Google Hızlı İndex Alma

Google Hızlı İndex Alma

Arama motorlarında kısa bir süre içerisinde sıralamaya girmek ve sitenizi insanlara ulaştırmak için web sitenizin Google‘da kısa süre içerisinde indexlenmesi gerekir. Web sitesi ziyaretçilerin %80’lik büyük bir kısmının bu arama motoru üzerinden geldiği düşünülürse, sıralamanızı hızlı bir şekilde üst sıralara almanız gerekmektedir.

İndex; arama motorları tarafından bot olarak isimlendirilen bir yazılım ürününün sitenizi taramasıdır. Bu botlar hem tarama yapar hem de yazının kalitesine göre sıralamaya girmesini sağlar. Bu şekilde bir web sitesi hızlı bir şekilde indexlenerek deyim yerindeyse ziyaretçi akınına uğrar. Peki, internet siteleri için bu denli önemli olan index nasıl yapılır?

Hızlı İndex Alma Yolları

Sitenizi botların ziyaret etmesini beklemeden sizin onları çağırabileceğiniz veya bu işi hızlandırabileceğiniz birtakım yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler:

  • Sitemap: Site haritası oluşturularak hızlı bir şekilde sıralamaya girmek mümkündür. Web sitesi oluşturulduktan sonra sitemap oluşumu ilk yapılması gereken işlemlerden bir tanesidir. Hem SEO konusunda hem de sitenizin üst sıralarda göstermek için bu yolu kullanmalısınız.
  • Pingleme: Bazı ping servisleri kullanarak hızlı bir şekilde sitenize yeni bir içerik girildiğini arama motorlarına bildirebilirsiniz. Bu bağlamda site index işlemi için hız kazanmış olacaksınız.
  • Site Güncelliği: Günlerce, haftalarca hatta aylarca içerik girilmeyen sitelere arama motoru botları da ziyaret etmeyi bırakır ve nadir sürelerde ziyaret eder. Bunun önüne geçmek ve sıralamalarda yerinizi almak için sitenize düzenli olarak içerik girmelisiniz.
  • Google Search Console: Hızlı index almanın bilinen en gerçekçi yollarından bir tanesidir. Sitenizi bu araca kayıt ettikten sonra içeriklerinizi manuel bir şekilde Search Console aracına girmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle en kısa yoldan içeriklerinizi görünür kılabilirsiniz. (Search Console)
  • Sosyal Medya Kullanımı: Arama motorları tarafından kullanılan botlar, sosyal medya üzerinden de siteleri ziyaret etmektedir. Eğer içeriklerinizi bu mecralarda paylaşırsanız daha kısa süre içerisinde index alabilirsiniz.
index alma

Yukarıdaki maddeler dâhilinde en önemli konuların başında düzen gelmektedir. Web sitenizdeki içerikleri günün belirli saatlerinde yayınlamak ve sürekli web sitenizi güncel tuttuktan sonra bu işlemleri yapmak sizin için en büyük avantajlardan bir tanesidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Litespeed Cache Ayarları ve Kurulumu

Google İndex Almanın Faydaları

Web sitelerinin kurulum amacı dijital dünyaya kendilerini tanıtmaktır. Bu bağlamda yapılacak olan en doğru şey web sitesine organik ziyaretçi çekebilmektir. Organik olarak isimlendirilen ziyaretçilerde siteye arama motorları vasıtasıyla gelmektedir. Bu nedenle onlarda hem sıralama girmek hem de bu sıralamayı yükseltmek son derece önem arz etmektedir. Peki, hızlı bir şekilde sıralamaya girmenin faydaları nelerdir?

  • Google dünyanın en çok kullanılan arama motorudur. Burada bir şekilde sıralamaya girmek web sitesine gelen ziyaretçi sayısını bariz oranda arttırır.
  • İndex alabilmek için sitenin devamlı güncel kalması gerekir. Güncel olarak içerik girilen sitelerde zamanla arama motorlarında yükselişe geçer.
  • Sitenize ne kadar çok ziyaretçi gelirse o kadar çok kazanç sağlarsınız. Bu nedenle bu durum çok önemlidir.

İndex nasıl yapılır sorusuna cevap bulduktan sonra ve yukarıdaki işlemleri yapmanızdan itibaren artık aramalarda gözüküp gözükmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Bunun yolu ise şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

Site: www.siteadi.com/index-alması-gereken-icerik bu şekilde arama motoruna yazdığınız zaman karşınıza eğer yayınladığınız içerik çıkıyorsa o zaman artık arama motorları tarafından fark edilmişsiniz ve sıralamaya girmişsiniz demektir. Bundan sonra yazınızın, sitenizin kalitesine göre aramalarda bir noktada gözükmeye başlayacaksınız. Google hızlı index ile birlikte aynı işlemleri yandex ve bing gibi diğer arama motorlarında da yapabilirsiniz. Google hızlı index alma yollarını size detaylı olarak anlattık, gelecek konularda görüşmek üzere bizi takipte kalmaya devam edin.

SEO Destek kategorimiz ile SEO’da yaşadığınız sorunları ve güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Google İndex Nedir?

Google İndex, internet üzerinde ki içeriklere kolay ulaşılabilmesi için Google tarafından sunulmakta olan bir yeniliktir.

Google İndex Alma Neden Önemlidir?

Goole index sayesinde içerikleriniz daha kolay bir şekilde bulunabilecektir. Bu sayede içerikleriniz daha dikkat çekici bir hale gelir.

Google Hızlı İndex Nasıl Yapılır?

Google index yapmak çok önemlidir. Hızlı index yapmak ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir