Facebook güvenlik sorunu

Facebook’a Artık Gizlenerek Giriş Yapılıyor

Facebook tarafından yapılan araştırmaya göre Facebook’a artık gizlenerek giriş yapıldığını ve artık güvenliklerini sağlamak için standart giriş yerine Tor adı verilen internet tarayıcısıyla Facebook’a giriş yapıyor. İnternet dünyası son zamanlarda oldukça tehlikeli bir hal almaya başladı. Artık kullanıcılar bir siteye tıklamaları sonucunda bile zarar görebiliyor. Kullanıcıların ne şekilde zarar göreceklerini ise kestirmek oldukça zor. Zira kimiz aman kişisel bilgileriniz çalınabiliyor, kimi zaman tıkladığınız bir site yüzünden ceza alabiliyorsunuz, kimi zaman da ödeme yaptığınız sistemler risk altına girebiliyor. Tüm bu nedenlerle beraber artık internetin güvensiz bir ortama dönüşmeye başladığını söyleyebiliriz. Bu durum internette en sık ziyaret edilen sosyal medya uygulamalarını da yakından ilgilendiriyor. Kullanıcılar kişisel verilerinin yer aldığı sosyal medya uygulamalarına da artık korumalı programlarla girmeye başladı.

Zira son yapılan araştırmada bu durumu net bir şekilde ortaya koydu. Ip numarasını tamamen gizleyen internette anonim olarak dolaşmanızı sağlayan Tor tarayıcısının Facebook giriş sisteminde kullanılması ise ne kadar güven sorunu yaşlandığını ortaya koyuyor. Zira bu araştırmalara göre 1 milyon kullanıcı Tor tarayıcısı olmadan Facebook’a giriş yapmıyor. Son dönemde Facebook’un sunucularının da saldırıya uğradığı haberleri sayıyı arttıran en büyük neden. Facebook güvenlik yetkilileri ise uygulamaya güvenin artması için çalışmalarının devam ettiğini belirtiyor. Her ne kadar çalışmalar devam etse de giderek internet dünyasında güvenin azaldığı kesin.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/twitter/begeni

Facebook’a Artık Gizlenerek Giriş Yapılıyor
4.5 (89.69%) 417 votes

Bir önceki yazımız olan Miss USA 2016 Güzellik Yarışması Instagram Damgası başlıklı makalemizde “#FindingMiss52”, Instagram etkinlikler ve Miss USA 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Dizinin Bittiğini Eser Yenenler Instagram Paylaşımı ile Duyurdu
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir