Google Maps Konum Ekleme

Google Maps Konum Ekleme

Google Maps konum ekleme nasıl yapılır? İnsanların, en çok tercih ettiği uygulamaların başında Google Maps uygulaması gelmektedir. Dünya üzerinde 3 boyutlu olarak her yeri görüntüleyebilirsiniz. Çeşitli ülkelerde ya da konumunuza yakın yerlerde seyahatler yapabilirsiniz. Sokak sokak dolaşabilir, mekânları görüntüleyebilirsiniz. Haritalar olarak da adlandırılan bu uygulamayı kullanmak için sadece telefonunuzun olmasına gerek yok. Dilerseniz bilgisayarınız ya da tabletinizde de kullanabilirsiniz. Eğer çok fazla internetiniz yoksa, uygulama üzerinden gideceğiniz yerin ekran görüntüsünü alarak, uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu şekilde paketinizden kullanmayarak, gideceğiniz yere kolay bir şekilde varabilirsiniz.

Google Maps Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Google Maps konum ekleme konusuna cevap vermeden önce, uygulamanın nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vermemiz daha doğru olacaktır. Her şeyden önce Google hesabınız üzerinden oturum açmalısınız. Daha sonra, aşağıdaki maddeleri uygulayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz:

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Google Maps uygulamasına girin.
 • Nereye gitmek istediğinizi belirleyin.
 • Haritada gitmek istediğiniz yeri bulun.
 • Bulmakta zorluk yaşıyorsanız, aşağı kısma gideceğiniz yerin adresini yaşayabilirsiniz.
 • Daha sonra sağ üst kısımda “Three Vertical Dots” yazısı çıkacaktır.
 • Tıkladığınız zaman haritayı çevrimdışı olarak kaydedebilirsiniz.

Bu şekilde hem internet hem de telefonunuzun şarjından yemeden, uygulamayı kullanabilirsiniz. Ancak gideceğiniz yer çok uzun ise, bu işlem ile sadece haritanızın belirli bir kısmı kaydolacaktır. Eğer yakın kısımdaki yolları kaydederseniz, yolun tamamını çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz. (Google Destek)

google maps konum ekleme

Google Maps Nedir?

Google Maps, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan harita uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde ücretsiz olarak konum görüntüleyebilir, konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak 2005 yılında kullanıma sunulan uygulama, günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Google Maps API olarak da adlandırılan bu uygulama sayesinde yeni konum oluşturabilirsiniz. 

Google Maps Konum Paylaşma Nasıl Yapılır?

Google Maps konum paylaşma sayesinde sevdiklerinize, ya da işlerinizin görülmesi için arkadaşlarınıza konumunuzu paylaşabilirsiniz. Hesabınız varsa şu aşamaları izleyin:

 • Telefonunuzdan haritalar kısmına girin.
 • Hesap kısmına gelin.
 • Tıkladığınızda konum paylaşımı şeklinde bir seçenek çıkacak.
 • Buraya tıkladığınızda kişi eklemeye basın.
 • Konumunuzu kiminle paylaşmak istiyorsanız, o kişiyi seçin.
 • Son olarak Google haritalar da konum paylaşmaya izin verin.

Google Maps Sokak Görünümü Kullanımı hakkında detaylı bilgi yazımızda!

Google Haritalarda Yer Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google haritalar yer ekleme işlemi sayesinde, önemli yerleri, ekleyebilirsiniz. Bu şekilde harita üzerinde bulmak istediğiniz yerleri daha kısa süre içerisinde bulabileceksiniz. Yer ekleme işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

 • Haritalar olarak oturum açın.
 • Var olan bir harita açın.
 • Karşınıza çıkan haritada “İşaretçi” kısmına tıklayın.
 • Nereyi işaretlemek istiyorsanız, işaretleyin.
 • Bu yere bir isim verin.
 • Son olarak da kaydet tuşuna basmayı unutmayın.

Bu şekilde istediğiniz yerin eklemesini bu harita üzerinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Uygulamanın internet bağlantısı olan her cihazdan çalıştığını söyleyebiliriz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gmail hesap silme işlemleri iki aşamada ele alınan bir konudur. İlk olarak Gmail hesabını tamamen kapatarak, verilerinizi silme işlemi yer almaktadır....

Google Haritalar Yorum Silme İşlemleri
Google Haritalar Yorum Silme İşlemleri

Google Haritalar yorum silme işlemi direkt yoldan yapılamasa da bazı alternatif yollar ile mümkün. Google, geçerli ve mantıklı bir sebep olmadıkça ...

Ayrıca Google Maps Api Key nasıl alınır sorusunun yanıtı için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Google Destek yazılarımızı okuyarak Google araçları kullanımınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Google haritalara istemeniz durumunda işletmenizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede işletmenizin adını arayanlar kolayca haritalarda ki yerinizi bulabilir ve size daha kolay ulaşabilir.

Google haritalara işletmenizi eklemeniz için herhangi bir şekilde ücret ödemeniz gerekemez. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Google Maps konum eklemek için yapmanız gereken ilk olarak bir işletme hesabına sahip olmak. Daha sonra ise neler yapmanız gerektiğini yukarıda ki blog yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Google my business işletmenizi kayıt edebileceğiniz ve haritalarda mağaza oluşturabileceğiniz bir hesap yönetim sistemidir.

Google my business hesabınıza ürün ekleme işlemleri gerçekleştirebilir ve katalog oluşturabilirsiniz.

Google haritalar tarafından sunulan konum bilgileri yüksek doğruluk oranlarına sahiptir.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. ihsan ali tavan
  ihsan ali tavan

  Google Maps Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 2. taner opak
  taner opak

  Google Maps Konum Ekleme hakkında yazdğınız yazı işletme hesaplarımız için oldukça aydınlatıcı oldu. .Çok teşekkürler Enes Bey..