Facebook’da Beni Takip Eden ve Etmeyenleri Görme

Facebook’da Beni Takip Eden ve Etmeyenleri Görme

Facebook profilime bakanlar artık gizli kalmayacak. Facebook, kurulduğu günden bu yana birçok özelliğini yeniledi. Bu özellik ile Facebook’ta sizi takip eden kullanıcıları görebiliyorsunuz. Instatakipci ekibi olarak bu yazımızda sizlere sizi takip eden kişileri nasıl görebileceğinizi anlatacağız. Facebook’da Beni Takip Eden ve Etmeyenleri Görme oldukça basit.

Facebook Takip Özelliği Nedir?

Facebook takip özelliği, arkadaş olarak ekleyebilmenizin yanı sıra o kişi ile arkadaş olmadan takip edebilme şansını sizlere sunar. Genellikle ünlü kişilerin hesaplarına arkadaşlık isteği gönderilememekte lakin o kişileri takip edebilmekteyiz. Takip edebilme özelliğini ünlü kişiler kullanabildiği gibi her Facebook kullanıcı da istediği gibi kullanabilmekte.

Bunun yanı sıra Facebook, herhangi bir Facebook kullanıcısına gönderdiğimiz arkadaşlık istekleri, o kişi tarafından reddedilse dahi o kişiyi takip edebilme şansını da bizlere sunuyor.

Facebook Beni Takip Edenleri Nasıl Görürüm?

Facebook’ta sizleri takip eden kişileri görmeniz için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ‘Profilim’ kısmına tıklayarak profilinize girmeniz ve orada bulunan kısımda sizi kaç kişinin takip ettiği alana gelmeniz yeterli. ‘Arkadaşlarım’ yazan listede yer alan ‘Daha Fazla’ butonuna tıklamanız ve bu kısımda yer alan ‘Takipçiler’ seçeneğini bulmanız ve de tıklamanız gerekiyor. ‘Takipçiler’ seçeneği ile sizi takip eden kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz. Bu görüntüleme işlemini istediğiniz zaman tekrar tekrar gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Facebook arkadaş listesi gizleme için yapmanız gereken tüm işlemler bu blogda.

facebook beni takip etmeyenleri görme

Facebook Takip Etme Ayarlamasını Düzenlemek Mümkün Mü?

Facebook bu kısımda sizleri tamamen özgür bırakıyor. İstediğiniz zaman sizi takip edebilecek hesapları kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Tabii ki istediğiniz zaman yine takip edilme kısmını da kapatmanız mümkün. Eğer herkes tarafından takip edilmek istiyorsanız yapmanız gereken adımlar çok kolay. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ‘Ayarlar’ kısmına gelin. Buradan ‘Herkese Açık Gönderiler’ kısmına tıklayın. Daha sonra ise ‘Beni Kimler Takip Edebilir’ seçeneğine girmeniz ve buradan ‘Herkese Açık’ kısmını seçmeniz gerekiyor. Bu adımı da tamamladıktan sonra Facebook üzerinde herkes tarafından takip edilebilir hale gelmiş olacaksınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yapmış olduğunuz bu ayarlamayı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu durumda da aynı adımlar ile ‘Beni Kimler Takip Edebilir’ kısmına geldikten sonra ‘Sadece Arkadaşlar’ kısmını seçerek, arkadaşınız olmayan kişiler tarafından takip edilmenizi sınırlayabilirsiniz.

Facebook’ta Arkadaşımı Takipten Çıkarırsam Ne olur?

Facebook kullanıcıları istedikleri insanları takip etmekte ya da etmemekte tamamen özgür. Eğer arkadaşınızı takipten çıkarırsanız, o kişinin gönderileri sizin zaman tünelinizde artık gözükmez. Fakat korkmayın arkadaşınızın bu durumu fark etmesi biraz meşakkatli. Çünkü bunu fark edebilmesi için kendisini takip eden kişilere tek tek bakması gerekiyor. Ayrıca arkadaşınızı takipten çıkardığınıza dair herhangi bir bildirim kendisine gitmez. Arkadaşınızı takipten çıkarmak demek onu arkadaşlıktan çıkardığınız anlamına gelmez. O kişi ile Facebook üzerinde hala arkadaş kalırsınız. Sadece yukarıda da belirttiğimiz gibi o kişinin gönderileri sizin zaman tünelinizde gözükmez. Facebook profilime bakanlar artık gizli kalmayacak, profilinizi takip edenleri yazımız sayesinde rahatça görebileceksiniz.

Facebook sayfanızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/facebook-takipci-satin-al

Facebook Beni Kimler Takip Ediyor Nasıl Görebilirim?

Facebook üzerinden sizi takip edenleri görmek için çok basit yöntemler bulunmaktadı. Bunlar hakkında yazımızdan detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Facebook Takip Özelliğini Kapatabilir miyim?

Facebook üzerinden sizi kimse takip etmesin istiyorsanız bunu tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz. Takip özelliğini kapatabilirsiniz.

Facebook Takip Özelliği Nedir?

Facebook üzerinden istediğiniz kişiyi takip ederek, zaman tünelinizde onların paylaşımların görünmesine izin verirsiniz. Sizi takip eden kişilerde kendi zaman tünellerinde sizin paylaşımlarınızı göreceklerdir.

Facebook Hesabım Çalınabilir mi?

Facebook hesabınızın gerekli koruma önlemleri ile güvence altına almazsanız hesabınız kolay bir şekilde çalınabilecektir.

Facebook Messenger Nedir?

Facebook messenger bir mesajlaşma uygulamasıdır. Facebook arkadaşlarınız ile mesajlaşmanıza imkan tanır.

Facebook Messenger Görüntülü Konuşma Var mı?

Facebook messenger uygulamasında görüntülü konuşma imkanı mevcuttur. İnternet bağlantınız yeterli ise kullanabilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

11 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, bu isteğiniz için herhangi bir çözüm yolu yoktur. 3.parti uygulamalar bunu yaptıklarını söyleseler de sizlerden şifre isteyebilirler ve bu durum hiç güvenilir değildir.