Facebook'a şok

Facebook Yöneticisi Brezilya’da Gözaltına Alındı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Dünyanın suç oranı en yüksek ülkelerinden biri olan Brezilya’da en büyük sorunun uyuşturucu olduğu biliniyor. Ülke yetkilileri hem uyuşturucu kullanımı hem de uyuşturucu satışının önüne geçebilmek içinse bir dizi önlem alıyor. Fakat gelişen teknolojiyle beraber ne yazık ki suç teşkil eden kişileri de takip altına almak daha da zorlaşıyor. Yaşanan son olayda bu durumun en büyük kanıtlarından biri oldu. Uyuşturucu satışı için Facebook’u kullandıkları belirlenen bir dizi suçlu yetkililer tarafınan tespit edildi. Facebook ve Instagram gibi Facebook çatısı altında çalışan uygulamalar üzerinden uyuşturucu satışının gerçekleştirildiğinin ortaya çıkmasının ardından ise hemen harekete geçildi.

Facebook’un bölge yetkilisiyle diyaloga giren güvenlik güçleri ise beklenmedik bir cevap aldı. Kullanıcıların bilgisini gizli tutmak zorunda olduğunu belirten Facebook belirtilen uyuşturucu tacirlerinin bilgilerini güvenlik güçlerine vermedi. Daha öncede Apple ve FBI arasında yaşanan olayda Apple destek veren firmaya ise bu kez ciddi yaptırımlar uygulandı. Brezilya güvenlik güçleri söz konusu haberin ardından Facebook’un Brezilya sorumlusunu gözaltına aldı. Üstelik yaptırımlarda bununla sınırlı kalmadı. Bunun dışında Facebook’a 1 milyon Real para cezası verildi. Konu hakkında Facebook yetkililerinin yapacağı açıklama merak konusu olurken yaptırımların devam edip etmeyeceği konusunda da bir bilgi verilmedi. Yaşanan gözaltı olayından sonra da Facebook’un istenen bilgileri vermediği de öğrenildi.

Facebook Yöneticisi Brezilya’da Gözaltına Alındı
4.5 (90.11%) 283 votes

Bir önceki yazımız olan Ergin Ataman’dan Oyuncusu Köksal İçin Açıklama başlıklı makalemizde Ergin Ataman, Ergin Ataman Instagram ve Galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook İçin Yeni Bir Tehlike
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir