Facebook gelirleri

Facebook Yeni Rekorlara İmza Atmaya Başladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Facebook bu sezon içerisinde en büyük atılımlardan birini gösteren uygulama oldu. Oturmuş yapısına rağmen bu yılın üçüncü çeyreğinde yeniden atılım yapan sosyal medya uygulaması tahmini zor rakamlara ulaştı. Zira uygulamanın yeterli gelişmişlik düzeyine ulaşmasına rağmen bu sene büyüme oranı yüzde 41 daha fazla olarak açıklandı. Geçen sene üçüncü çeyrekte 3 milyar dolar gibi rakamlarda gelir elde eden uygulama yeni rakamlarını bugün itibari ile açıkladı. Belirtiğimiz gibi tam yüzde 41 büyüme gösteren uygulama gelirini 4.5 milyar dolar olarak açıkladı.

Bu sayede dünyanın en zengin şirketleri arasına girmeye de hak kazanan Facebook, bu başarısını ise yan uygulamalara borçlu olduğunu belirtmeden geçmedi. Zira yan uygulamalar olarak bahsettiğimiz uygulamalarda aslında Instagram, Whatsapp gibi dev uygulamalar. Yavaş yavaş sosyal medyayı tek elde toplamaya başlayan Facebook böyle devam ederse önümüzdeki sene en çok kazanan firmalar arasında sıralamaya girecek gibi. Tüm bu açıklamalardan sonra uygulamaların kullanıcı sayılarından da bahsetmemek olmaz tabi. Söz konusu açıklamalarda dikkat çeken bir diğer nokta ise Facebook’un 1,5 milyar kullanıcıya ulaşması oldu. Ayrıca Whatsapp’ın 900 milyon, Instagram’ın ise 400 milyon aylık kullanıcı rakamına ulaştığını söylemek lazım. Durum böyle olunca ilerleyen dönemlerde Facebook’un gelirlerini daha da arttıracağını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Facebook Yeni Rekorlara İmza Atmaya Başladı
4.4 (88.61%) 158 votes

Bir önceki yazımız olan Tuncay Şanlı Instagram Paylaşımıyla Sosyal Medyada Gündem Oldu başlıklı makalemizde Instagram futbolcular, Instagram gündem ve Tuncay Şanlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Ebru Polat Nişan Yüzüğünü Attı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir