Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook sayfa açma oldukça kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Sayfa oluşturmak için öncelikle profilinizin sağ üst köşesin de bulunan aşağı oka basmanız ve ardından çıkan menüden “Sayfa Oluştur” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Sayfa oluşturmak için öncelikle belirli unsurları dikkate almanız gerekmektedir. Facebook Sayfası Nasıl Açılır? Gelin yakından ineleyelim.

Sayfanızın Türünü Belirleyin

Facebook’ da oluşturduğunuz sayfaların türlerini belirlemeniz internet üzerinde arama yaparken sayfanıza ulaşılmasında kolaylık sağlar. Sayfa türleri içinden işinize en uygun ve sayfanızı anlatan türü seçmelisiniz.

 • İnternet üzerinden ürün satan marka ve firmalar için uygun seçenek “Marka veya Ürün” seçeneğidir.
 • Eğer yerel bir işletmenin sayfasını açmak istiyorsanız bu durumda “Yerel İşletme veya Yer” seçeneğini de seçebilirsiniz.

Facebook Sayfa Oluşturma

 • Hakkında Bölümü

Oluşturmuş olduğunuz sayfa hakkında detaylı bilgilendirmeyi bu bölümde takipçileriniz paylaşabilirsiniz, dikkatli olmanız gereken konu ise net ve açıklayıcı bir hakkında yazısı yazmanız olacaktır.

 • Seçtiğiniz Profil Resmi

Profil resminizi belirleyin. Bu markanızı anlatan bir logo veya bir resim olabilir. Mümkün olduğu kadar markanızın anlatıldığı bir logo resmini kullanmalısınız.

 • Facebook Internet Adresinizi Seçin

Facebook sayfalarına kolay erişim için bir adres belirlemenize imkân sağlar. Örnek; Facebook.com/Sayfa Adı tarzında bir kolay erişim adresi belirleyebilirsiniz. Bu adımda Facebook size bir ad önerisinde bulunacaktır. Bu ada karar verirken dikkatli olmalısınız, çünkü sayfalarınızı bir kere oluşturduktan sonra sadece bir kez değiştirme hakkınız var. Buraya kullanıcılara anlam ifade eden ve markanızı anlatan veya sayfanızın adını yazın.

 • Daha Fazla Kişiye Ulaşın

Son adımda Facebook reklamları ile sayfanızı tanıtmak isterseniz ödeme yapabilmeniz için ödeme yöntemi seçmeniz istenir. Bir ödeme yöntemi seçmeden de “Geç” butonuna basarak devam edebilirsiniz. Ödeme sistemi seçmek için acele etmeyin, ileride reklam vermek isterseniz ödeme yöntemini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

 • Sayfa Hazır

Facebook sayfanız artık hazır, sayfayı ilk kez ziyaret ettiğinizde Facebook size adım adım sayfayı tanıtacak ve bazı önerilerde bulunacaktır. Bunlardan ilki sayfanızı beğenmenizi istemektir.

 • Önce Kendi Sayfanızı Beğenin

Facebook sayfaları birçok özelliği içinde barındırtan dinamik bir alandır. Bu nedenle sürekli güncellenmekte ve yeni özellikler eklenmektedir. (Facebook Destek)

facebook sayfa oluştur

Facebook Mobil Sayfa Oluşturma

Aşağıdaki adımları uygulayarak sayfa kurma, ayarlara gitme, istatistikileri görüntüleme ve diğer işlemlere ulaşabilirsiniz. Facebook sayfa açma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Facebook uygulamasını başlatın.
 • Ana ekranda bulunan üç çizgi ile gösterilmiş, işlemler menüsüne gidin.
 • Aşağı inerek Sayfalar kısmında bulunan “Sayfa oluşturma” seçeneğine basın.
 • Sayfa ismi, kategori ve alt kategori girerek “Başla” basın.
 • Şimdi veya daha sonra sayfa bilgilerinizi doldurun. Sayfa amacı, varsa internet sitesi ve sayfanın kime ait olduğu bilgilerini kaydedin veya Genç’e basın.
 • Facebook Sayfa Kullanıcı adınızı girin. Burada çok dikkatli olmalısınız kullanacak olduğunuz Kullanıcı adını sadece 1 kez değiştirebilirsiniz. Sonrasında değiştirme işleminiz onaylanmayacaktır.
 • Sayfa açma işleminiz başarıyla oluşturulur.

Facebook hesaplarınızı yükseltmek ve potansiyel müşterilerinizi büyütmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook/sayfa-begeni

Facebook Profilime Kim baktı?

Facebook profilinize bakanlar adı altında yapılan uygulumalar güvenlik tehditleri barındırmaktadır. Bu tarz uygulamalar ile şifre paylaşmanız tavsiye edilmez.

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Facebook şifrenizi mail adresinize ya da telefon numaranıza onay kodu alarak değiştirebilirsiniz.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebook video indirme işlemi için aracı uygulamalar kullanmak zorundasınız. Facebook’un video indirme özelliği mevcut değildir.

Facebook Sayfa Yönetimleri Çoklu Yapılabilir mi?

Facebook sayfalarınızı açtıktan sonra sayfalar adına farklı yöneticiler atayabilir ve çoklu yönetim gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Sayfalarında Üyeler Paylaşım Yapabilir mi?

Facebook sayfalarınızda üyelerinize paylaşım yetkisi tanımanız neticesinde üyeler sayfa üzerinde paylaşım yapabilirler.

En Fazla Kaç Facebook Sayfası Açabilirim?

Facebook profilleriniz ile herhangi bir sınırlamaya dahil olmadan istediğiniz sayıda sayfa açmanız mümkündür. Ancak sayfalarınızı güncel tutmanız gerektiğini unutmayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir