Instagram Çöktü

Global Olarak Instagram Çöktü! Sorunun Nedeni Açıklandı Mı?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Uzun bir süredir sorunsuz bir şekilde çalışmasına rağmen bugün akşam saatlerinde Instagram Çöktü. 800 milyon kullanıcı sayısına çıkmış olmasına rağmen hala belli başlı sorunları devam eden Instagram uygulamaları, kimi zaman bu sorunlardan kimi zaman ise yaşanan aksaklıklardan dolayı erişime kapanıyor. Son olarak geçtiğimiz ay yaşanan çökme sorunundan sonra gündeme gelen Instagram, şimdi ise aynı durum ile karşı karşıya. Bugün akşam saatlerinde kullanıcıların sisteme giriş yapmak istemeleri sırasında yaşanan sorunlarla beraber uygulamanın bir kez daha çöktüğü ortaya çıktı. Akşam saatlerine doğru Instagram Çöktü fakat bu sorun uzun sürmedi.

Neden Instagram Çöktü?

Akşam 18:00 saatlerinde yaşanan ve sadece Instagram uygulaması ile sınırlı kalmayan çökme sorunu, Facebook uygulamasında da görüldü. İki uygulamanın birden çökmesinin hemen ardından yaklaşık bir yarım saatlik bir süre içerisinde uygulamaya yeniden erişim sağlandığı açıklandı. Fakat kararlı bir şekilde erişim sağlamanın hala mümkün olmadığını belirtelim. Yani kullanıcıların bir kısmı hala sorun yaşamakta. Ayrıca sorunun küresel bazda yaşandığı da açıklanmış durumda. Yani tek bir bölgede değil, dünya genelinde Instagram Çöktü.

 Instagram Çöktü

Her iki uygulamanın birlikte çökmesi ise bir siber saldırı sorununu akla getirdi. Fakat Facebook’un sistemlerinde yaşanan herhangi bir sorunda Instagram sunucularında da sorun yaşandığı belirtiliyor. Bu nedenle sunucu sorunuyla da karşı karşıya kalınmış olabilir. Henüz Instagram tarafından resmi bir açıklama gelmedi.

Fakat erişimin yavaş yavaş yeniden açılması, sorunun bir saldırı olmadığını işaret ediyor. Sistemlerde bir güncelleme yapılması durumu ya da sunucularda yaşanan bir arıza nedeniyle sorun yaşanmış olabilir. Bunlar için Instagram veya Facebook tarafından yapılacak açıklamaları bekliyoruz. Şu an için sisteme erişim sorunu yaşıyorsanız, sorunun hala global olarak değil ama bölgesel olarak devam ettiğini de belirtelim. Giriş yapılsa da sistemde yavaşlama sorunları yaşanıyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Dani Alves Instagram’dan İspanyol Basınını Bombaladı
Global Olarak Instagram Çöktü! Sorunun Nedeni Açıklandı Mı?
4.5 (89.78%) 364 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Damlalık İle Renk Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Instagram Damlalık, Instagram güncelleme ve Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Global Olarak Instagram Çöktü! Sorunun Nedeni Açıklandı Mı?” üzerine 2 düşünce

  1. Özcan

    Şayet çökme sorunu tek bir bölgeden kaynaklı oluyorsa sorun o bölgenin internet altyapısı ile alakalıdır. Fakat söylediğiniz üzere bu sorun tüm dünyada yaşanmakta ve muhtemelen instagram ve facebook sunucuları aşırı yüklenme sorunu yaşıyorlar. Ya da kim bilir belkide oldukça fazla sayıda siber saldırıya maruz kalıyorlardır.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir