Fotoğraf Yüklerken Instagram’da Yaşanan Çökme Sorunu Nasıl Giderilir?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Dünya genlinde 500 milyon kullanıcı sayılarını geride bırakarak en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen Instagram, son dönemde sürekli olarak yeni güncellemeler alarak kullanıcı sayılarını daha da arttırmaya başladı. Artık sadece bireysel kullanıcıların değil bunun yanında dev firmaların bile reklam amaçlı, ürün tanıtım amaçlı olarak tercih ettiği Instagram’da tüm bu özelliklere rağmen belli sorunlarda gündem gelmiyor değil. Özellikle paylaşım yapma sırasında yaşanan sorunlar Instagram’ın kullanıcılardan epey eleştiri almasına da neden olabiliyor. Yaşanan bu sorunlar arasında en çok dikkat çekeni ve kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorun ise fotoğraf yüklerken uygulamanın çökmesi sorunu.

Fotoğraf yükleme sırasında fotoğraflarınız işlenirken yaşanan bu sorun nedeniyle Instagram’ın kitlenmesi gibi bir durumla bile karşılaşabiliyorsunuz. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz bakalım.

  1. Uygulamada paylaşım yapmak istediğiniz sırada fotoğraf yükleme ekranında telefon donuyor ya da bu ekran bir çalışmayı durdurma hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız bu durumda ilk olarak yapmanız gereken telefonunuzun belleğini boşaltmanız gerekiyor.
  2. Zira telefonun arka planda çalışan uygulamalar nedeniyle belleğinin dolması durumlarında bu sorun yaşanabiliyor. Sorunu çözebilmek için ise telefonunuzu yeniden başlatmanız ve telefonunuzun belleğini sıfırlamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde sorunun çözülmesi gerekiyor.
Fotoğraf Yüklerken Instagram’da Yaşanan Çökme Sorunu Nasıl Giderilir?
4.4 (87.64%) 89 votes

Bir önceki yazımız olan Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu başlıklı makalemizde Hikayeler Özelliği, instagram ve Instagram güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Alex Fenerbahçe ’yi Unutamıyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Fotoğraf Yüklerken Instagram’da Yaşanan Çökme Sorunu Nasıl Giderilir?” üzerine bir düşünce

  1. Filiz

    3 gün evvel instagram paylaşımı yaparken ekran dondu.. Ana ekranda ekranın üst kısmında paylaşıyor gibi bi görüntü var ama resim yüklenmiyor. Hesap değiştiremiyorum yada paylaşım işlemine devam edemiyorum…

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir