Google Play Silindi Tekrar Nasıl Yüklenir?

Google Play Silindi Tekrar Nasıl Yüklenir?

Google Play silindi hatası her android kullanıcısının başına gelmekte olan hatalardan bir tanesidir. Google Play, istenmeyen bazı sorunlar sebebi ile silinebiliyor. Kullanıcılar ise bu durumda ne yapmaları gerektiklerini çoğu zaman bilmiyor. Bu yazımızda silinen Google Play uygulamasını tekrardan nasıl indireceğinizi sizler için araştırdık.

Google Play Store Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Play Store bazı virüs durumlarında telefonlardan silinebiliyor. Böyle bir durumda yani telefonunuzdan tamamen silinmesi durumunda geri yükleme işlemini APK olarak indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini adım adım yapmanız ve bu adımları kesinlikle kaçırmamanız sizin için önemli. İlk adım olarak telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümüne girin. Daha sonra ise ‘Güvenlik’ bölümünde yer alan ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ kutucuğunu aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Tüm bunların ardından Google Play Store Linki ile arama motoru üzerinden aratmanız ve ardından APK dosyasını telefonunuza indirmeniz gerek. Dosyayı telefonunuza indirmenizin ardından APK dosyasını açarak bu bölümde karşınıza çakan ‘Yükle’ butonuna tıklamanız yeterli. Böylelikle Google Play Store telefonunuza tekrardan inmiş olacak.

 Maalesef bu yöntem dışında daha güvenli bir yöntem bulunmamakta. Bu sebeple geri yükleme işlemini gerçekleştirebileceğiniz tek yöntemin yukarıda anlattığımız yöntem olduğunu belirtmek isteriz.

google play silindi

Google Play Store Devre Dışı Bırakıldı Sorunu Çözümü

Google Play Store’un telefondan kendi kendine silindiği nadir durumlar olabiliyor. Fakat bu nadir durumlar dışında silinmesi oldukça zordur. Yine bazı nadir durumlarda Google Play devre dışı bırakılmış oluyor. Kullanıcılar da bu durumu silinmiş olarak algılayabiliyor. Öncelikle bu devre dışı bırakılma sorunu ile ilgili bilgi verelim. Google Play’i yeniden aktif edebilmek için ilk önce telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelmeniz ve ardından da ‘Uygulamalar’ kısmını açmanız gerekiyor. Uygulamalar kısmında yer alan ‘Tümü Ya Da Devre Dışı’ yazan kısmı seçmelisiniz. Eğer devre dışı bırakılma sorunu yaşıyorsanız sorununuzun çözümü burada halledilecektir. Ardından ise ‘Tümü Ya da Devre Dışı’ yazan alanda yer alan ‘Etkinleştir’ butonu ile Google Play’i yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Gelişmiş Arama

Google Play Store Hesap Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar bazı durumlarda Google Play Store hesap değiştirme işlemini yapmak zorunda kalabilirler. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gerekenler aslında bir miktar kafa karıştırıcı. Çünkü Play Store’un herhangi bir ‘Çıkış Yap’ özelliği henüz yok. Çıkış işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelmeniz gerekiyor. Telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmında yer alan ‘Hesaplar’ bölümüne tıklayın. Önünüze gelen ekranda ‘Google’ yazısını ve de e-posta adresinizi görmeniz gerekmekte. Bu bölümden ‘Hesabı Kaldır’ seçeneğini kullanarak çıkış yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yeniden giriş yapmak istediğiniz hesabı ise Google Play Store’a girerek sağlayabilirsiniz. Bu giriş aşamasında yeni bir hesap oluşturabilir ya da önceden var olan farklı bir hesap ile yeniden giriş sağlayabilirsiniz. Fakat giriş esnasında kullanıcı adınızın ya da şifrenizin yanlış olmadığından emin olun. Google Play silindi hatasını size anlattığımız şekilde çözebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/google-maps-yorum-satin-al

Google Play Store İndirmek Mümkün mü?

Eğer bir şekilde Google Play Store telefonunuzdan silindiyse, tekrar indirmeniz mümkündür. Gerekli APK dosyasını indirerek tekrar Google Play Store indirebilirsiniz.

Google Play Store Hesap Değiştirme Yapabilir miyim?

Google Play Store üzerinde ki hesabınızı değiştirmek istiyorsanız ayarlar kısmında çıkış yapıp yeni bir hesap eklemeniz mümkündür.

Google Play Store APK Yüklemek Zararlı mıdır?

Google Play Store APK’nizi güvenli bir kaynaktan indirmeniz gerekmektedir. Güvenli kaynak olmayan yerlerden indirmek sizlere zarar verebilir.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir