Facebook Tavsiye Alma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook Tavsiye Alma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook tavsiye alma, Facebook kullanıcılarının arkadaşlarına gidilebilecek bir restoran veya görülebilecek bir yer ile ilgili fikir sormak, pek çok kullanıcının en azından bir defa uyguladığı bir harekettir. Facebook Tavsiye Alma Nedir? Nasıl Kullanılır? Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un dağıtımına başladığı yeni özellik, bu sorulara gelen yanıtları denetim etmeyi kolaylaştırıyor. Özellikle ticari amaçla Facebook kullanan kişiler için, tavsiye alma konusu büyük önem taşımaktadır.

Facebook yapay zeka ve basit anahtar kelimeleri algılama yöntemiyle tavsiye edilen içerikleri belirliyor. Bulunan bilgilerden sonra Facebook kullanan kişilere tavsiyeler bölümünü etkin hale getirsinler tavsiye ediliyor. Özellik aktif hale getirildiğinde gelen cevaplarda, adı geçen işletmelerin Facebook sayfalarında otomatik olarak paylaşıma ekleniyor. Bunun yanında, tavsiye edilen mekanların yeri de harita üzerinde gösteriliyor. Facebook tavsiye alma ile bu özelliği keşfedebilirsiniz.

facebook tavsiye alma nasil kullanilir

Facebook Tavsiye Alma

Facebook tavsiye alma konusunda Facebook’un oluşturduğu yeni uygulaması, tavsiye edilen mekanın türüne göre Facebook aracılığıyla randevu alma ya da rezervasyon yapma olanağı da sunuyor. Sistem yardımıyla kullanıcılar yemek siparişi verebiliyor ya da sinema bileti satın alabiliyor. Kullanıcılar, arkadaşları tarafından tavsiye edilen mekanların listesini de özel bir akış aracılığıyla görebiliyor.

Sosyal medya kullanıcılarının  önem verdiği referanslar konusu, Facebook kullanıcılarının da hesabınız üzerindeki tüm davranışlarını etkiliyor. Bu nedenle Facebook sayfalarınıza tavsiye almak, güçlü referanslar oluşturur ve bu da etkileşim oranınızın önemli derecede artmasını sağlayan bir işlemdir. Facebook tavsiyeleri, sayfanızın bilinilirliğinin ve popülaritesinin artmasını sağlayacak aynı zamanda sayfa etkileşiminin artmasına da büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Facebook Tavsiye Alma Nedir? Nasıl Kullanılır? Yeni Bir Güncelleme mi?

Facebook tavsiyeler özelliğinin güncellemesi şuan için arka planda gerçekleştiriyor. Bu da özelliğin bütün kullanan kişilere ulaşması hedefiyle biraz sabretmek gerektiği anlamına geliyor. Facebook tavsiye etme özelliği ile kullanıcı yorumları sayfanızda görünecek ve sayfanızın öne çıkmasını sağlayacaktır. Bu nedenle özellikle ticari amaçlı sayfalar tavsiye özelliğinin çok fazla kullanılması adına çalışmalar yürütürler. Bu çalışmalar çoğu zaman organik çalışmalar olurken çoğu zaman da kısa sürede hesabını öne çıkarmaya çalışan kullanıcılar için, inorganik çalışmalar olabilmektedir. Yani çoğu zaman, Facebook sayfasına gelen kullanıcı yorumları ve tavsiyeleri doğal bir seyir izlerken, çoğu sayfa sahipleri de bu sürecin verimini arttırmak ve bunu kısa sürede yapabilmek adına, tavsiye hizmeti satın almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook Tavsiye Alma Nasıl Kullanılır?

Herhangi birisi sizin Facebook sayfanızı ziyaret ettiği zaman, sayfanızın sağ kısmında yer alan “İnsanların Diğer Beğendikleri” kısmında, sizin sayfanıza benzer sayfaların bir listesini görebilir. Bu önerileri kapalı tutmazsanız sayfanız, sizin sayfanız gibi olan sayfalara girdiğinde insanlara gösterilen tavsiyeler açık kalır. Facebook tavsiye alma aktif edilebilir veya kaldırılabilir.

Facebook tavsiye alma ayarlarında değişiklik yaparak, aktif hale getirebilmek için aşağıda belirtilen aşamaları incelemeniz ve uygulamanız gerekmektedir.

  • Sayfanızın üst kısmında bulunan ‘ayarlar’ kısmına tıklayın,
  • Ayarlar kısmından, ‘genel’ butonunu açın,
  • Buradan , benzer sayfa önerileri bölümüne tıklayın,
  • Bir sayfanın zaman tünelinde insanlara beğenebilecekleri benzer sayfalar tavsiye edilirken tavsiyelere dahil et’in yanındaki kutunun işaretli hale getirin,
  • Son olarak, değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın.

Facebook tavsiye alma nedir, nasıl kullanılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Instatakipci ile sosyal medyada bir numara siz olun.

Facebook tavsiye alma nedir, nasıl kullanılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Tavsiye Almak Ne Anlama Gelir?

Facebook tavsiye almak, Facebook kullanıcılarının birbirleri ile gidilebilecek yerler, restoranlar, turistik yerle hakkında fikir alışverişleri yaptıkları uygulamadır.

Facebook Tavsiye Alma Nasıl Kullanılır?

Facebook tavsiye almayı kullanmak çok kolaydır. Sadece 5 dakika içerisinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kullanım ile ilgili detaylı bilgileri almak için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Facebook Tavsiye Alma Uygulaması Ücretli Midir?

Facebook tavsiye alma uygulamasından yararlanmak tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret ödemeden tavsiyelerden faydalanabilirsiniz.

Facebook Reklamları Nasıl Verilir?

Facebook ve Instagram üzerinde reklamlar vermek için Facebook business manager sisteminden yararlanmanız gerekmektedir.

Facebook Sayfa Oluşturmak Ücretli mi?

Facebook sayfaları oluşturmak hem çok basit hem de tamamen ücretsiz bir özelliktir. İster kurumsal ister ise bireysel sayfalar açabilirsiniz.

Facebook Benzer Sayfalar Nedir?

Facebook sayfalarınıza benzer özellikler göstermekte olan sayfaların, sizin paylaşımlarınızın yanında tavsiye olarak gösterilmesidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir