Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook günümüzün en popüler sosyal medya platformu olmakla beraber en çok kullanıcıya sahip ağıdır da aynı zamanda. Bu anlamda insanlar fotoğraf ve video paylaşımını ilk önce Facebook üzerinde yapıyorlardı. Fotoğraf ve video paylaşımları hala Facebook üzerinden popülaritesini sürdürmekle beraber, sosyal medya ağları ve onların problemleri her zaman olmuştur. Bu anlamda Facebook kullanıcıları için ilk zamanlardan bu yana en sık karşılaşılan problemlerden birisi de Facebook videolar oynatılamıyor problemidir. Bu anlamda yazımızın devamında bu konuyu detaylandıracağız ve çözüm önerilerini sunacağız.

Facebook birçok anılarımızı veya beğendiğimiz gönderileri arkadaşlarımızla paylaştığımız en eski sosyal medya platformudur. Facebook’a yeni katılan bir kullanıcıysanız veya Facebook’da daha önce hiç video paylaşmamış bir kullanıcı iseniz Facebook videolar nasıl yüklenir ve yüklenirken yaşanılan problemler nelerdir inceleyelim.

Facebook’a Videolar Nasıl Yüklenir?facebook video oynatma hatası

Öncelikle Facebook üzerinden herhangi bir paylaşım yapabilmek için bir Facebook hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer yöneticisi olduğunuz bir sayfada değil de kendi sayfanız üzerinde bir paylaşım yapacaksanız ana sayfanızda en üst kısımda yer alan ne düşünüyorsun bölümünün hemen altında yer alan fotoğraf veya video paylaşma butonuna tıklamanız gerekmektedir. Burada gerekli adımları izleyerek videonuzu yükleyebilirsiniz. Videonuzu yükledikten sonra kullanıcılardan genellikle Facebook videolar oynatılamıyor sorunu gelmektedir ve Facebook videolar oynatılamıyor için çözüm önerileri aranmaktadır. Bu anlamda çözüm önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Facebook video oynatma sorunu birden fazla sebep nedeniyle oluşmaktadır. Sorunun sebeplerini ve nasıl çözüleceğini sizlere detaylarıyla aktardık. Öncelikle cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra,  İçeriğin devamını inceleyerek, Facebook video oynatma sorununu çözebilirsiniz. Videolar hiç oynatılmıyorsa veya oynatılırken donma durumu oluyorsa büyük ihtimalle, internet bağlantı sorunları vardır. Ancak internet bağlantısında sorun  olmadığını düşünüyorsanız, Facebook hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmanızı öneririz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Güvenlik Kodu

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Çözümü

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu genellikle kullanıcıların kullandıkları ağ bağlantılarının yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. İnternet hızı düşük olan kullanıcılar en çok bu sorunu yaşayan kullanıcılardır. Bazen internet donabilmekte ve Facebook videolar oynatılamıyor ile karşılaşılabilmektedir. Bu anlamda modeminizi resetleyebilir veya yeniden açıp kapatarak bu soruna geçici bir çözüm bulabilirsiniz. Facebook videolar oynatılamıyor genellikle Facebook’un alt yapısından değil kullanıcıların sahip olduğu ağ yetersizliğinden gelmektedir. Dolayısıyla internet markanızı değiştirebilir ya da operatörlerinizle iletişime geçerek ağ hızınızı yükseltmelerini talep edebilirsiniz. Bu sorunun en temel çözümü bu şekilde olabilmektedir.

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook video yükleme işlemleri bazı durumlarda hata verebilmektedir. Özellikle internet bağlantısına da bağlı olan video yükleme sorunu uygulamanın kendisinden de kaynaklanabilmektedir. Video yüklemede hata alırsanız videolarızda oynatma hatası da alabilirsiniz. Videolar ile ilgili bir diğer sorun da Facebook uygulamasında hiçbir şekilde video görüntüleyememektir. Bu sorun da bazen, Facebook uygulamasında üst üste çok fazla işlem yapmanızdan kaynaklanabilmektedir. Bu durumda hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Videoları İnternetsiz İzleyebilir Miyim?

Facebook üzerinden paylaşılmış olan videoları internetsiz bir şekilde izlenmeniz söz konusu değildir. Ancak içerikler ön belleğe kaydedilmişse izleyebilirsiniz.

Facebook Video Yükleme Sınırı Var Mıdır?

Facebook profilinize istediğiniz sayıda video yüklemeniz mümkündür. Hiçbir sınır olmadan içeriklerinizi yükleyebilirsiniz.

Facebook Videolar Oynatılmıyor. Ne Yapmalıyım?

Facebook videoları açarken sıkıntı yaşamanız durumunda blog yazımızdan faydalanarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir