Google My Business

Google My Business

Yerel işletmeler açısından son derece değerli olmakla beraber aynı zamanda onlara erişimi mümkün kılan Google işletmem her açıdan değerlendirilebilir. Arama sonuçları sağ kısmında görüntülenme olurken online yolla da potansiyel müşteriler kazanılabilir. İşletmenin çok daha avantajlı bir şekilde tanıtımı olması bakımından da önemlidir. Sizlerde çeşitli sektörlerde var ettiğiniz işletmeleriniziz kaydını kolay yoldan yapabilirsiniz. Peki, Google my business kaydı nasıl olur?

Google Yerel İşletme Kaydı Oluştur

Var olan Google My Business sitesi üzerinden işlemler yapılmaktadır. Dakikalar içerisinde Google işyeri ekleme sürecini tamamlayabilirsiniz. Bunun için açılan sayfada bulunan “Hemen Başlayın” bölümüne tıklanır. Sonrasında açıklama yazısı okunarak hizmet şartların kabul edildiği kutucuk işaretlenir. İşletme ekleme son derece zahmetsiz olurken burada tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca sonradan olabilecek değişimlerin eklenmesi de lazımdır.

İşletme ekleme kısmında işletme adı, ülke, bölge, adres, posta kodu, ilçe ve iletişim bilgileriyle kategori bölümleri vardır. Ayrıca Google işletme hesabı üzerinden daha fazla ayrıntı sunulması da söz konusudur. Hangi il ve ilçede hizmet verildiği ve mesai saatleriyle açık-kapalı bilgisi paylaşılır. İşletmenin telefon numarası da Google üzerinden aramalarda bu şekilde çıkacaktır. Çok daha hızlı müşteri kazanılması, internet dünyasında da var olmayla ilgilidir. Sizlerde Google işletmem site ekleme ile bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

google my business

İlk sayfanın en altında “Ürün ve hizmetleri müşterilerime kendi yerlerimde sunuyorum” seçeneği evet veya hayır olarak işaretlendikten sonra diğer sayfaya geçilir. Google işletmem hesabı üzerinden bu bilgilerin kontrol edilerek yönetilebilmesi için doğrulama süreci başlar. Bu işletmeyi yönetme konusunda yetkili olduğu belirtilir. Ardından son olarak telefon ya da mail bilgisiyle doğrulama olacak. Telefon numarası verilmesi halinde arama yapılarak kontrol sağlanacak. Mail adresi paylaşımında ise kod gönderimi olacak ve kodun girilmesi talep edilecek. Google yerel işletme hesabı sonrasında devamlı olarak kullanılabilecek. Hem kelime hem de harita kayıtlarının oluşturulmasıyla işletmenin daha görünür hale gelmesi sağlanmış olur. Google my business kayıt sonrasında getirileri de kendiniz test edebilirsiniz. Özellikle web sitesi üzerinden çok daha alım gerçekleştiren işletmeler için bu durum olmazsa olmazdır. SEO faaliyetleri açısından bakıldığında da oldukça kritik öneme sahiptir. Bununla birlikte kelime bazlı aramalarda da işletmenin ulaşılabilir olması söz konusudur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Churn Analizi Nedir?

Dijital dünya’da ulaşılabilir olmak sizlere yüksek farkındalık oluşturma imkanı sağlayacaktır. Google haritalar gibi milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir platformda yer almak ürünlerinizin hedef kitlesine daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

Google Yerel İşletme Hesabı Avantajları

  • Gerçekleştirilen Google işletme hesabı kaydıyla her an ulaşılabilir olunur.
  • Google haritalar üzerinde yer alın ve kullanıcılar için her zaman ulaşılabilir olun.
  • Var olan işletmenin ne şekilde hizmet verdiği görülebilir, işletme hakkında potansiyel müşterilerin fikir sahibi olması sağlanabilir. Ayrıca müşteriler sizlere ulaşmak adına yol tarifi alabilirler.
  • Görsellerin bulunmasıyla kalite standartları da her daim korunur.
  • Harita eklemesiyle çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde müşteriler tarafından bulunabilir olunmaktadır.
  • İşletmeye istenilen zamanda erişim sağlanabilir, hakkındaki yorumlar takip edilebilir.
  • Harita aramalarında görüntülenmesiyle Navigasyon sorunlarının yaşanmaması da mümkündür.

Google haritalarda yer alarak sizlerde dijital dünya’da yer alın ve müşterilerinize daha kolay ulaşın! Haritalarda yorumlar alın, yol tariflerine uygun olun ve hizmetlerinizi tam profesyonellikle temsil etme imkanı yakalayın. Bu sayede hem marka bilinirliğinizi arttırın hem de dönüşüm ve satış oranlarınızda artışı yakalayın!

Google Yerel İşletme Güncelleme

Gerek işletmeye dair bilgiler gerek my business Google harita eklenmesiyle işletmenin konumu da paylaşılır. Özellikle ilçe ve semt özelinde işletmenin hizmet verdiği kategorilerin aranmasıyla işletmede kendisine yer bulacaktır. Alternatifler arasında sıralanması da potansiyel müşterilerin kazanılması adına rol oynayacaktır. Belirli anahtar kelimelerin kullanımı sonrasında da hemen Google yerel işletme kaydının olmasıyla işletmenin ilk sıralarda çıkacağı da unutulmamalıdır. Bununla birlikte Google üzerinden müşterilerin yorumlar yapabilmesi sağlanabilir. Verilecek yıldızlarla çok daha kaliteli bir hizmet anlayışının bulunduğu gösterilebilir. Bir nevi sanal kartvizit olurken maddi getirileri noktasında da bu tip hamlelerin yapılması oldukça yararlıdır. Sizlerde hemen var olan işletmeleriniz için Google yerel işletme kaydı açabilirsiniz.

SEO Destek kategorisi yazılarımız ile Google’da sitenizi en üst sıraya taşıyın!

Google My Business Nedir?

Google My Business, işletmelerin kendiler için özel olarak hesap oluşturabildikleri bir platformdur. İşletmelerin haritalara lokasyon eklemesine imkan tanır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İşletme Büyütme Stratejileri: 8 Dijital Pazarlama Stratejisi

Google My Business’a Kayıt Olmanın Önemi Nedir?

Google My Businnes’e kayıt olarak müşterileriniz ile daha kolay yoldan iletişim kurma imkanı elde edersiniz. Haritalara eklediğiniz lokasyon sayesinde daha kolay bulabilir bir hale gelirsiniz ve daha tanınır bir markaya sahip olursunuz.

Google Yerel İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Yerel işletme kaydını yapmak için öncelikle belirli bir konumda çalışan bir işletmeniz olması gerekir daha sonra atmanız gereken adımları yukarıda bulunan blog yazımızdan öğrenebilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir