Facebook Yaşı Sırını 16

Facebook Yaş Sınırı Konusunda Yeni Adım

Facebok yaş sınırı gibi bir çok kuralı tekrar düzenleyeceğini duyurdu. Facebook ve Facebook’a bağlı olarak çalışan Instagram son dönemde en popüler sosyal medya uygulamaları olarak dikkat çekiyor. Toplam 2 milyarı bulan kullanıcı sayısıyla dev bir uygulama haline gelen Facebook ve Instagram bu popülerlik sonucunda ise sürekli yeni kurallarla karşımıza gelmeye başladı. Zira kullanıcıların özel bilgilerini koruyarak sosyal medya kullanımı yapmaları için mutlaka bu kuralların uygulanması gerektiği de biliniyor. İşte bu bağlamda ortaya çıkarılan yeni kural ise yaş sınırı ile alakalı oldu. Yapılan açıklamada Instagram ve Facebook uygulamasından artık vahşet içerikli çok daha fazla paylaşım yapıldığı için yaş sınırında değişikliklere gidilecek.

Her ne kadar bu paylaşımlar engellenmeye çalışılsa da 2 milyar kişiyi tek tek kontrol altına almanın kolay olmadığı da bir gerçek. Bu bağlamda Instagram ve Facebook’un da artık yaş sınırının değişeceğini söyleyebiliriz. Daha önce 13 olan yaş sınırı içinse son dönemde 16 sınırının konulması bekleniyor. Zira her ne kadar 18 rakamına ulaşmamış olsa da bu sınırın yakın zamanda 18 yaşı sınırına da dönüşme ihtimali olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber yeni yaş sınırından sonra denetimlerinde özellikle bu konuda daha da fazla artış göstereceğini belirtiliyor. Yani artık 16 yaş altında ki kullanıcıların Facebook’u kandırması biraz daha zor bir hale gelecek. Yeni yaş sınırı kuralının kullanıcı sayılarını nasıl etkileyeceği ise merak konusu. Zira bu konuda henüz belli bir açıklama yapılmadı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-bot

Facebook Yaş Sınırı Konusunda Yeni Adım
4.5 (89.67%) 424 votes

Bir önceki yazımız olan Cenk Başak Instagram Paylaşımıyla Sosyal Medyayı Karıştırdı başlıklı makalemizde Cenk Başak, Cenk Başak Instagram ve Cenk Başak sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Gönderi Planlama Araçları
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir