Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook günümüzün en popüler sosyal medya platformu olmakla beraber en çok kullanıcıya sahip ağıdır da aynı zamanda. Bu anlamda insanlar fotoğraf ve video paylaşımını ilk önce Facebook üzerinde yapıyorlardı. Fotoğraf ve video paylaşımları hala Facebook üzerinden popülaritesini sürdürmekle beraber, sosyal medya ağları ve onların problemleri her zaman olmuştur. Bu anlamda Facebook kullanıcıları için ilk zamanlardan bu yana en sık karşılaşılan problemlerden birisi de Facebook videolar oynatılamıyor problemidir. Bu anlamda yazımızın devamında bu konuyu detaylandıracağız ve çözüm önerilerini sunacağız.

Facebook videolar oynatılamıyor

Facebook birçok anılarımızı veya beğendiğimiz gönderileri arkadaşlarımızla paylaştığımız en eski sosyal medya platformudur. Facebook’a yeni katılan bir kullanıcıysanız veya Facebook’da daha önce hiç video paylaşmamış bir kullanıcı iseniz Facebook videolar nasıl yüklenir ve yüklenirken yaşanılan problemler nelerdir inceleyelim.

Facebook’a Videolar Nasıl Yüklenir?

Öncelikle Facebook üzerinden herhangi bir paylaşım yapabilmek için bir Facebook hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer yöneticisi olduğunuz bir sayfada değil de kendi sayfanız üzerinde bir paylaşım yapacaksanız ana sayfanızda en üst kısımda yer alan ne düşünüyorsun bölümünün hemen altında yer alan fotoğraf veya video paylaşma butonuna tıklamanız gerekmektedir. Burada gerekli adımları izleyerek videonuzu yükleyebilirsiniz. Videonuzu yükledikten sonra kullanıcılardan genellikle Facebook videolar oynatılamıyor sorunu gelmektedir ve Facebook videolar oynatılamıyor için çözüm önerileri aranmaktadır. Bu anlamda çözüm önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu

Facebook video oynatma sorunu birden fazla sebep nedeniyle oluşmaktadır. Sorunun sebeplerini ve nasıl çözüleceğini sizlere detaylarıyla aktardık. Öncelikle cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra,  İçeriğin devamını inceleyerek, Facebook video oynatma sorununu çözebilirsiniz. Videolar hiç oynatılmıyorsa veya oynatılırken donma durumu oluyorsa büyük ihtimalle, internet bağlantı sorunları vardır. Ancak internet bağlantısında sorun  olmadığını düşünüyorsanız, Facebook hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmanızı öneririz.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Çözümü

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu genellikle kullanıcıların kullandıkları ağ bağlantılarının yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. İnternet hızı düşük olan kullanıcılar en çok bu sorunu yaşayan kullanıcılardır. Bazen internet donabilmekte ve Facebook videolar oynatılamıyor ile karşılaşılabilmektedir. Bu anlamda modeminizi resetleyebilir veya yeniden açıp kapatarak bu soruna geçici bir çözüm bulabilirsiniz. Facebook videolar oynatılamıyor genellikle Facebook’un alt yapısından değil kullanıcıların sahip olduğu ağ yetersizliğinden gelmektedir. Dolayısıyla internet markanızı değiştirebilir ya da operatörlerinizle iletişime geçerek ağ hızınızı yükseltmelerini talep edebilirsiniz. Bu sorunun en temel çözümü bu şekilde olabilmektedir.

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma

Instagram, diğer sosyal medya uygulamaları gibi takipten çıkanları, geri takip etmeyenleri kendi uygulaması üzerinden göstermiyor. Bu yüzden takibi bı...

Sosyal Medya Takvimi
Sosyal Medya Takvimi

İnsanların sosyal medyadaki paylaşımlarını ve davranışlarını belirleyen belli başlı trendler bulunuyor. Örneğin aynı özel günlerde, sosyal medya kulla...

Facebook video yükleme işlemleri bazı durumlarda hata verebilmektedir. Özellikle internet bağlantısına da bağlı olan video yükleme sorunu uygulamanın kendisinden de kaynaklanabilmektedir. Video yüklemede hata alırsanız videolarızda oynatma hatası da alabilirsiniz. Videolar ile ilgili bir diğer sorun da Facebook uygulamasında hiçbir şekilde video görüntüleyememektir. Bu sorun da bazen, Facebook uygulamasında üst üste çok fazla işlem yapmanızdan kaynaklanabilmektedir. Bu durumda hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook üzerinden paylaşılmış olan videoları internetsiz bir şekilde izlenmeniz söz konusu değildir. Ancak içerikler ön belleğe kaydedilmişse izleyebilirsiniz.

Facebook profilinize istediğiniz sayıda video yüklemeniz mümkündür. Hiçbir sınır olmadan içeriklerinizi yükleyebilirsiniz.

Facebook videoları açarken sıkıntı yaşamanız durumunda blog yazımızdan faydalanarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Facebook videolarınızı Instagram’da çeşitli bağlantılar kurarak paylaşabilirsiniz.

Facebook’a istediğiniz boyutta video yüklemeniz mümkündür. Ancak boyut arttıkça yükleme vakti de artacaktır.

Facebook messenger ile mesajlaşma sistemi hala aktif olarak kullanılabilmektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 479

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

  1. Alper
    Alper

    Facebook videolarını oynatamıyorum sorunu nasıl cozebilirim diye düşünüyordum blogun faydası oldu

  2. Mehmet Uğur
    Mehmet Uğur

    düzenli olarak facebook kullanıyorum ilk defa videolar oynatılmamaya basladı sorunun nasıl cozulecegini arastırdım yazınızı gordum faydalı oldu teşekkürler