Facebook Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim? [Çözüldü]

Facebook Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim? [Çözüldü]

Facebook silinen mesajları geri getirmek mümkün mü sorusunun yanıtını merak ediyorsanız bu içerik meraklarınızı giderecek ve sorunlarınızın çözümünü sağlayacaktır. Facebook’da silinen mesajların geri geldiği doğrudur ancak bunu yapabilmeniz için bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu başlıkta bilmeniz gereken noktaları ve Facebook mesajlarını nasıl geri getirebileceğinizi detaylarıyla açıkladık.

Facebook mesajlarını geri getirebilmek mümkün. Facebook’da yanlışlıkla sildiğiniz veya farklı bir sebepten dolayı sildiğiniz mesajlara tekrar erişim sağlamak için izlemeniz gereken adımları aşağıda detaylarıyla belirttik. Bu aşamaları inceleyerek, Facebook silinen mesajları geri getirme sorununu kolayca çözebilirsiniz.

 • Facebook silinen mesajları geri getirmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlara tıklayınız.
  facebook silinen mesajları geri getirmek
 • Bu kısma tıkladıktan sonra genel hesap ayarları kısmı otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Hiçbir diğer sayfalara geçmeden hemen Bilgilerini indirmek için Facebook Bilgilerine git. bağlantısına tıklayınız.
 • Bu bağlantıya tıkladıktan sonra https://www.facebook.com/settings?tab=your_facebook_information karşınıza linkte belirtilen kısım açılacaktır.
 • Açılan sayfada,  başlıklar altında maddeler göreceksiniz. En üst kısımda da şu uyarı yer almaktadır ” İstediğin zaman bilgilerini görebilir veya indirebilir ve de hesabını silebilirsin.

Bahsi geçen maddeler aşağıdaki gibidir. Açıklamalarını inceleyerek talep ettiğiniz işlemi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bilgilerini İndir
  Belirtilen aşamada, bilgilerin bir kopyasını saklayabilirsiniz. Ayrıca başka bir hizmete aktarma işlemini de bu kısımda uygulayabilirsiniz. Bilgileri indir diyerek bu işlemi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hareketler Dökümü
  Hareketler dökümünde tüm bilgilerine erişebilir ve bu bilgilerle ilgili hangi işlemlerin gerçekleşmesi gerektiğine karar verebilirsiniz. Kısacası bu aşamada, bilgilerini ve bazı ayarları görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Bilgilerini Yönetme

Bilgileri yönetme işlemlerinin nasıl yapılabileceği ile ilgili tüm soruların yanıtlarına bu aşamadan erişebilirsiniz. Bu kısımda, bilgileri yönet konusundaki tüm detayları inceleyebilirsiniz.

 • Hesabını ve Bilgilerini Sil

Bu aşamada Facebook hesabını, kalıcı olarak bilgiler dahilinde silebilirsiniz. Böylece hiçbir şekilde veri yedeklemesi yapılmayacak ve kalıcı olarak silinecektir. Ancak, bilgilerin yedeklenmesini istiyorsanız, hesabınızı silmeden önce bilgilerinizi cihazınıza kaydedebilirsiniz.  Aşağıda belirtilen işlemleri gerçekleştirerek hesabınızı, bilgileriniz ile birlikte kalıcı olarak silebilirsiniz.

 • Facebook hesabını ve bilgilerini kalıcı olarak silme işlemi için, ilgili butona tıklayın,
 • Bu kısımda, hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce, bilgileri indirmek istiyorsanız,  ilgili bağlantıya tıkladıktan hemen sonra karşınıza tüm bilgilerinizin yer aldığı aşağıdaki kısım gelecektir.
 • Bu kısımda, sadece mesajlarınızı saklamak ve cihazınıza indirmek istiyorsanız, sadece, Messenger’da diğer kişilerle olan mesajlarınız butonunu seçin.

Facebook Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim? [Çözüldü]

facebook silinen mesajları ve tüm bilgileri geri getirme 2018
 • Diğerlerindeki seçimi kaldırdıktan sonra yukarıda yer alan Dosya Oluştur butonuna basmanız yeterlidir. Tabi bu butona basmadan önce istediğiniz formatı ve detayları gene hemen sol kısımda bulunan panelden yapabilirsiniz.
facebook bilgileri geri getirme
 • Belirtilen ayarların hepsini yaptıktan sonra, dosyanın oluşturulmasını bekleyin. Dosya oluşturulma işlemi tamamlandığında istediğiniz cihaza bu dosyayı indirebilirsiniz. 
 • Butona bastığınızda karşınızda böyle bir uyarı yer alacaktır. İlgili bilgileriniz facebook tarafından indirilme işleminin hazırlandığının göstergesi olarak bu uyarıyı baz alabilirsiniz.
 • İlgili uyarıdan sonra yaklaşık olarak dosyalarınız geçmişine göre her ne kadar değişkende olsa 24 saati geçmeden verileriniz hazır hale gelip Facebook üzerinden bildirim + kayıtlı mail adresinize dosya iletilecektir.
  Facebook silinen mesajları geri getirmek işte bu kadar kolay diyebiliriz. Farklı hiçbir program kullanmadan bu şekilde yapmanız gerekmektedir. Kesinlikle İnternette yer alan programları kurmayınız.
 • İnternet üzerinde yer alan bir adet video da eklemek istiyoruz.
 • Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Videolu Anlatım
 • Videolu anlatımı da inceleyerek silinen mesajlarınızı kolayca nasıl geri getirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu içerikte, silinen mesajlarınızın geri getirilmesi ile ilgili çözüm yolunu sizlere yazılı, resimli ve videolu açıklamalar şeklinde aktardık. Dilediğiniz açıklama şeklini seçerek öğrenebilir ve silinen mesajlarınızı kolayca geri getirebilirsiniz.

İçeriğimizde, Facebook silinen mesajların nasıl geri getirilebileceğini detaylarıyla aktardık. Ancak bahsedilen aşamalar uygulandıktan sonra, yine de sorun yaşanıyorsa, mesajların geri getirilmesi imkansız olabilir. Bu nedenle, bahsedilen aşamaları dikkatli bir şekilde sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

 • Yukarıda yer alan video dan ziyade belirttiğimiz yazıdaki şablonun aynısını uygulayarak daha kesin ve net bir çözüm sağlamış olursunuz.

Facebook mesajlarınızı veya verilerinizi geri getirebilir veya tüm verileri cihazınıza kolayca indirebilirsiniz.
https://www.instatakipci.com/

Facebook Silinen Mesajları Kurtarmak Mümkün Mü?

Facebook üzerinde mesajlaşırken sildiğiniz mesajları kurtarmanız mümkündür. Ancak biraz zordur. Silinen mesajlarınızı nasıl geri getireceğinizi blog yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Silinen Mesajlarınızı geri getirmek için, yukarıda belirttiğimiz yöntemleri uygulamanız gerekir. Bundan sonra ise yapmanız gereken 24 saat beklemektir. Mesajlarınız hazırlandıktan sonra Facebook bildirim ile size bilgi verecektir.

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirmek Ücretli Midir?

Facebook silinen mesajlarınızı geri getirmek biraz zahmetli olsa da, tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.

Facebook’ta nasıl toplu mesaj silebilirim?

Facebook’ta mesajlarını toplu bir şekilde silmek çok basit. Uygulamayı açıp mesajlarınıza girin daha sonra “tüm mesajları sil” seçeneğine tıklayın bütün mesajlarınız silinecektir.

Silinen Facebook hesabı geri getirilebilir mi?

30 gün içinde hesabınıza tekrardan giriş yaparsanız hesabınızı geri getirebilirsiniz eğer silme işleminden sonra 30 gün hesabınıza giriş yapmadıysanız hesabınız tamamen silinecektir.

Facebook’ta konuşma geçmişi nasıl bulunur?

Öncelikle Facebook’u açın ve anasayfaya girin daha sonra Messenger’ı açın. Messenger’ı açtıktan sonra “Messenger’da ara” seçeneğine tıklayarak konuşma geçmişinize erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 26 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

24 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. nasıl yaptı bende aynı sekılde actım ama en sonunu yapamadm acımıyor acısaad silinen mesjlar yıne yo degişen birşey yook yardımcı oolur muusn cook onemli

 1. Yazıda belirttiğiniz gibi dosya oluşturmaya kadar geliyorum, sonra kapanıyor sayfa ulaşılmıyor. videoyu görünce iş değişti tabi. Teşekkürler çok yardımınız oldu

 2. Facebook silinen mesajları geri getirmeyi defalarca denedim başaramamıştım. Sayenizde bu işi de çözdüm. Emeği geçenlere teşekkürler

 3. Bir türlü beceremedim. Mail adresini yazıyorum ancak geri dönüş falan olmuyor. Günlerdir bekliyorum yardımcı olurmusunuz. Gerekirse ücretini ödeyeyim lütfen yardım edin

 4. Facebook hesabımı silemiyorum. Önceki yıllarda bir tane açmıştım ancak onu bir türlü kapatamıyorum. Aynı mail ile tekrardan facebook hesabı açabilir miyim.

  1. Silinen mesajları geri getirmenin yolu asla yok.Getirdim diye yazmış bazıları.Bunun olması imkansız.Silmediğiniz mesajları bilgilerinizden indirebilirsiniz.Lütfen yanıltıcı olmayalım.

 5. facebook verilerini kopyala çıkmıyoki nasıl olacak dosya indir yaptım ama silinmiş olan değil gizlediğim mesajlar çıktı.bnm istediğim mesaj çıkmadı napıcazya

 6. ya ben dediğinizi yaptım ama bir kişiyle olan konuşmalarımı geri alamadım çıkmıyor mahkemeye delil olarak sunacağım çok önemli benim için ama o msjlar o kişi benia rkadaşlarından çıkarmış ama bunla bir alakası olduğunu düşünmüyorum sonuç olarak tüm silinen msjları geri getirmesini isityorum ama o msjlar yok

 7. facebookta silinen mesajları nasıl geri getirebilirim diye kara kara düşünüyordum neyse ki yazılanları yaparak getirebildim problem cozuldu

 8. 2013 te açtığım hesabın 2017 yılında isim değisıkliği yaptım şımdı aynı facebook hesabına giriyorum ve 2017 yılında öncesi yok yardımcı olabilirmisiniz…Teşekkürler