Instagram akımları

Foodography Tabakları Instagram’ın Yeni Modası Olmayı Başardı

Instagram’da hemen her dönem yeni bir paylaşım türü moda oluyor. Son zamanlarda ne çok ilgi gören paylaşım türü ise yemek paylaşımları. Özellikle ünlü restoranlarda ünlenmiş yemeklerin fotoğraflarının çekilip Instagram sayfalarına yüklenmesi oldukça popüler olmaya başladı. Hatta bu çekimler o kadar popüler hale geldi ki Instagram üzerinden artık Foodography adı verilen bir akım ile bu çekimler adlandırılmaya başlandı. Hal böyle olunca artan ilgiden mi yoksa yeni bir akım oluşmasından mı bilinmez ama birçok kuruluşta bu yönde ilerlemeye başladı. Nasıl ki selfei akımı başladıktan sonra selfie çubukları çıtıysa şimdide Foodography akımı için özel tabaklar çıkmaya başladı.

Grafik programları kullanan kişilerin bildiği gibi daha iyi görüntü alabilmek için özel bir kalıp şekli oluşturuluyor. Oluşturulan bu şekil hem ışığın daha rahat yayılmasını sağlıyor hem de arka plan oluşturduğu için çok daha net fotoğraflar alınmasını sağlıyor. Bu durumun farkında olan lüks restoranlar ise hemen harekete geçti. Bu şekilde özel tabaklar oluşturan kuruluşlar Foodography akımının daha rahat yayılmasını sağlıyor. Özel oluşturulan bu tabakalar için ise her hangi bir ekstra ücret ödenmesi gerekmiyor. Çok daha kaliteli çekimler yapmanıza olanak sağlayan bu tabaklar ayrıca resimlere arka plan eklenmesine de olanak sağlıyor. Tüm bunlarla kısa sürede hemen her yere yayılacak gibi duran yani akımın ülkemize de kısa sürede yayılacak gibi. Bu yönde şuan için çalışma olmasa da selfie çubuklarında ki hızı düşünürsek yakında ülkemizde de böyle tabakları görmemiz mümkün.

Foodography Tabakları Instagram’ın Yeni Modası Olmayı Başardı
4.5 (89.18%) 453 votes

Bir önceki yazımız olan Şahan Gökbakar’dan Seçimlere Gönderme başlıklı makalemizde Instagram ünlüler, Şahan Gökbakar ve Şahan Gökbakar Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Dont Judge Challenge Hareketi Instagram’da İyice Büyümeye Başladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir