Facebook Live özelliğini genişletiyor.

Facebook Sonunda Canlı Yayın Haritasını Açtı

Instagram ve WhatsApp gibi dev sosyal medya uygulamaları Facebook çatısı altında hayatını sürdüren uygulamalar. Sadece bu durum bile aslında Facebook’un ne kadar büyük bir uygulama olduğunu gösteriyor. Ama bunun dışında bir de uygulamanın kullanıcı sayıları var. Zira bu alanda Facebook liderliği elinde bulunduruyor. Tam 1,65 milyar kullanıcısı ile birçok ülke nüfusunu bile geride bırakan Facebook, sektöre de yön veren uygulamalardan bir tanesi. Hali durum böyle olunca uygulamada yapılan bir yenilik, yeni duyurulan bir değişiklik hemen gündem oluyor.

İşte böyle bir haber de geçtiğimiz günlerde geldi. Son dönemde video paylaşımlarına daha da önem vermeye başlayan uygulama, bu alanda da canlı yayın kullanımına başlamıştı. Yani kullanıcıların artık sadece video izleme değil bunun yanında canlı yayın yapma imkanları da bulmaları sağlandı. Henüz yeni yeni gelişen Facebook canlı yayını için geçtiğimiz hafta ise yeni bir güncelleme daha geldi. Söz konusu güncellemeyle ise canlı yayın haritası kullanıcılara açık hale geldi. Yani bu haritayla beraber Facebook Live yayınlarının hangi bölgelerden hangi ülkelerden yapıldığı tespit edilebilecek. Kullanıcı harita üzerinde görüntülenen canlı yayın noktasına tıkladığında ise canlı yayına geçmeleri sağlandı. Yeni güncelleme ile şimdiden kullanıcıların beğenisini kazanan uygulama yakın zamanda bu alanda bir güncelleme daha yayınlayacak. Söz konusu güncellemeye dahil olacak olan özellikler ise şuan için bilinmiyor.

Facebook Sonunda Canlı Yayın Haritasını Açtı
4.4 (87.94%) 277 votes

Bir önceki yazımız olan Ezgi Mola’nın Nagihan Taklidi Instagram’ı Salladı başlıklı makalemizde Ezgi Mola, Ezgi Mola Instagram ve Ezgi Mola Nagihan taklidi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Yöneticisi Brezilya’da Gözaltına Alındı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Facebook Sonunda Canlı Yayın Haritasını Açtı” üzerine bir düşünce

  1. Ayten AKSEL

    Bu tür uygulamaların abone yapma açısından faydası varmı? Ne kadar sıklıkla kullanmamız gerekiyor.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir