Google Adsense Nedir?

Google Adsense Nedir?

Halihazırda oluşturulan web siteler üzerinden para kazanmak isteyenler için Google Adsense nedir sorusu çok daha önemlidir. Basit ve risk olmadan internet üzerinden kullanıcıların çeşitli miktarlarda kazanç elde etmesine sağlayan Google yazılımıdır. Temelde bakıldığında reklam verem firmaların bir çatı altında toplanması sonucunda reklam alma amacındaki internet sitelerini besleyen yapıdır. Yapılacak doğru işlemler neticesinde yüksek miktarlarda Google kazançları elde edilmesi mümkündür. Buna dair işlemlerin yapılması adına püf noktalar bilinmeli, işlemler bu çerçevede olmalıdır.

İşlemlere Dair Püf Noktaları

Yalnızca web site değil, youtube kanalı üzerinden video içeriklerin üretilmesiyle de Google Adsense kazançları elde edilebilir. Burada yapılması gerekenler var olurken mutlak surette algoritmaya dikkat edilmelidir. Web sitelerin hangi kategorilerde hizmet verdiği, nasıl içeriklere sahip olduğu son derece önemlidir. Çok daha fazla gelir elde etmek için trafik yoğunluğu oluşturulması gerekir. Bu amaçla SEO uyumlu bir görünüm olmazsa olmazdır. Site içi ve site dışı SEO işlemlerine hâkim olunması ya da profesyonel destek alınmasıyla çok daha kısa zaman içerisinde Adsense alınabilir. Bu kapsamda hem tema, yazılım hem de içerikler bazında yapılacaklar vardır.

Google Adsense içeriklerine bakıldığında belirli bir kalite beklenir. Anahtar kelime ve meta açıklamalarının kullanılması, linkleme yapılması ve faydalı olma durumlarına göre trafik kazanılırken bu durum reklamları belirler. Düzenli içerik üretilmesi ve içeriklerin güncel olması da lazımdır. Bu açıdan çok sık güncelliği kaybolan konu ve sektörlerden uzak durulmalıdır. Eğer içeriğin birkaç gün içinde eskimesi olursa getirisi de az olacaktır. Ayrıca tam anlamıyla konuya hâkim olunarak içerikler oluşturulmalıdır. Bilgi sahibi olunmayan konularda yazılan içerikler yeterli gelmeyecektir.

Daha iyi bilinen ve sevilen konulara yönelik web sitelerin açılması ise ilerleyen dönemde Google Adsense kazançlarını getirecektir. Yazılı ve görsel içeriklerin oluşturulması kadar tanıtımları da önemlidir. Mutlaka sosyal medya paylaşımlarıyla sıklıkla ziyaretçi çekilmeye çalışılmalı ve hit hedefi olmalıdır. Bu çerçevede doğal olunması ve organik trafik yakalanması istenmelidir. Farklı yollara girilmesi, manipüle etme durumlarının yaşanması halinde telafisi çok zor kayıpların olacağı da unutulmamalıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Remarketing Nedir?

google adsense

Adsense Başvuru İşlemleri

Oldukça uzun bir süreci kapsayan Google Adsense başvuru işlemleri belirli bir onay durumuna bağlıdır. Her web sitesi için hemen işlemler onaylanmazken belirli bir seviyeye çıkılması istenir. Yeni açılan web sitelerin başvuruları çoğunlukla reddedilir. Bununla birlikte günlük ziyaretçi sayısının az olması, yeterli tık alınmaması durumları da diğer gerekçelerdir. Başvuru öncesinde yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Sitenin belirli bir düzen içinde güncelliğini koruması,
  • Devamlı içeriklerin yenilenmesi ve kullanıcı dostu yapıya sahip olması,
  • Belirli bir hit alımı olması, ziyaretçilerin sayısının günlük sınırı aşması,
  • Farklı sayfalarda var olan tüm içeriklerin SEO uyumlu olması,
  • Tema ve yazılım sorunlarının bulunmaması.

Reklam Kazançları Elde Et

Var olan kazançları reklamların oluşturulması sonrasında kendisini gösterir. Sitede var olan reklamlar boyutlarına göre kazanç getirirken yalnızca tıklama olmasıyla gelir elde edilir. Gösterim başına bir kazanç durumu yoktur. Eğer var olan reklamlara hiçbir tıklama gelmezse Google Adsense kazancı da olmayacaktır. Ancak giderek geliştirilen bir web sitesine sahip olunmasıyla ciddi rakamlara ulaşılması ve önemli bir gelir elde edilmesi de mümkündür. Kurallara göre oyunun oynanması, gerekliliklerin karşılanması sonucunda hiç beklenmedik getirileri oluşabilir.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Google Adsense Ne Demektir?

Google Adsense, reklam verenler ve web sitelerinde reklam yayınlatarak gelir elde etmek isteyen kişiler arasında hizmet sunmakta olan bir profesyonel reklam servisidir.

Google Adsense Nasıl Kayıt Olunur?

Sahip olduğunuz web sitesi ve kendi Google hesabınız ile adsense kaydı oluşturabilirsiniz. Web sitenizde belirli reklam alanları oluşturduktan sonra adsense üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Google Adsense Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Web sitenize eklenen reklamların ziyaretçiler tarafından tıklanması ve etkileşime geçilmesi gerekir. Tıklama ve etkileşimlerden sonra reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 4]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir