Foursquare Hesap Silme

Foursquare Hesap Silme

Foursquare hesap silme işleminin tüm detayları bu blogda! Foursquare 2009 yılında hayatımıza giren bir sosyal medya uygulamasıdır. Kısa zamanda uygulamanın bu kadar popüler olmasının temel sebebi, daha önce bu formatta bir sosyal medya mecrasının olmamasından kaynaklanmaktadır.

Akıllı telefonlar artık günümüzde hemen hemen herkes tarafından kullanılan önemli bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. O kadar sık kullanılıyor ki, artık neredeyse pek çok ihtiyacımızı bu cihazlar üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Akıllı telefonlara yüklenen binlerce uygulama sayesinde artık bizden binlerce kilometre uzakta olan arkadaşlarımıza bile yediklerimizi, içtiklerimizi ve hatta konumumuzu bile paylaşabiliyoruz. Bu doğrultuda karşımıza Foursquare uygulaması çıkmaktadır. Uygulama şu anda dijital marketlerde bulunmamaktadır. Çünkü farklı bir isim ile çalışmaktadır. 

Uygulama, telefonlardaki GPS teknolojisinden faydalanarak, kullanıcıların konumunu bulmaktadır. Kişiler de aynı Facebook gibi bir platform üzerinde diğer arkadaşlarıyla bu konumu paylaşabilmektedir. Uygulamayı kullanabilmeniz için bir mobil cihazınızın olması ve bu cihazınızın da internet bağlantısının olması gerekmektedir. Yapılan araştırmalar 2011 yılında uygulamanın 10 milyon kullanıcıya eriştiğini ortaya koymuştur. Artık geçen zaman içerisinde bu kullanıcı sayısının kaça katlandığı tahmin edilmemektedir.

Foursquare Kullanımı

Foursquare hesap silme işlemini açıklamadan önce uygulamanın kullanımından bahsetmemiz daha doğru olacaktır. Uygulamanın kullanımı çok kolaydır. Günümüzde “Swarm” ismi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Uygulama içerisindeki başlıklar şunlardır:

  1. Arkadaşlar Sekmesi: Burada eklemek istediğiniz ya da eklediğiniz arkadaşlarımızı görebilirsiniz. Eğer bir kişiyi arkadaş olarak eklediyseniz, ne yaptıklarını görebilirsiniz.
  2. Keşfet Sekmesi: Keşfet seçeneğine tıkladığınız zaman GPS’nize göre size en yakın mekânın ya da arkadaşların önerisi gelecektir.
  3. Liste Sekmesi: Yapılacak ya da gidilecek yerlerinizin listesini burada tutabilirsiniz. Foursquare uygulamasında oldukça sık kullanılan bir sekmedir.
Foursquare hesap silme

Foursquare Nasıl Kapatılır?

Foursquare silme işlemi, uygulamadan ayrılmak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında gelmektedir. Uygulamaya girmenin kolay olduğu gibi, çıkmanın da çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli sebeplerden dolayı uygulamayı kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda Foursquare hesap sil işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Foursquare Nasıl Silinir?

Foursquare kapatma işlemi için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

  1. İlk olarak “https://tr.foursquare.com/login?continue=%2Fdelete_me” linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede, uygulamanın hesap silme bölümüne direkt olarak yönlendirilebileceksiniz.
  2. Daha sonra çıkan sayfada karşınıza bir telefon numarası ve e posta bilginizi isteyen bir kutucuk gelecek, doldurun.
  3. Sonra hesabınıza şifrenizle beraber giriş yapın.
  4. Uygulama karşınıza, neden ayrıldığınıza dair bir soru yöneltecek. Size de bunun, için şıklar sunacak. Eğer şıklar size uygun değilse, “Diğer” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  5. Son olarak “Deletece Acoount” seçeneğine tıklayın.
  6. Artık hesabınızın silinmesi için son olarak şifrenizi yeniden silmeniz istenecektir.

Foursquare hesap silme işlemi görüldüğü gibi çok kolaydır. Uygulamayı sadece kaldırırsanız, hesabınız silinmeyecektir. Bunun için mutlaka, yukarıdaki adımları izleyerek, hesabınızı tamamen silmeniz gerekmektedir.

Sosyal medya hesaplarınız ile alakalı son güncellemeler ve bilgiler bu kategoride!

Foursquare Nedir?

Foursquare, gezilen ve görülen mekanların puanlanmasına ve orada bulunan kişilerin bu mekanlar hakkında olumlu veya olumsuz yorumlar yapmasına olanak sağlayan bir uygulamadır.

Foursquare Kullanmak Ücretli mi?

Foursquare uygulamasını kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Tamamen ücretsiz bir şekidle kullanabilirsiniz.

Foursquare Hesap Nasıl Silinir?

Foursquare kullanmak için oluşturmuş olduğunuz hesabınızı isteğiniz dahilinde kolay bir şekilde silebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Oyun Hileleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir