Orange Tsai Instagram

Facebook Sunucuları Sonunda Hacklendi

İnternet aleminin en büyük uygulamalarının başında gelen Facebook hack saldırısına uğradı.  Sadece kendi uygulaması içerisinde 1.5 milyar kullanıcı bulunan Facebook, kendi çatısı altında çalışan Instagram ve WhatsApp uygulamalarının da kullanıcı sayıları düşünüldüğü zaman tam bir dünya devi. Facebook’un bu durumu hackerlarında iştahını kabartmıyor değil. Zira uygulama dünya üzerinde ki en geniş sunuculara sahip uygulamalardan biri ve bu sunucularda milyonlarca kullanıcının kişisel bilgileri yer alıyor. Bu nedenle özellikle Facebook’un sunucuları hackerlar için bir zirve olarak gösteriliyor. Hemen her gün sunuculara saldırıla yapılmasının nedeni de bu. Tabi bu saldırılara rağmen Facebook sunucuları oldukça güvenlikli bir sistem tarafından korunduğu için bu zamana kadar kırabilen bir hacker olmadı.

Bu zaman kadar diyoruz çünkü sonunda bugün Orange Tsai isimli yazılım güvenliği araştırmacısı olan biri Facebook sunucularını girdi. Kullanıcıların sunucularına giremese de çalışanların bilgilerinin yer aldığı kullanıcılara giren Orange Tsai Facebook’un birçok açığını yakaladı. Neredeyse arka kapısının bulunduğu ortaya çıkan Facebook ise ünlü güvenlik uzmanını daha önce kurduğu bug servisiyle ödüllendirdi. Daha önce kurulan bu merkez Facebook açıklarını bulan kullanıcılara ciddi ödüller veriyor. Orange Tsai 10.000 dolar gibi bir ödülün sahibi oldu. Bununla beraber hacker daha önce sisteme yerleştirilmiş olan Shell isimli casusu yazılımı da tespit etti. Bu yazılımda silindiği haberi verildi.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/twitter/takipci

Facebook Sunucuları Sonunda Hacklendi
4.5 (89.35%) 169 votes

Bir önceki yazımız olan Dubaili Huda Instagram Hesabından Yaptığı Deneyle Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde Dubaili Huda Kattan, Huda Kattan ve Huda Kattan deneyleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Türkçe Ayarlanamıyor Sorunu Ve Çözümleri 2019  (Çözüldü)
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir