Facebook Tavsiye Alma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook Tavsiye Alma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook tavsiye alma, Facebook kullanıcılarının arkadaşlarına gidilebilecek bir restoran veya görülebilecek bir yer ile ilgili fikir sormak, pek çok kullanıcının en azından bir defa uyguladığı bir harekettir. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un dağıtımına başladığı yeni özellik, bu sorulara gelen yanıtları denetim etmeyi kolaylaştırıyor.

Facebook yapay zeka ve basit anahtar kelimeleri algılama yöntemiyle tavsiye edilen içerikleri belirliyor. Bulunan bilgilerden sonra Facebook kullanan kişilere tavsiyeler bölümünü etkin hale getirsinler tavsiye ediliyor. Özellik aktif hale getirildiğinde gelen cevaplarda, adı geçen işletmelerin Facebook sayfalarında otomatik olarak paylaşıma ekleniyor. Bunun yanında, tavsiye edilen mekanların yeri de harita üzerinde gösteriliyor. Facebook tavsiye alma ile bu özelliği keşfedebilirsiniz.

Facebook Tavsiye Alma

Facebook tavsiye alma konusunda Facebook’un oluşturduğu yeni uygulaması, tavsiye edilen mekanın türüne göre Facebook aracılığıyla randevu alma ya da rezervasyon yapma olanağı da sunuyor. Sistem yardımıyla kullanıcılar yemek siparişi verebiliyor ya da sinema bileti satın alabiliyor. Kullanıcılar, arkadaşları tarafından tavsiye edilen mekanların listesini de özel bir akış aracılığıyla görebiliyor.

Facebook tavsiyeler özelliğinin güncellemesi şuan için arkaplanda gerçekleştiriyor. Bu da özelliğin bütün kullanan kişilere ulaşması hedefiyle biraz sabretmek gerektiği anlamına geliyor.

Facebook Tavsiye Alma Nasıl Kullanılır?

Herhangi birisi sizin Facebook sayfanızı ziyaret ettiği zaman, sayfanızın sağ kısmında yer alan “İnsanların Diğer Beğendikleri” kısmında, sizin sayfanıza benzer sayfaların bir listesini görebilir. Bu önerileri kapalı tutmazsanız sayfanız, sizin sayfanız gibi olan sayfalara girdiğinde insanlara gösterilen tavsiyeler açık kalır. Facebook tavsiye alma aktif edilebilir veya kaldırılabilir.

Bu ayarları değiştirebilmeniz için;

Sayfanızın üst kısmındaki Ayarlar’a tıklayın

Genel kısmında Benzer Sayfa Önerileri’ne tıklayın

Bir sayfanın zaman tünelinde insanlara beğenebilecekleri benzer sayfalar tavsiye edilirken tavsiyelere dahil et’in yanındaki kutunun işaretli hale getirin.

Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Facebook tavsiye alma nedir, nasıl kullanılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook tavsiye alma nedir, nasıl kullanılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir