Google Maps Mesafe Ölçme

Google Maps Mesafe Ölçme

Google Maps mesafe ölçme işleminin yapılabildiğini biliyor muydunuz? Google haritalar, sadece bir harita değildir. Online olarak kullanabileceğiniz bu harita sayesinde, konum ekleyebilir, dünyanın diğer ucundaki konumu bulabilirsiniz. Hatta bu iki konum arasındaki mesafeyi bile ölçebilirsiniz. Bilgisayar, telefon veya da tablet gibi, internet bağlantısı olan cihazlarda çalışan haritalar ile yol tarifi almak da mümkün.

Google İki Nokta Arasındaki Mesafe Ölçümü Nasıl Yapılır?

Google haritalar mesafe ölçme işlemi yapmak istiyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bilgisayarınızdan, telefonunuzdan ya da tabletinizden uygulamaya giriş yapın.
  • Ancak haritaları Basit Konum olarak kullanmamanız gerekmektedir. Eğer bu şekilde kullanıyorsanız, iki nokta arasındaki mesafeyi ölçemezsiniz.
  • Başlangıç noktası için sağ tuşa tıklayın.
  • Seçeneklerin olduğu yerde “Mesafe ölç” isimli bir kısım bulunmaktadır.
  • Nereyi ölçmek istiyorsanız, orayı seçin.
  • Dilerseniz bu işlemi tıklama olarak yapabilir, dilerseniz de taşıyabilir ya da sürükleyebilirsiniz.
  • Daha sonra alt kısımda, iki yer arasındaki mesafeyi hem mil hem de km bakımından görüntüleyebilirsiniz.
  • İşlemi bitirdiğinizde “Kapat” tuşuna basarak, uygulamadan çıkış yapabilirsiniz.

Görüldüğü gibi Maps ölçüm sistemi son derece kolaydır. Eğer bir yerden bir yere gidecek ve ne kadar yol alacağınızı bilmiyorsanız, bunun için Google Haritalar uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir. Sadece cihazınızın internet bağlantısının olması yeterli olacaktır. (Google Destek)

google maps mesafe ölçme

Google İki Nokta Arasındaki Mesafeyi Nasıl Ölçer?

Google’nin iki noktalar arasındaki mesafeyi ölçtüğünü biliyoruz. Ancak bu ölçümün tahmini olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Verdiği sayılar tam olarak doğru değil. Çünkü mesafe hesabı kuş ölçümü olarak yapılmaktadır.

Google’nin size vermiş olduğu uzunluk birimi trafiğe, yolun durumuna ya da yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak gerçeğe çok yakın değerler olduğunun altını çizebiliriz. Google Maps mesafe ile kuş uçuşu uzaklık bilgisini elde edebilirsiniz.

Google Maps Önemli Midir?

Google’nin çıkarmış olduğu her uygulama, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Bu uygulama sayesinde aradığınız ya da gitmek istediğiniz yerin uzaklığını görüntüleyebilirsiniz. Bunun dışında eğer pazarlama sektöründe çalışıyorsanız, Google Haritalar içerisinde yer almanız, prestijiniz açısından son derece önemli olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Remarketing Nedir?

Google Maps’in Avantajları Nelerdir?

Google’nin size sunmuş olduğu yenilikleri, kullanarak, sektör içerisinde ya da çevrenizde fark yaratabilirsiniz. Sektörünüz ya da çalıştığınız alanınız ne olursa olsun, birçok müşteri Google haritaları kullanmaktadır. Kullanılan bu haritalarda sizin yerinizin olması, işiniz için büyük avantaj! Müşteri sayınızı arttırmak ve daha çok kişi ile iletişime geçmek istiyorsanız, bir an önce Google Maps uygulamasını kullanmaya başlamalısınız.

Uygulama sadece Türkçe ve İngilizce değil, aynı zamanda pek çok dili de bir arada sunmaktadır. Lars Rasmussen ve Jens Eilstrup Rasmussen’in bir arada hazırlamış olduğu bu uygulama bizimle 2005 yılında buluştu. Her geçen gün uygulama gelişmekte ve bizlere daha çok hitap etmektedir. Google Maps mesafe ölçme işlemini sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Google Destek kategorimiz ile Google araçlarını daha verimli kullanabilirsiniz.

Google Haritalar Nedir?

Google Haritalar Dünyada ki tüm ülkeler için sunulan detaylı bir konum hizmetidir. Bu hizmet sayesinde gidebileceğiniz yerleri daha kolay bulabilir ve daha kısa mesafeler ile yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Google Haritalar Ücretli midir?

Google haritalar kullanırken hiçbir şekilde ücret ödemeniz gerekmez. Tamamen ücretsiz olarak haritalardan yararlanabilirsiniz. Böylelikle üst düzey ve eğlenceli bir deneyimi tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Google Haritalar Mesafe Ölçme Nasıl Yapılır?

Google haritalar mesafe ölçme yapmak için yapmanız gerekenler çok basittir. Yukarıda ki blog yazımızdan detayları öğrenerek mesafe ölçümü ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir