook Sayfa Silmek Mümkün mü?

Facebook sayfalarınızı istemeniz durumunda kapatabilir ve silebilirsiniz. Böylece artık kullanmadığınız eski sayfalarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Facebook Sayfa Silersem İçeriklerim Tekrar Kullanılabilir mi?

Facebook sayfa silme durumunda içerikleriniz tamamen silinecektir. Herhangi bir şekilde geri getirme yapamazsınız. Bu nedenle sayfa silmeden önce tüm içeriklerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa silmek için yalnızca 5 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Yukarıda ki blog yazımızı detaylıca okuyarak sayfa silme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma Nedir?

Facebook profillerinizi geçici olarak kapatma işlemlerine hesap dondurma işlemleri denilmektedir.

Facebook Hesabımı Silersem Bilgilerim Ne Olur?

Facebook hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve geri elde etmeniz mümkün olmaz.

Facebook Sayfalarıma Yönetici Atayabilir miyim?

Facebook sayfalarınızı ortak bir şekilde yönetmez adına istediğiniz sayfa üyesini yönetici olarak atayabilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir