Facebook Toplu Resim Silme

İnsanların resim ve video yükleyebildiği sosyal medya platformlarından olan Facebook kullanıcıları bazen de yükledikleri resimleri silmek isterler. Facebook toplu resim silme işlemi kullanıcıların bu konudaki ihtiyaçlarını etkili olarak karşılayan bir yöntemdir.

Facebook Toplu Resim Silme Hakkında

İnsanlar Facebook’ta hesap açtıktan sonra zaman içinde fotoğraflar yüklemeye başlarlar ve bunu periyodik olarak devam ettirirler. Yapmış oldukları etkinlikler, manzaralar, piknikler ya da farklı konuda fotoğrafları buraya yüklerler. Bu işlem uzun süre devam edebilir ve kullanıcılar fark etmese de yüklenilen fotoğrafların sayısı yüzlerle hatta binlerle ifade edilebilir sayıya ulaşabilir. Dolayısıyla da kullanıcılar bu fotoğrafları tek tek silmek yerine toplu olarak silme yolunu ararlar.

İnsanlar özellikle Facebook profillerini sıfırlamak istediklerinde bütün fotoğrafları silmek isterler. Bunun için farklı yöntemler bulunur ve bu yöntemler sayesinde silme işlemi daha kısa sürede tamamlanabilir.

Facebook Toplu Resim Silme Yolları

Facebook toplu resim silme yöntemlerinin ilki albüm silmektir. Albüm silince bütün fotoğraflar değil sadece albüm içerisindeki fotoğrafların silindiğinin bilinmesi gerekir. Bu şekilde fotoğraf silmek için aşağıda belirtilen adımların izlenmesi gerekir. Bu adımlar şunlardır:

  • Facebook hesabına giriş yapıldıktan sonra öncelikle fotoğrafların olduğu bölüme geçiş yapılmalıdır.
  • Buradan silmek istenen albüme gelerek dişli çark simgesine basılır ve çıkan seçeneklerden “Albümü sil” tercih edilir.
  • Böylece işlem tamamlanmış olur.

Facebook’ta Diğer Toplu Silme Yöntemleri

Albüm silme haricinde fotoğrafları toplu olarak silmek isteyen kişiler için Facebook tarafından bir olanak maalesef sunulmuyor. Bundan dolayı bu işlemi yapmak isteyen kişilerin farklı programlar kullanması gerekiyor. Fakat bu programlar üzerinden Facebook hesabına giriş yapılması gibi bir zorunluluk vardır. Bu da hesapların güvenliği için ciddi bir risk oluşturduğu için kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Facebook toplu resim silme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook toplu resim silme konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Toplu Resim Silme
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Instagram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde instagram görüntülü chat ve instagram görüntülü konuşma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir