İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Google Play Silindi Tekrar Nasıl Yüklenir?

Google Play silindi hatası her android kullanıcısının başına gelmekte olan hatalardan bir tanesidir. Google Play, istenmeyen bazı sorunlar sebebi ile silinebiliyor. Kullanıcılar ise bu durumda ne yapmaları gerektiklerini çoğu zaman bilmiyor. Bu yazımızda silinen Google Play uygulamasını tekrardan nasıl indireceğinizi sizler için araştırdık.

Google Play Store Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Play Store bazı virüs durumlarında telefonlardan silinebiliyor. Böyle bir durumda yani telefonunuzdan tamamen silinmesi durumunda geri yükleme işlemini APK olarak indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini adım adım yapmanız ve bu adımları kesinlikle kaçırmamanız sizin için önemli. İlk adım olarak telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümüne girin. Daha sonra ise ‘Güvenlik’ bölümünde yer alan ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ kutucuğunu aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Tüm bunların ardından Google Play Store Linki ile arama motoru üzerinden aratmanız ve ardından APK dosyasını telefonunuza indirmeniz gerek. Dosyayı telefonunuza indirmenizin ardından APK dosyasını açarak bu bölümde karşınıza çakan ‘Yükle’ butonuna tıklamanız yeterli. Böylelikle Google Play Store telefonunuza tekrardan inmiş olacak.

 Maalesef bu yöntem dışında daha güvenli bir yöntem bulunmamakta. Bu sebeple geri yükleme işlemini gerçekleştirebileceğiniz tek yöntemin yukarıda anlattığımız yöntem olduğunu belirtmek isteriz.

google play silindi

Google Play Store Devre Dışı Bırakıldı Sorunu Çözümü

Google Play Store’un telefondan kendi kendine silindiği nadir durumlar olabiliyor. Fakat bu nadir durumlar dışında silinmesi oldukça zordur. Yine bazı nadir durumlarda Google Play devre dışı bırakılmış oluyor. Kullanıcılar da bu durumu silinmiş olarak algılayabiliyor. Öncelikle bu devre dışı bırakılma sorunu ile ilgili bilgi verelim. Google Play’i yeniden aktif edebilmek için:

 • İlk önce telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelin.
 • Ardından ‘Uygulamalar’ kısmını açmanız gerekiyor.
 • Uygulamalar kısmında yer alan ‘Tümü Ya Da Devre Dışı’ yazan kısmı seçmelisiniz.
 • Eğer devre dışı bırakılma sorunu yaşıyorsanız sorununuzun çözümü burada halledilecektir.
 • Ardından ‘Tümü Ya da Devre Dışı’ yazan alanda yer alan ‘Etkinleştir’ butonu ile Google Play’i yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Play Store Bağlantı Yok Hatası çözümü için ilgili blog yazımıza göz atın!

Google Play Store Hesap Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar bazı durumlarda Google Play Store hesap değiştirme işlemini yapmak zorunda kalabilirler. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gerekenler aslında bir miktar kafa karıştırıcı. Çünkü Play Store’un herhangi bir ‘Çıkış Yap’ özelliği henüz yok. Çıkış işlemini gerçekleştirebilmek için:

 • Öncelikle telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelmeniz gerekiyor.
 • Telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmında yer alan ‘Hesaplar’ bölümüne tıklayın.
 • Önünüze gelen ekranda ‘Google’ yazısını ve de e-posta adresinizi görmeniz gerekmekte. Bu bölümden ‘Hesabı Kaldır’ seçeneğini kullanarak çıkış yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gmail hesap silme işlemleri iki aşamada ele alınan bir konudur. İlk olarak Gmail hesabını tamamen kapatarak, verilerinizi silme işlemi yer almaktadır....

Google Haritalar Yorum Silme İşlemleri
Google Haritalar Yorum Silme İşlemleri

Google Haritalar yorum silme işlemi direkt yoldan yapılamasa da bazı alternatif yollar ile mümkün. Google, geçerli ve mantıklı bir sebep olmadıkça ...

Yeniden giriş yapmak istediğiniz hesabı ise Google Play Store’a girerek sağlayabilirsiniz. Bu giriş aşamasında yeni bir hesap oluşturabilir ya da önceden var olan farklı bir hesap ile yeniden giriş sağlayabilirsiniz. Fakat giriş esnasında kullanıcı adınızın ya da şifrenizin yanlış olmadığından emin olun. Google Play silindi hatasını size anlattığımız şekilde çözebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için instatakipçi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğer bir şekilde Google Play Store telefonunuzdan silindiyse, tekrar indirmeniz mümkündür. Gerekli APK dosyasını indirerek tekrar Google Play Store indirebilirsiniz.

Google Play Store üzerinde ki hesabınızı değiştirmek istiyorsanız ayarlar kısmında çıkış yapıp yeni bir hesap eklemeniz mümkündür.

Google Play Store APK’nizi güvenli bir kaynaktan indirmeniz gerekmektedir. Güvenli kaynak olmayan yerlerden indirmek sizlere zarar verebilir.

Google play yayımcı hesabı oluşturarak geliştirmiş olduğunuz uygulamaları yayınlayabilirsiniz.

Google play uygulamaları tamamen güvenlidir. Belirli testlerden geçmektedirler.

Google play içerisinde hem ücretli hem de ücretsiz birçok uygulama mevcuttur.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Google Play Silindi Tekrar Nasıl Yüklenir? Hakkında 6 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 25 Ortalama: 5 )

6 yorum

 1. Yaşar
  Yaşar

  İlk başlarda durduruldu diyodu 2 3 gün sonra kendi kendine silindi sonra sizin dediğiniz gibi yükledim giriyo 3 4 saniye sonra durduruldu diyo uygulamayı arka plandan sildigim halde yine durduruldu diyo

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Google Play uygulamasının sürümünün cihazınızın sürümü ile eşleştiğinden emin olunuz. Sürümler arasında herhangi bir uyumsuzluk yok ise, uygulama ön belleğinizi temizleyip tekrar deneyiniz.

 2. Burhan
  Burhan

  Play store inmiyor

 3. Kaan koray
  Kaan koray

  Google Play Store Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 4. Polat Aydın
  Polat Aydın

  Google play silindi. Tekrar yükledim yazdığınız şeyler doğrultusunda. Ama şimdi yine hata veriyor. Ne yapmamız gerekiyor ? Teşekkürler..

 5. İlknur
  İlknur

  Google play uygulamasini anlatildigi gibi indirdim ama uygulama yuklenemedi diyor telefonun sürümüyle aynı yıl indirdigim halde olmadı