Instagram çöktü

Facebook’ta Yaşanan Çökme Instagram’ı Etkiledi Mi?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Yaptığı açıklamalarda birçok yeniliğin yolda olduğunu bildiren Facebook, beğenmeme butonu ve Instagram uyumlu Signal özelliği gibi birçok değişiklikle güncellenmeyi bekliyor. Bununla beraber uygulamanın güvenlik açıklarının da sürekli olarak kapatıldığı biliniyor. Tüm bunlara rağmen bayramın birinci günü beklenmedik bir olay yaşandı. Oldukça iyi sunuculara ve sistemlere bağlı olan Facebook hiç beklenmedik bir şekilde çöktü. Uygulamanın çöküşü ise sosyal medyayı salladı. Daha önce birçok kez çökmesine rağmen uzun süredir her hangi bir aksilik yaşanmayan uygulamanın çökmesi epey eleştirilere de neden oldu. Birçok kullanıcı hesaplarına uzun süre erişemedi.

Uygulamanın çöktüğü sırada Instagram’ın da bağlantı hatası vermesi kullanıcıların akıllarını epey bir karıştırdı. İki uygulamada sorun yaşanması saldırı iddialarını gündeme getirdi. Bir süre açıklama gelmeyince saldırı iddiaları da güçlendi. Fakat beklenen haber yaklaşık 5-6 saat sonra geldi. Yetkililer yaptıkları açıklamada Facebook’un tamamen sunucuda yaşanan bir sorundan dolayı gerçekleştiği ve bununla beraber Instagram’da da ufak bağlantı sorunları yaşandığı belirtildi. Sorun gerçekten sunucu kaynaklı mı yoksa bir saldırı söz konusu mu bilinmez ama şuan için hiçbir aksaklığın olmadığını söyleyebiliriz. Her ne kadar sorunun kısa sürmesi saldırı iddialarını devre dışı bıraksa da net olarak sunucu kaynaklı bir sorun olup olmadığı da bilinmiyor. Bunun için incelemenin de devam edeceği söyleniyor.

Facebook’ta Yaşanan Çökme Instagram’ı Etkiledi Mi?
4.4 (88.06%) 144 votes

Bir önceki yazımız olan Türkan Şoray’da Instagram’da Yerini Aldı başlıklı makalemizde Instagram sahte hesaplar, Instagram ünlüler ve Türkan Şoray hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Hayran Sayfası İçin Gerekli Tüm Bilgiler (Güncel)
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir