İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Gmail Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sizde Gmail hesap aç ile ilgili tüm detayları öğrenmek ister misiniz? Gmail uygulaması kullanıcılarına kolay iletişim ve dosya paylaşımı sağlayan elektronik haberleşme yöntemlerinden bir tanesi. Özellikle öğrencilerin ve ofis çalışanlarının sıklıkla iletişim için kullandığı yöntemlerden biri. Kullanıcılar haberleşme için kullandıkları gmail nasıl açılır ya da mevcut gmail hesapları nasıl kapatılır, merak ediyorlar. Kullanıcılar bazı durumlarda birden fazla gmail hesabına ihtiyaç duyabiliyor veya işlerine yaramayan gmail hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Bu yazımızda sizlere gmal hesap silme, gmail şifre değiştirme ve gmail hesap açma işlemleri nasıl gerçekleştirilir, bütün ayrıntılarıyla anlattık.

Gmail Hesap Açma Nasıl Yapılır?

E-posta uygulamaları arasında en popüler uygulamalardan biri de gmail uygulaması. Peki kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği gmail hesap açma için ne yapmanız gerekiyor? Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla gmail oluştur işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

gmail hesabı açma
 • Gmail hesap açma işlemi için Google hesap oluşturma sayfasına gidin.
 • Açılan sayfada ilgili yerleri doldurun ve kendinize bir kullanıcı adıyla şifre belirleyin. Daha sonra ileri seçeneğine tıklayın.
 • Açılacak olan ikinci sayfada ilgili yerleri doldurun. Telefon numarası veya kurtarma e-postası yazmak sizin isteğinize bağlı.

Bu işlemleri tamamlayıp onayladığınızda gmail kaydol işlemini kolaylıkla gerçekleştirmiş olacaksınız.

gmail hesap aç

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

E-posta uygulamalarının hesaplarının şifreleri belirli aralıklarla değiştirilmeyi gerektiriyor. Gmail şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmekse çok kolay. Bunun için sizlere anlattığımız birkaç adımı izleyerek kolaylıkla gmail şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle gmail hesap aç işlemini gerçekleştirin ve gmail hesabınıza giriş yapın.
 • Profil resminize tıklayın ve Google hesabınızı yönetin yazan seçeneğe tıklayın.
 • Açılan sayfadan güvenlik yazan seçeneğe tıklayın.
 • Açılan sayfadaki seçenekler arasından şifre yazan seçeneğe tıklayın.
 • Ekrana gelen sayfaya mevcut şifrenizi yazın ve ileri seçeneğine tıklayın.
 • Yeni açılacak olan gmail şifre değiştirme sayfasında ilgili yerlere yeni şifrenizi yazın ve ileri seçeneğine tıklayın.
gmail şifre değiştirme adımları

Bu adımları sırasıyla uyguladığınız takdirde bilgisayar üzerinden gmail şifre değiştirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Gmail Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda kullanıcıların birden fazla gmail hesabı bulunabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar gereksiz gördükleri gmail hesaplarını kapatmak istiyorlar. Gmail hesap silme işlemini gerçekleştirerek gereksiz gördüğünüz gmail hesaplarınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir: E-Posta Nasıl Açılır?

gmail hesap silme
 • Gmail hesabınıza giriş yapın ve profil resminizin üstüne tıklayın.
 • Açılan seçenekler arasından Google hesabınızı yönetin yazısına tıklayın.
 • Açılan menüde veri ve kişiselleştirme yazan seçeneğine tıklayın.
 • Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun başlığının altındaki seçeneklerden bir hizmeti veya hesabınızı silin yazan seçeneği tıklayın.
 • Ekrana gelen seçenekler arasında hesabınızı silin yazan seçeneği seçin.
 • Açılan sayfada ilgili yere şifrenizi yazın ve ileri tuşuna tıklayın.
 • Gelen ekranda ilgili iki yeri işaretleyin ve hesabı sil seçeneğine tıklayın.

Böylelikle gmail hesap silme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Size anlattığımız adımlar yeterli olmadıysa Gmail Yardım sayfasından destek almayı deneyebilirsiniz.

Google Destek kategorimiz ile Google’da yaşadığınız tüm sorunları kolayca halledebilirsiniz.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google tarafından kurulmuş olan, e-posta alma ve gönderme hizmetidir. Masaüstü olarak veya akıllı cihazlardan mobil şekilde aktif olarak kullanılabilmektedir.

Hesap açmak tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret ödemeden tüm özelliklerinden faydalanmanız ve e-posta işlerinizi halletmeniz mümkündür. Gmail kullanmak sizlere daha profesyonel bir hava katacaktır.

Google Adwors üzerinden reklam vermekte olan kişiler, Gmail odaklı reklamlarda verebilmektedir. Bu sayede Gmail kullanıcı olan kişiler hedeflenebilir ve pazarlama ağı genişletilebilir.

G-Suite kurumsal işletmeler için hizmet vermekte olan bir mail sistemidir. Ücretli abonelik gerektirir.

Uzantınızı değiştirmek için yapmanız gerekenlerin başında g-suite üyeliği açmak ve daha istediğiniz adresi seçmek gelecektir.

Gmail hesabınız ile google hesabınızın depolama limitleri birbiriyle ilişkilidir. Google hesabınız ile toplamda 15gb depolama alanına sahip olursunuz.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Gmail Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır? Hakkında 1 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 51 Ortalama: 5 )

1 Yorum

 1. ali şensu
  ali şensu

  G mail şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır ?