Facebook Toplu Mesaj Silme İşlemi

Dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan Facebook; kullanıcıların kendi hesaplarından paylaşım yapabildiği, başkaları tarafından yapılan paylaşımları takip edebildiği ve arkadaşlarıyla iletişim kurabildiği bir sosyal medya platformudur. Facebook kendini sürekli güncellediği ve geliştirdiği için kullanıcı sayısı da giderek artmakta ve zaman içerisinde popülaritesini kaybetmemektedir. Hemen her gün yeni bir özellik geliştirilse de Facebook toplu mesaj silme özelliği henüz kullanılamamaktadır.

Facebook Toplu Mesaj Silme

Facebook kullanıcıları genel olarak Mesenger’a gelen mesajlarını düzenli olarak silmeyi tercih etmeyebiliyorlar. Bu nedenle gelen kutuları zaman içinde dolabilmektedir. Ancak maalesef Mesenger uygulamasında Facebook toplu mesaj silme özelliği bulunmamaktadır. Bu durumda mesajları tek tek silmek çok zor ve uzun zaman isteyen bir işlem haline gelmektedir. Bu nedenle “Facebook toplu mesaj silme işlemi nasıl yapılır?” sorusu Facebook kullanıcılarının en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Peki, bütün mesajları tek seferde silebilmemizin bir yolu var mıdır?

Facebook toplu mesaj silme işlemini yapabilmenin tek yolu bu amaç için yazılmış bir uygulama veya uzantı kullanmaktır. Ancak bu uygulama veya uzantıyı kullanırken güvenilir olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde hesabınızın çalınma riski çok yüksektir. Güvenilir bir Chrome uzantısı bulduğunuz zaman uzantıyı sayfanıza ekleyerek Facebook toplu mesaj silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer güvenilir bir uzantı bulamıyor iseniz bizim sizlere önereceğimiz uzantılara bir göz atabilirsiniz.

Facebook toplu mesaj silme işlemine uygun başlıca Chrome uzantıları;

 • Delete all messages for Facebook
 • Messenger message cleaner
 • Facebook- Delete all messages
 • Message cleaner

Facebook Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Bu uzantıların çoğu kurulum ve kullanım özellikleri bakımından aynıdır. Eğer uzantınızı nasıl kurmanız ve çalıştırmanız gerektğini bilmiyor iseniz aşağıda açıklanan adımları takip ederek uzantıyı tarayıcınıza ekleyebilir ve Facebook toplu mesaj silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 • İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanızda bulunan mesajlar bölümüne giriniz.
 • Hesabınızın mesajlar bölümündeyken tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan “üç nokta” simgesine tıklayınız.
 • Bu simgeye tıkladığınız anda karşınıza bir pencere açılacaktır. Açılan sayfada bulunan seçenekler arasından “diğer araçlar” seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra karşınıza çıkan pencereden de “uzantılar” kısmını seçiniz.
 • Seçimini yaptığınızda karşınıza “Google Uzantılar Sayfası” çıkacaktır. Sayfada bulunan arama çubuğuna yukarıda belirtilen Chrome uzantılarından herhangi birini yazabilir ve uzantıları mağazada bulabilirsiniz. Biz “Facebook – Delete all messages” uzantısını kullanmayı tercih ediyoruz. Tarayıcıya uzantı ekleme işlemini bizimle birlikte tamamlamak istiyor iseniz sizin de bu uzantıyı seçmenizde fayda var.
 • Eklentiyi bulduğunuzda üzerine tıklamalısınız.
 • Açılan pencerede sağ üstte göreceğiniz “Chrome’a ekle” butonuna tıklayarak uzantıyı tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.
 • Uzantıyı tarayıcınıza ekledikten sonra Facebook sayfanıza da eklemeniz gerekmektedir.
 • Facebook sayfanızı tekrar açtığınızda karşınıza bir bildirim gelecektir. Bu bildirimde uzantının sayfanıza eklenmesini isteyip istemediğiniz sorusu yer alır. “Evet” butonuna tıkladığınızda uzantı Facebook sayfanıza da eklenmiş olacaktır.

Choreme Uzantısı

 • Chrome uzantısını Facebook sayfanıza da ekledikten sonra “https://www.facebook.com/delmessages” linkine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada “uygulamayı kullan” butonunu göreceksiniz. Butona tıklayınız.
 • Uzantınız tarayıcınızın sağ üst köşesindeki çubuğa eklenmiş olmalıdır. Orada Facebook Messenger simgesini görebilirsiniz. Simgeye tıkladıktan sonra uzantınızı aktifleştirmiş olursunuz. Ardından açılacak olan sayfada da tüm mesajları silmek için onay vermeniz gerekir. Onayı vermek için “silmeye başla” ya da ingilizce kullanıyor iseniz “begin deletion” butonuna tıklamalısınız.
 • Böylece Facebook toplu mesaj silme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.
 • İşlemi gerçekleştirdikten sonra mesajlarınızın hepsinin silindiğinden emin olmanız gerekir. Bu tür uzantılar bazen mesajların hepsini tek seferde kaldıramayabilir. Mesaj kutunuzu kontrol etmenin bir yolu anasayfanızdan bildirimleri kontrol etmektir. Mesaj kutunuzu kontrol ettiğinizde mesajlarınızın bir kısmının hala silinmemiş olduğunu görürseniz tarayıcınızda bulunan Messenger simgesine yeniden tıklayıp silme işleminizi tekrarlayabilirsiniz. Böylece mesajlarınız, mesaj kutunuzdan tamamen kaldırılmış olacaktır.

 

Facebook toplu mesaj silme işlemi için uzantı kullanmanın yanı sıra mesaj kaldırma sitelerini de kullanabilirsiniz. Ancak mesaj kaldırma siteleri, Chrome uzantılarına göre daha az güvenilirdir. Bunun yerine makro kaydediciler daha iyi bir seçenek olabilir. Bilgisayar için Jitbit Macro Recorder, mobil cihazlarınız için MacroDroid’i makro kaydedicilere örnek verebiliriz.

Facebook Toplu Mesaj Silme İşlemi
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan En Popüler Sosyal Medya Fenomenleri başlıklı makalemizde sosyal medya fenomenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Facebook Toplu Mesaj Silme İşlemi” üzerine bir düşünce

 1. Mevlüt İÇEN

  Toplu mesaj silme derken. Bugüne kadar yazdığımız tüm mesajlardan mı bahsediliyor onu tam anlayamadım. Nasıl yapmamız gerekiyor.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir