Facebook Silah Satışı

Facebook Silah Satışı Yapanlara Yasaklama

Facebook yeni bir kuralını daha açıkladı. Özellikle Amerika’da büyük oranda yaygın olan Facebook silah satışı yapanlara artık sınırlama getirildi.  Facebook artık sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan çıktı. Bunun yanında Facebook üzerinden alışveriş yapabiliyor ve ürün satışı yapabiliyorsunuz. Tabi bu durum sadece Facebook ile sınırlı değil. Facebook’un destek verdiği ve bünyesinde barındırdığı Instagram üzerinden de satış ve alış işlemi yapabiliyorsunuz. Yani sözün kısası bu iki siteyi de e ticaret sistemi olarak kullanabiliyorsunuz. Tabi her sitede olduğu gibi Facebook üzerinden de satın alma işlemi yaparken belli kurallara uymanız gerekiyor. Ancak bu kurallara uyulduğu takdirde yasal bir şekilde alışveriş işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Amerika’da silah satışının yasal olması nedeniyle Facebook ve Instagram üzerinden de birçok kişi silah satışı yapabiliyordu. Bununla beraber gerekli belgeleri olmayan kişiler bile satış yapma işlemini geçekleştirebiliyordu. Artan terör saldırılarından sonra ise bu konuda yeni bir karar alındı. Facebook yaptığı açıklama da artık hem Instagram hem de kendisi için silah satışlarını yasakladığını duyurdu. Yani artık Instagram ve Facebook üzerinden silah satışı yapılamayacak. Tabi bu noktada kapıların tamamen kapatılmadığını da söylemek gerek. Zira yapılan açıklamada yetki belgesi olan izinli kişilerin satışa devam edebilecekleri açıklandı. Bu sınırın nasıl belirleneceği ise şimdilik merak konusu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/youtube/paylasim-satin-al

Facebook Silah Satışı Yapanlara Yasaklama
4.5 (89.24%) 331 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Dantel Akımı başlıklı makalemizde instagram, Instagram dantel akımı ve İrem Derici hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Helin Avşar Instagram Hesabından Evlendiğini Duyurdu
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir