İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook’ta paylaşımlarımızın beğenilmesini, güzel yorumların gelmesini hepimiz istiyoruz fakat bazı durumlarda işler istediğimiz gibi gitmiyor. Kötü yorumlar ummadığımız anda karşımıza çıkabiliyorlar. Özellikle bir sayfa yöneticisiyseniz konularınızın altına reklam, küfür, hakaret, gibi kabul edilemez yorumlar gelebiliyor. Bu da sayfanızın kalitesini düşürüp, kullanıcıların sizin sayfanızdan, alternatif sayfalara yönelmesine neden oluyor. Peki, bunun önüne geçebilir miyiz, Facebook sayfasında yorum engelleme nasıl yapılır? Bugün bu soruların cevaplarını arayacağız.

Facebook kullanıcı kitlesi, gün geçtikçe artıyor aynı zamanda kötü niyetli kullanımlar da artmaya başlamıştır. Platform üzerinde art niyetli kullanıcı sayısının artmasıyla kötü yorumlar ortaya çıkmaya başladı. Bu nedenle Facebook, kötü niyetli kullanıcılardan korunmak için çeşitli ayarlar tanımlamıştır. Bu ayarlardan biri de yorum engelleme ayarıdır. Yorum engelleme işlemlerini gerçekleştirerek, istenmeyen kelimeleri engelleyebilirsiniz. Bu kelimelerin gönderilerinize yorum olarak yazılmasını kapatabilirsiniz. Bu sayede küfür içerikli yorumlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Facebook Grubunda veya Sayfasında Yorum Engelleme Nasıl Yapılır ?

Facebook Grubunda veya Sayfasında Yorum Engelleme Nasıl Yapılır ?

Facebook yorum kapatma yönetici olduğunuz gruplar veya Facebook sayfalarınızda nasıl kapatabilirsiniz ? Eskiden çeşitli kısıtlamaların uygulamaya getirilmesi veya zaman içinde kaldırılması gibi durumlar nedeni ile karışıklıklar meydana gelebiliyordu. Yapılan son güncellemeler ve Meta’nın getirdiği yenilikler ile bu süreç daha oturaklı bir hal almaya başladı diyebiliriz.

Facebook Grupları

Facebook grup yöneticileri, moderatörleri veya gönderileri oluşturan kişiler, paylaşılan bir gönderide yorum yapmayı Facebook takipçilerine kısıtlayabilir. Bunun için yapmanız gerekenler :

 • Facebook adresi içerisindeki grubunuz seçin.
 • Yorum kapatmak istediğiniz gönderiye gelin.
 • Üç nokta simgesine tıklayın ve daha sonra “Yorum Yapmayı Kapat” ı seçin.
 • Yorumları yeniden açmak için aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Facebook Sayfaları

Facebook sayfaları için yorumlarınıza kimlerin yorum yapabileceğini filtreleyebilmektesiniz. Bunun için yapmanı gerekenler :

 • Facebook sayfa hesabınıza giriş/geçiş yapın.
 • Daha sonra ilgili paylaşıma gelin ve üç nokta simgesine tıklayın.
 • “Gönderine Kimler Yorum Yapabilir?” a gelin ve istediğiniz seçeneği işaretleyin.
Kişisel Facebook Profilimdeki Paylaşımlar İçin Yorum Kısıtlaması Nasıl Yapılır ?

Kişisel Facebook Profilimdeki Paylaşımlar İçin Yorum Kısıtlaması Nasıl Yapılır ?

Kişisel profilinizde yapmış olduğunu paylaşımlar içinde yorum yapabilecek kişiler konusunda sınırlama getirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken :

 • Facebook a giriş yaptıktan sonra profil sayfanıza gidin.
 • Paylamış olduğunuz gönderiler arasından birini seçin ve üç nokta simgesine tıklayın.
 • Sonrasında “Gönderine Kimler Yorum Yapabilir?” seçeneğini işaretleyin.
 • Buradan size uygun olan seçeneği işaretleyerek yorumlarınıza kısıtlama getirebilirsiniz.

Facebook sayfasında yorum engelleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Yazı ilginizi çektiyse ayrıca bakabilirsiniz: Instagram Yorum Kapatma

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstenmeyen yorumlarla uğraşmak istemiyorsanız, yorumları engelleyebilirsiniz bu sayede daha rahat bir Facebook deneyimi yaşamış olursunuz.

Sayfanızın yorumlarında görülmesini istemediğiniz kelimeleri tek tek belirterek, bu kelimelerin engelli birer kelime olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum engelleme yapmak aslında çok basittir kısacası Facebook sayfa ayarlarınızı düzenlemeniz gerekir.

İstemediğiniz kelimeleri sayfa moderatörü aracılığı ile belirleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz..

Takipçilerinizin kötü amaçlı içeriklerden korunmasını sağlayarak daha güvenilir bir sayfaya sahip olabilirsiniz.

Sayfanıza atılan yorumların analizini yapabilirsiniz böylelikle kötü amaçlı kullanılan bütün kelimelerin Facebook sayfasında yorum engelleme işlemini yaparsınız.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır? Hakkında 8 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

8 yorum

 1. Sinan KALIN
  Sinan KALIN

  Facebook yorum engelleme işlemleri olması iyi olmuş. Tabi ki. Bazı yorumlar var insanı çileden çıkartıyor. Laf yazmak istemiyoruz ama adamlar kaşınıyor. Neyse ki engelleniyormuş

  • ilhan
   ilhan

   merhaba arkadaslar ben bir turlu yorum engelleme konusunu halledemedim. lutfen yardim edermisiniz tesekkurler.

   • Insta Takipçi
    Insta Takipçi

    Merhaba yorum yapma işleminiz engellendiyse öncelikli olarak bir süre bu işlemi uygulamamanızı öneririz. Eğer şifrenizi değiştirdiğinizde de düzelmiyorsa Instagram bazen 2 hafta veya 1 aya kadar engel süresi verebiliyor ve bu süreden önce açılmıyor.

 2. ODENSE
  ODENSE

  yönettiğimiz sayfada kişiyi engellemek istemiyorum yorum yapmasını kısıtlamak istiyorum nasıl yapılıyor yani sayfayı paylaşımları görsün ama hiçbir gönderiye yorum yapmazsın yardımcı olurmusunuz ?

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, sayfa ayarları ile ilgili https://www.facebook.com/help/search/?query=sayfa linki inceleyebilirsiniz.

 3. Serap
  Serap

  Merhaba, telefonda bu buton yok. Lütfen daha detaylı anlatır mısınız?

 4. Emel Korkut
  Emel Korkut

  Facebook yorum engelleme işlemi yapabiliyorum. Fakat o kişinin bana tamamen yorum atamaması için ne yapmalıyım?

 5. Yagmur Topcu
  Yagmur Topcu

  Facebook yorum engelleme hakkında yazdığınız bilgilendirici yazı için çok teşekkürler. Saçma sapan yorumlar geliyordu ve sinir krizlerine giriyordum.