İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla
Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Öncelikle Facebook sayfası açmadan önce bir Facebook hesabına sahip olmanız gerekir. Facebook hesabınız yoksa Facebook hesap açma yazımızı okuyabilirsiniz. Facebook sayfa açma oldukça kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Sayfa oluşturmak için öncelikle profilinizin sağ üst köşesin de bulunan aşağı oka basmanız ve ardından çıkan menüden “Sayfa Oluştur” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Sayfa oluşturmak için öncelikle belirli unsurları dikkate almanız gerekmektedir. Facebook Sayfası Nasıl Açılır? Gelin yakından ineleyelim. 

İlk Olarak Sayfanızın Türünü Belirleyin

Facebook’ da oluşturduğunuz sayfaların türlerini belirlemeniz internet üzerinde arama yaparken sayfanıza ulaşılmasında kolaylık sağlar. Sayfa türleri içinden işinize en uygun ve sayfanızı anlatan türü seçmelisiniz.

 • İnternet üzerinden ürün satan marka ve firmalar için uygun seçenek “Marka veya Ürün” seçeneğidir.
 • Eğer yerel bir işletmenin sayfasını açmak istiyorsanız bu durumda “Yerel İşletme veya Yer” seçeneğini de seçebilirsiniz.
faecbook anasayfa seçenekler

Facebook Sayfası Oluşturma

 • Hakkında Bölümü

Oluşturmuş olduğunuz sayfa hakkında detaylı bilgilendirmeyi bu bölümde takipçileriniz paylaşabilirsiniz, dikkatli olmanız gereken konu ise net ve açıklayıcı bir hakkında yazısı yazmanız olacaktır.

 • Seçtiğiniz Profil Resmi

Profil resminizi belirleyin. Bu markanızı anlatan bir logo veya bir resim olsun. Mümkün olduğu kadar markanızın anlatıldığı bir logo resmini kullanmalısınız.

 • Facebook Internet Adresinizi Seçin

Facebook sayfalarına kolay erişim için bir adres belirlemenize imkân sağlar. Örnek; Facebook.com/Sayfa Adı tarzında bir kolay erişim adresi belirleyebilirsiniz. Bu adımda Facebook size bir ad önerisinde bulunacaktır. Bu ada karar verirken dikkatli olmalısınız, çünkü sayfalarınızı bir kere oluşturduktan sonra sadece bir kez değiştirme hakkınız var. Buraya kullanıcılara anlam ifade eden ve markanızı anlatan veya sayfanızın adını yazın.

facebook sayfa oluşturma
 • Daha Fazla Kişiye Ulaşın

Son adımda Facebook, reklamları ile sayfanızı tanıtmak için ödeme yöntemi seçmenizi ister. Bir ödeme yöntemi seçmeden de “Geç” butonuna basarak devam edebilirsiniz. Ödeme sistemi seçmek için acele etmeyin, ileride reklam vermek isterseniz ödeme yöntemini kolaylıkla seçebilirsiniz.

 • Sayfa Hazır

Facebook sayfanız artık hazır, sayfayı ilk kez ziyaret ettiğinizde Facebook size adım adım sayfayı tanıtacak ve bazı önerilerde bulunacaktır. Bunlardan ilki sayfanızı beğenmenizi istemektir.

 • Önce Kendi Sayfanızı Beğenin

Facebook Sayfası Silme hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın! Facebook sayfa birleştirme işlemi hakkında da yine blog yazımızdan destek alabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Gönderi Metni Nedir? Nasıl Yapılır? 
Instagram Gönderi Metni Nedir? Nasıl Yapılır? 

Sosyal medyanın yükselişiyle birlikte, Instagram gönderi metni artık sadece birkaç kelimeden fazlasını ifade ediyor diyebiliriz. Instagram gönderisi h...

Instagram Hareket Kısıtlaması Nedir, Neden Olur?  
Instagram Hareket Kısıtlaması Nedir, Neden Olur?  

Instagram hareket kısıtlaması, bu sosyal medya platformunu kullanan kişilerin merak ettiği bir konudur. Aktif kullanıcıların hareket kısıtlaması kavra...

Facebook sayfaları birçok özelliği içinde barındırtan dinamik bir alandır. Bu nedenle sürekli güncellenmekte ve yeni özellikler eklenmektedir. (Facebook Destek)

Facebook Mobil Sayfa Oluşturma

Aşağıdaki adımları uygulayarak sayfa kurma, ayarlara gitme, istatistikileri görüntüleme ve diğer işlemlere ulaşabilirsiniz. Facebook sayfa açma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Facebook uygulamasını başlatın.
 • Ana ekranda bulunan üç çizgi ile gösterilmiş, işlemler menüsüne gidin.
 • Aşağı inerek Sayfalar kısmında bulunan “Sayfa oluşturma” seçeneğine basın.
 • Sayfa ismi, kategori ve alt kategori girerek “Başla” basın.
 • Şimdi veya daha sonra sayfa bilgilerinizi doldurun. Sayfa amacı, varsa internet sitesi ve sayfanın kime ait olduğu bilgilerini kaydedin veya Genç’e basın.
 • Facebook Sayfa Kullanıcı adınızı girin. Burada çok dikkatli olmalısınız kullanacak olduğunuz Kullanıcı adını sadece 1 kez değiştirebilirsiniz. Sonrasında değiştirme işleminiz onaylanmayacaktır.
 • Sayfa açma işleminiz başarıyla oluşturulur.
Sıkça Sorulan Sorular

Facebook profilinize bakanlar adı altında yapılan uygulumalar güvenlik tehditleri barındırmaktadır. Bu tarz uygulamalar ile şifre paylaşmanız tavsiye edilmez.

Facebook şifrenizi mail adresinize ya da telefon numaranıza onay kodu alarak değiştirme imkanınız vardır.

Facebook video indirme işlemi için aracı uygulamalar kullanmak zorundasınız. Facebook’un video indirme özelliği mevcut değildir.

Facebook sayfası açtıktan sonra sayfalar adına farklı yöneticiler atar veya çoklu yönetim gerçekleşir.

Facebook profilleriniz ile herhangi bir sınırlamaya dahil olmadan istediğiniz sayıda sayfa açmanız mümkündür. Ancak sayfalarınızı güncel tutmanız gerektiğini unutmayın.

Facebook sayfalarınızda üyelerinize paylaşım yetkisi tanımanız neticesinde üyeler sayfa üzerinde paylaşım yapma imkanı vardır.

Enes Bulut

Yazılar: 469

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. müge orak
  müge orak

  Facebook Sayfası Nasıl Açılır isimli yazınızı oldukça faydalı buldum. Bu konuda oldukça açıklayıcı bir içerik olmuş. Çok teşekkürler..

 2. osman hacılar
  osman hacılar

  Facebook Sayfa Yönetimleri Çoklu Yapılabilir mi?