Film Siteleri İçin SEO

Film Siteleri İçin SEO

Büyük oranda metin içerikleri bulunduran sitelerin haricinde film siteleri için SEO çalışmaları bulunmaktadır. Bu kapsamda daha farklı teknikler kullanılabilirken ilgi çekici bir tasarımın oluşturulması ve ziyaretçi odaklı bir anlayışın bulunması istenir. Kaliteli bir arama sonuç sonrasında ilk sıralarda sitenin çıkması adına içeriklerle birlikte görsel ve videoların SEO uyumlu hale dönüştürülmesi gerekir. Birçok taktik ve detayın olduğu film sitelerine dair işlemler çokça merak edilir. Film siteleri SEO süreçleri şu şekildedir;

  • Eklenti üzerinden sitemap oluşturma gerçekleşir.
  • Doğru içeriklere uygun anahtar kelimelerin belirlenmesi gerçekleşir.
  • Film açıklama kısmı özgün bir tarzda ve merak uyandırıcı dilde yazılır.
  • Sosyal medya hesapları üzerinden devamlı paylaşımların yapılmasıyla hedef kitlenin siteye gelmesine çalışılır.
  • Videoların içerisinde belirli aralıklarla site reklamı konularak markalaşma sağlanır.

Adım Adım SEO İşlemleri

Film siteleri için takip edebileceğiniz SEO adımlarını sizin için derledik.

  • Film Siteleri Sitemap Oluşturma

Mutlaka SEO eklentisi üzerinden sitemap oluşturma ile işe başlanılmalıdır. Video destekleyen uzantıların kullanımı da film siteleri için olmazsa olmazdır. Google Video Sitemap wordpress tabanlı sitelere uygun olurken herhangi bir zorluğu da yoktur.

  •  Film Siteleri Anahtar Kelimeler

Var olan film siteleri için SEO nasıl yapılır sorusuna içeriklerin hazırlanmasıyla yanıt verilebilir. Özgün tarzda olması beklenen içeriklerde anahtar kelime kullanımında diğer film siteleri örnek alınabilir. Ancak mutlaka eşsiz yapıda kullanılması gerekli olurken kullanıcılar tarafından yapılacak aramalarda bu sitenin öne çıkmasını sağlayacaktır. Bir film aratılırken hangi kelimelerin kullanılabilir olacağı düşünülmeli ve ona göre film yazılarında o kelimeler geçirilmelidir. Anahtar kelimenin üç cümlede bir olması ve sık kullanımı ise yarardan çok zarar getirir. Özellikle daha açıklayıcı ve kısa cümlelerle oluşturulan film siteleri içerikleri için bu duruma azami dikkat edilmelidir.

  • Film Açıklamaları

Eklenen filmlere dair açıklamaların hazırlanmasında birçok detay öne çıkar. Hiçbir şekilde filmden detay ya da ipucu verilmemesi gerekli olurken film sonunun söylenmesi yanlıştır. Var olan film siteleri SEO açısından açıklamalar sade dille oluşturulmalı. Merak uyandırıcı bir dil kullanılmalıdır. Sitenin tercih edilme sebepleri de öne çıkarılırken film açıklamaları düzenlenebilir. Kopya açıklamaların olması SEO açısından büyük zarar getirir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: HTTP Durum Kodları Ne Anlama Gelir?

film siteleri seo

Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya kullanımı SEO için çok önemlidir. Film siteleri içinde büyük önem taşımaktadır.

  • Sosyal Medya Kullanımı

Çeşitli kategorilere ayrılan filmlerin videoları, açıklamaları, görselleri ve içerikleri SEO uyumlu olarak düzenlenir. Bunun sonrasında ise daha çok hit alınması adına sosyal medya hesaplarının kullanımı şarttır. Sosyal medya üzerinden videoların paylaşılmasına izin verilmeli, sitenin ücretsiz bir şekilde reklamının yapılması böylelikle sağlanmalıdır. En iyi film siteleri SEO açısından kusursuz olmaya çalışırken bu yönde adımlar atılmalıdır.

  • Video İçi Reklam

Sitenin bilinirliliği arttırması bakımından film izleme sırasında rahatsızlık vermeyecek şekilde reklam yapılabilir. Altyazı olarak alt kısımda sitenin adresi belirtilebilir, izleyicilerin siteyi ziyaret etmeleri istenebilir. Özellikle devamlı film izleyen hedef kitlenin yakalanması film siteleri SEO süreçleriyle mümkün olur. Kalıcı kullanıcı elde edilmesi de düzenli bir hit alınmasını kaçınılmaz kılacaktır.

Var olan tüm videolar ve içerikler için aynı işlemler yapılarak sitenin daha kullanılabilir hale gelmesi sağlanabilir. Bunların dışında spam durumları, zararlı yazılım ve virüslerin oluşması halinin engellenmesi de yine film siteleri SEO araçları ile sağlanabilir. Çeşitli işlemlerin yapılmasının yanı sıra doğru eklentilerin kullanılması, veri analizlere bakılması, sitenin hangi sayfalarının daha iyi durumda olduğunun tespiti de önemlidir. Ayrıca aksayan yönleri de yine SEO araçlarıyla görülebilirken sorunların çözülmesi de daha iyi bir hizmet verilmesini mümkün kılar.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Film Siteleri İçin SEO Yapmak Gerekir mi?

İnternet üzerinde daha fazla görünür olmak ve daha fazla trafik kazanmak gibi temel hedeflere sahip olan her web sitesi muhakkak SEO çalışmalarına ağırlık vermelidir. Aksi halde hedeflerine ulaşmaları daha zor olacaktır.

Film Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılır?

Film siteleri SEO çalışmaları sırasında tüm film türlerine göre ayrı anahtar kelimelerden çalışmalarını yürütmeli ve bu kelimeler ile sıralama edinmeye çalışmalıdır. Bir SEO uzmanından yardım almalı ve rakip analizlerinden yararlanmalıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sitenizin Sıralamasını Etkileyecek 11 SEO Önerisi

Film Siteleri SEO Yapmadan Sıralama Kazanabilir mi?

SEO çalışmalarına önem vermeden sıralama kazanmak günümüzde çok zordur. Her ne kadar kaliteli bir siteniz olsa da SEO çalışmalarına önem vermek gerekir. Film siteleri de tüm sayfaları adına kapsamlı bir çalışma yürütmelidir.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir