Facebook

Facebook Yeni Video Dönemine Başlıyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Sosyal medyanın devlerinden biri olan Facebook yeni video dönemine güncelleme ile karşılıyor. Son dönemde ortaya çıkan yeni sosyal medya uygulamalarıyla yeni bir yarışın içerisine girdi. Özellikle video paylaşım sitelerine gelen anında görüntü özellikleri, canlı yayın özellikleri gibi yenilikler Facebook’un bu alanda yetersizleşmesine neden olmaya başladı. Bu durumun altından kalmak isteyen uygulama ise yeni bir döneme başlayacağını duyurdu. Söz konusu yeni dönem hakkında ilk bilgilendirmeyi yapan yetkililer yeni güncelleme haberi hakkında da detayları paylaştı.

İlk etapta yapılan açıklamaya göre artık Facebook yeni video arama dönemini başlatacak. Yani artık kullanıcılar sadece kişileri değil Facebook üzerinden videoları da aratabilecek. Yeni video arama dönemi sosyal medyada da yeni bir yönelim de oluşturacak gibi. Video arama detaylarına gelecek olursak, öncelikle bu sistem için yeni bir algoritmik düzen oluşturulduğunu söyleyelim. Kullanıcılar bulmak istedikleri videoya ait anahtar kelimeleri girmeleri halinde istedikleri videolara bu şekilde ulaşabilecek. Bununla beraber video paylaşıldığı sırada da artık kullanıcılar daha etkili arama etiketleri kullanabilecek. Video arama dönemi ne kadar etkili olur ya da diğer video paylaşım uygulamalarını geride bırakabilir mi bilinmez ama video arama özelliğinin uygulamaya büyük bir artık katacağı kesin. Zira kullanıcılardan gelen ilk yorumlarda bu yönde. Haliyle geri bildirimler şuan için oldukça olumlu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/begeni

Facebook Yeni Video Dönemine Başlıyor
4.5 (90.71%) 366 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Otomatik İçerik Engelleme Sistemi başlıklı makalemizde Instagram güvenlik, Instagram İçerik ve Instagram kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Madonna Yine Şaşırtmayı Başardı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir