Sosyal medya

Facebook’a Yeni Resim Özelliği

Sosyal medya platformları arasında kullanıcı sayılarına bakarsak Facebook rakiplerinin çok ilerisinde bir uygulama. 2012 yılında satın aldığı Instagram’da dahil olmak üzere birçok sosyal medya platformunun önüne geçen Facebook buna rağmen kendisini geliştirmeye de devam ediyor. Özellikle Instagram ile birlikte artık kullanıcıların sosyal medya paylaşımlarında resim özelliği istemesi Facebook’u harekete geçirmeye yetti. Eskiden resimlerin nasıl eklendiğine ve sürekli manuel düzenleme yapılmak zorunluluğunu ele alan Facebook şimdilerde b yönünü geliştirmek istiyor. Bu yönde yapılan çalışmalar ise sonunda karşılığını verdi.

İlk olarak İos işletim sistemleri için gelen yenilikle artık kullanıcılar ekleyecekleri resimlerin efektlerini tek tek ayarlamak zorunda kalmayacaklar. Buna göre fotoğraf eklenmek istediğinde uygulama otomatik olarak fotoğrafı düzenleyecek. Kenar boşluklarından renk efektlerine kadar her noktası ile ele alınancak resimler daha sonra kullanıcıya sunulacak. Kullanıcı birkaç kişiselleştirme seçeneği arasında kendisine uygun olanı seçip hesabına ekleyebilecek. Böylece kısa zamanda istediğiniz tüm düzenlemeleri yapıp resim eklemeye başlayabilirsiniz. Şuan sadece İos işletim sistemleri için gelen yenilik yakında tüm alanlarda da kullanılmaya başlanacak gibi. Artık Instagram gibi fotoğraf ekleme ayrıcalığınızın olduğu Facebook için sadece İos üzerinden güncelleme yapmanızda yeterli olacak. Ardından yeni özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook’a Yeni Resim Özelliği
4.5 (89.61%) 206 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Kullanıcıları Şikâyetçi başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram hataları ve Instagram kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Sayfa Paylaşımı Etkin Şekilde Nasıl Yapılır?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir