Facebook Video Deneyimi ni Geliştirecek

Facebook Video Deneyimi ni Geliştirecek

Sosyal medya uygulamaları arasında son dönemde yeni bir yarış başladı. Daha fazla kullanıcı kazanmak için birçok sosyal medya uygulaması arasında yeni yarış başladı. Sonrasında birçok sosyal medya uygulamasının da yeni güncellemeler yayınlayarak daha fazla kullanıcı kazanmaya çalıştığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada son dönemde sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlayan sosyal medya uygulamalarından birisi de Facebook oldu. 1,5 milyar kullanıcı sayısını geride bırakan Facebook sosyal medya uygulaması olarak daha fazla kullanıcı kazanmak için sürekli olarak yeni güncellemelerde yayınlamaya başladı. Facebook Video Deneyimi ni geliştireceğini söyledi.

Bu noktada sadece Facebook uygulaması genelinde değil bunun dışında Facebook çatısı altında çalışan Instagram uygulamasının da sürekli güncellendiği de biliniyor. Bu noktada son olarak ise Facebook’un video konusunda bir güncelleme yayınlayacağı da açıklandı. Instagram için video paylaşımı konusunda yeni güncellemeler yayınladı. Bunun hemen ardından ise Facebook Video Deneyimi isimli güncelleme yayınlayacağı da öğrenildi. Söz konusu güncelleme ile beraber ise kullanıcıların paylaştıkları 360 derece videoların yüksek doğruluk ile yeniden düzenleneceği de açıklandı. Yüksek doğruluk ile beraber 360 drece videolarda yaşanan titreme ve karelenme sorunlarının da önüne geçilmiş olacak. Bu konuda henüz Facebook tarafından yapılan açıklamadan başka detay verilmese de kısa bir süre sonra söz konusu güncellemenin yayınlanacağı da açıklandı.

https://www.instatakipci.com/blog/

Sosyal medyanın devlerinden biri olan Facebook yeni video dönemine güncelleme ile karşılıyor. Son dönemde ortaya çıkan yeni sosyal medya uygulamalarıyla yeni bir yarışın içerisine girdi. Özellikle video paylaşım sitelerine gelen anında görüntü özellikleri, canlı yayın özellikleri gibi yenilikler Facebook’un bu alanda yetersizleşmesine neden olmaya başladı. Bu durumun altından kalmak isteyen uygulama ise yeni bir döneme başlayacağını duyurdu. Söz konusu yeni dönem hakkında ilk bilgilendirmeyi yapan yetkililer yeni güncelleme haberi hakkında da detayları paylaştı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

İlk etapta yapılan açıklamaya göre artık Facebook yeni video arama dönemini başlatacak. Yani artık kullanıcılar sadece kişileri değil Facebook üzerinden videoları da aratabilecek. Yeni video arama dönemi sosyal medyada da yeni bir yönelim de oluşturacak gibi. Video arama detaylarına gelecek olursak, öncelikle bu sistem için yeni bir algoritmik düzen oluşturulduğunu söyleyelim. Kullanıcılar bulmak istedikleri videoya ait anahtar kelimeleri girmeleri halinde istedikleri videolara bu şekilde ulaşabilecek. Bununla beraber video paylaşıldığı sırada da artık kullanıcılar daha etkili arama etiketleri kullanabilecek. Video arama dönemi ne kadar etkili olur ya da diğer video paylaşım uygulamalarını geride bırakabilir mi bilinmez ama video arama özelliğinin uygulamaya büyük bir artık katacağı kesin. Zira kullanıcılardan gelen ilk yorumlarda bu yönde. Haliyle geri bildirimler şuan için oldukça olumlu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır 2019

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
4.5
314

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir