Facebook Yeni İşe Alımlara Başlıyor

instagram takipçi satın al instatakipci

2 Milyar kullanıcı sayısıyla beraber sosyal medyada en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulama olan Facebook, kullanıcılara daha güvenli bir kullanım ortamı sunmak adına sistemlerini sürekli olarak güncellemesiyle biliniyor. Yapay zeka sistemleri üzerinde yaptığı güncellemeler ve daha fazla çalışan almasıyla beraber, uygulama içerisinde düzeni sağlamaya çalışan Facebook, özellikle şiddet ve nefret içeren paylaşımlara karşı, olumsuz etki oluşturmamak adına paylaşımları silme yönünde çalışmalar yapıyor.

Sakıncalı paylaşımları silerek uygulamanın uygunsuz halini tamamen ortadan kaldırmak isteyen ve bunun için kendi topluluk kurallarını uygulayan Facebook, 2 milyar kullanıcının bulunduğu platformu kontrol etmekte ise zaman zaman zorlanmaya başladı. Yaşanan son olayda da bunun için uygulamanın özür dilediğini gördük.

Facebook Yeni Alımlar Yapacak

Sonucu özür olarak karşımıza çıkan sürecin başlangıcı ise bir analiz firmasının çalışması oldu. Facebook tarafından müdahale edilen 700 gönderi üzerinde çalışma yaptığı açıklanan analiz firmasının, bu çalışma sonrasında uygulama kararlarında bazı hatalar tespit ettiği ortaya çıktı. Buna göre 49 gönderi için uygulamanın yanlış karar verdiği yönünde bir yazı paylaşıldı. Yazının paylaşılmasının hemen ardından 49 gönderi için belirlenen durum Facebook uygulamasına da iletildi. Yetkililere belirtilen konu hakkında uygulama, anında çalışmalarına başladı. 10 bin kişilik bir ekiple gönderileri inceleyen Facebook, yaptığı çalışma sonrasında analiz firmasının konu hakkında haklı olduğunu açıkladı.

49 gönderi de değil 22 gönderide hata yapıldığını kabul eden yetkililer, bunun için çalışmalarının devam ettiğini ve hatanın giderildiğini belirtti. Yapılan özür açıklamasından sonra ise gözler bir kez daha uygulamaya çevrildi. Öyle ki uygulamanın kasıtlı olarak bu gönderilere müdahale etmediği iddiaları var. 22 gönderinin kasıtlı olarak değil, bir ihmal sonrasında silinmediğini belirten uygulama yetkilileri ise konuyu kapattıklarını belirtti. 2 milyar kullanıcının bulunduğu bir ortamda kontrollerde bu şekilde sorunları çok daha sık yaşamaya başlayan Facebook, bunun için farklı adımlar da atmaya hazırlanıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hileleri Nelerdir Resimli Anlatım Nasıl Kullanılır?

Facebook

İlk adımın ise yeni alımlar olacağı açıklandı. Paylaşım kontrolleri için yeni elemanlar alınacağı ve bu sayının da 10 bini bulacağı belirtildi. Şu an için uygulamanın moderasyon ekibinde 10 bin çalışan bulunuyor. Facebook tarafından 10 bin çalışan daha alınması, iş hacminin %100 oranında arttırılması anlamına geliyor.

Bu artışla beraber uygulamada paylaşımların daha yakından incelendiğini göreceğiz. Ayrıca yapay zeka iyileştirmeleri de devam edecek ve uygulama bu şekilde yazılımsal olarak da desteğini arttırmış olacak. Özür açıklamasında da konu hakkında detaylı bilgiler veren yetkililerin 2018 yılında ekiplerini bir hayli genişletmesi bekleniyor.

Aynı Durum Instagram İçin Geçerli Olabilir

Topluluk kurallarını ihlal eden paylaşımların sayısının her geçen gün artış göstermesi ve Instagram üzerinden de aynı sorunların yaşanması, benzeri bir adımın Instagram içinde atılması anlamına geliyor. Instagram içinde moderasyon çalışanlarının sayısı arttırılabilir. Hemen belirtelim iş alımlarının ülkemizden de yapılacağı yönünde bilgiler var. Toplamda şu an için alımın 10 bin kişi olacağı görülüyor ancak Instagram içinde aynı durumun geçerli olması daha fazla işe alım yapılması anlamına geliyor.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Yeni İşe Alımlara Başlıyor
4.5 (90.56%) 288 vote[s]

  1. Serap KANT

    Bizde evden bilgisayar karşısında bu tür çalışmalar yapabilirmiyiz. Evden para kazanma konusunda birçok sitede paylaşım var ama aslı varmı bilmiyorum. FAcebook iş alımları da bu şekilde olmasın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir