Google Adwords

Google Adwords

Google Adwords, Google’nin sunmuş olduğu önemli bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, kullanıcılar reklam alarak, bunları kelimelerle eşleştirmektedir. Bu da arama motorlarında daha fazla arama motorlarında gözükeceğiniz anlamına gelmektedir. Adwords uygulamasından yararlanmak için doğru kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde uygulamadan verim alabilirsiniz.

Google Adwords Hizmeti

İşletmenizden hizmet almak isteyen kullanıcılara daha kolay bir hizmet vermek istiyorsanız, Google Adwords hizmetini kullanmanız gerekmektedir. İçerisinde pek çok hizmeti bir arada barındıran uygulama, günümüzde pek çok firmanın tercih ettiği bir uygulama haline geldi.

Google, dünya üzerinde en çok kullanılan arama motorlarının başında gelmektedir. Yaklaşık olarak internet kullanıcılarının yüzde 99’u bu arama motorunu kullanmaktadır. Teknolojinin her geçen gün gelişmesi, beraberinde uygulamalarında gelişmesini sağlamaktadır. Google’de kullanılan pek çok reklam modeli bulunmaktadır. Bu reklam modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Video olan reklamlar
 • Uygulamalı olan reklamlar
 • Arama ağı olan reklamlar
 • Görüntülü olan reklamlar

Belirtilen bu reklamlar, Google Adwords reklam modelleri olarak sıralanmaktadır.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Günümüzde en çok merak edilen konulardan bir tanesi Google Adwords nedir? şeklindedir. Bizler de bu noktada, merak edilen soruları cevaplandırıyoruz. Adwords reklamları kullanıyorsanız, uygulamayı doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir:

 • Müşterileri çekmek için çalışmalarda bulunmanız gerekmektedir.
 • Bütçenizi net bir şekilde belirlemeli ve çalışmaları o şekilde ayarlamalısınız.
 • Anahtar kemle ve başlık konusunda doğru tercihlerin yapılması gerekmektedir.
 • Açtığınız sayfaların kontrolleri doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir.
 • Arama terimlerinin size sunduğu raporları kullanmalı ve bu raporları iyi analiz etmelisiniz.
 • Hedeflemelerinizi belirlemeli, nereye varmak istediğinizi kararlaştırmalısınız.

Adwords uygulamasında bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız, Adwords giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel olarak hesap açmalı ve buna göre kullanım yapmanız gerekmektedir. (Google Destek)

Google Adwrods Çalışması Hakkında

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Google Adwrods denildiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında anahtar kelimeler gelmektedir. Anahtar kelimeler konusunda hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra diğer konulara geçebilirsiniz. Google Adwords, reklam konusunda kullanıcılarına bir sınırlama yapmamaktadır. 10 TL ila 100 bin TL’ye kadar dilediğiniz tutarda reklam talep edebilirsiniz. Bütçe konusu tamamen size bağlıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Remarketing Nedir?

Bunun dışında seçilen kelimenin tıklanma oranı da son derece önemlidir. Örnek vermek gerekirse sizler reklam için 100 TL bütçe ayırdınız. Tıklanma başına 0.25 kuruş bir kelime tercih ettiğinizde 400 tık alabilirsiniz.

Kısacası maliyeti düşük olan anahtar kelimelere yönlenmeniz sizin açınızdan çok daha büyük avantajlara sebep olacak. Eğer sizler de bu konu ile ilgili kazanmak istiyorsanız, çalışmalarınızı bu doğrultuda yönlendirebilirsiniz.

google adwords

Arama Motorları Ne Kadar Kullanılmaktadır?

Günümüzde bütün internet kullanıcıları merak ettiklerini araştırmak ya da en ufak bir soru sormak için arama motorlarını kullanmaktadır. Bu arama motorları sayesinde, herkes işini görebilmektedir. Dünyada kullanılan pek çok arama motoru kullanılmaktadır. Ülkemizde kullanılan arama motorları ve oranları şu şekildedir:

 1. Sırada: Google Arama Motoru: Yüzde 85
 2. Sırada: Yandex Arama Motoru: Yüzde 11
 3. Sırada: Bing Arama Motoru: Yüzde 2.5
 4. Sırada Yahoo Arama Motoru: Yüzde 1.5

Bu arama oranlarına göre en çok Google arama motorunun kullanıldığını söyleyebiliriz. Google Adwrods reklamlarında ise 3 temel unsur bulunmaktadır. Bütün bu kriterleri göz önünde bulundurarak başarılı olabilirsiniz. 3 kriteri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Başlık alanı bırakmalısınız.
 • Reklam açıklama satırı bırakmalısınız.
 • Web sitenin alan adı için yer bırakmalısınız.

Google Destek yazılarımızı takip ederek Google araçları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Google Adwords Ne Demektir?

Google adwords, arama motorunun işletmeler için sunduğu ve genelde kullanıcıların yaptıkları kişisel aramaları temel alan bir reklamcılık alanıdır.

Google Adwords Neden Kullanılmalıdır?

Google adwords kullanarak, işletmenizin hedef kitlenize ulaşmasını daha kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Gerekli olan anahtar kelimeleri bularak içeriklerinizin ve ürünlerinizin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google Adwords Kullanarak Reklam Analizi Yapabilir miyim?

Google adwors sizlere reklamlarınızın analizini de sunmaktadır. Bu sayede ne kadar ödeme yapıp ne kadar verim aldığınızı görebilir ve bu sayede daha verimli bir reklam politikası izleyebilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir