Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor

Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor

Facebook’un bildiğiniz gibi Sayfa Yöneticisi uygulaması var. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar Facebook sayfalarını daha kolay bir şekilde kontrol ediyor. Yeni güncelleme ile birlikte Facebook Sayfa Yöneticisi uygulamasına Instagram ve Messenger’da eklenecek. Yani Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor.

Facebook Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldıktan sonra çoğu kullanıcının düşüncesi iki platformun da birleşeceği yönündeydi. Ama günümüzde baktığımız zaman bir gönderiyi her iki uygulama da paylaşmanın dışında bağlantılarının olmadığını görüyoruz. Facebook Instagram’dan bağımsız bir şekilde yoluna devam ediyor. Ancak Sayfa Yöneticisi uygulamasıyla üç platformun bir araya getirilecek olması gelecekte de bu yakınlaşmanın daha ileri boyuta taşınabileceğinin haberini bizlere veriyor.

Sayfa Yöneticisi Uygulaması Nedir? (Pages Manager)

Facebook Sayfa Yöneticisi

Sayfa Yöneticisi uygulaması sayesinde kullanıcılar Facebook sayfalarına gelen uyarı, bildirim ve mesajları görebiliyor. Facebook kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bu uygulamadan Mark Zuckerberg Instagram kullanıcıları da yararlansın istiyor ki uygulamaya bu tarz bir yenilik getiriyor.

Facebook kullanıcılarının oldukça beğendiği Sayfa Yöneticisi uygulamasına gelecek güncelleme ile Messenger, Instagram ve Facebook uygulamaları arasında geçiş yapmadan görüşmelerimiz ve yorumlarımızı rahatça yapabileceğiz. Facebook ve Instagram Tek Bir Uygulamada Birleşiyor olacak.

Ayrıca bu uygulama ile Facebook, Messenger ve Instagram sayfalarına gelen bildirimleri ayrı ayrı sekmeler altında görüntüleyebileceksiniz. İsterseniz “All” yani hepsi başlığı altında da tüm bildirimleri görmeniz mümkün olacak. Yani kullanıcılar Instagram ve Facebook’daki etkileşimlerini daha etkili bir biçimde takip edebilecekler.

Adminler içinde gayet güzel bir yenilik. Adminler kendileriyle iletişim halinde olan müşterilerin Instagram ve Facebook hesaplarına anında erişebilecek. Sık sık etkileşim halinde olan kullanıcıları ise işaretleyebilecekler. Bu işaretlemeyi “önemli” veya “devamlı müşteri” şeklinde yapabileceksiniz. Aynı zamanda uygulamam ile artık hiçbir detay gözden kaçmayacak.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Canlı Yayın İzleme

Kullanıcıların Gelecekteki Beklentileri Neler?

facebook sayfa yöneticisi uygulaması
facebook sayfa yöneticisi uygulaması

Uzun bir zamandan sonra bir gönderiyi her iki uygulamada da paylaşmanın dışında bir birliktelik içine girecek olan Facebook ile Instagram’dan kullanıcılarda beklenti içine girdiler.

Sayfa Yöneticisi uygulamasıyla kullanıcılarla etkileşim bir üst boyuta taşınacak. Bununla birlikte kullanıcılar Sayfa Yöneticisinde içerik paylaşımı özelliğinin de gelmesini bekliyorlar. 2012 yılından sonra ilk defa ciddi bir biçimde Facebook ve Instagram bir araya geliyor. Kullanıcılar bu birlikteliğin büyüyüp daha güzel şeylerin de çıkabileceğini düşünüyorlar. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu birliktelik büyüyecek mi hep birlikte göreceğiz.

Tek Bir Uygulama Üzerinden Bütün Sosyal Medya Hesaplarını Kontrol Etmek

facebook-ve-instagram

Aslında Sayfa Yöneticisi uygulaması bunun başlangıcı olabilir. Bu gelecek güncelleme bile sadece etkileşim açısından iyi olsa da, böyle bir şeyin güncellemenin gelmesi hem Facebook hem de Instagram kullanıcılarını heyecanlandırıyor.

Eğer bir sonraki güncelleme de içerik paylaşımıyla ilgili olursa çok fazla ses getireceği kesin. WhatsApp uygulamasının neden Sayfa Yöneticisi kısmına dâhil edilmediğini bilmiyoruz. Büyük ihtimal WhatsApp’ın, bir sosyal medya uygulaması görülmek yerine bir mesajlaşma servisi olarak görülmesinin etkisi vardır.

Facebook Sayfa Yöneticisi özelliğini kullanan kullanıcılar gelecek haftalar içerisinde kademeli olarak bu yeni özelliği deneyimlemeye başlayabilecekler. Kullanıcılar açısından büyük rahatlık sağlayacak bu özelliği merakla bekliyoruz.

https://www.instatakipci.com/

Facebook Sayfa Yöneticisi nedir?

Facebook sayfa yöneticisi bağladığınız hesapları kontrol edebileceğiniz bir paneldir. Instagram ve Facebook bildirimlerinizi görüntüleyebilir ve hesaplarınız ile ilgili işlem yapabilirsiniz.

Instagram hesabı ile Facebook hesabı nasıl bağlanır?

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar menüsünden Hesap seçeneğine geliyorsunuz. Burada Bağlı Hesaplar seçeneğinden Facebook’u seçerek giriş bilgileriniz ile hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Facebook giriş bilgilerimle Instagram’a girebilir miyim?

Facebook giriş bilgileriniz ile Instagram’a giriş sağlamanız mümkün değildir. Hesaplarınız bağlı ise Facebook Sayfa Yöneticisi üzerinden Instagram hesabınıza gelen bildirimleri kontrol edebilir ve kısıtlı olarak kullanabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir