Google Play Store

Google Play Store

Google Play ülke değiştirme yılda yalnızca bir kez yapılabilen bir ayar çeşididir. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılmaktadır. Google Play Store’da ülke seçimleri yüklenmek istenen uygulamaları direkt olarak etkilediğinden oldukça önemlidir. Binlerce kişinin severek kullandığı Google Play Store güvenli olduğu kadar geniş içerik yelpazesine sahip olan bir mağazadır. Mağazada bulunan oyunlar ve uygulamalar ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Ülkeler arasında değişiklik gösteren oyun ve uygulamalar olduğu için yaşanılan ülkede hesabın bulunması gerekmektedir. Google Play Store ülke seçimlerine göre uygulamaları göstermektedir. Bu sebeple ülke seçimi yapılırken dikkatli olunmalıdır. Yanlış ülke seçimi veya ülke değiştirilmesi durumunun oldukça basit bir çözümü bulunmaktadır. Google Play Store ayarlarından düzenlenebilecek bu değişiklik Google Play Store’nın doğru sürümüne ulaşılabilmesi için de gerekli bir adımdır.

Google Play Ülke Değiştirme

Android cihazlarda kullanılan Google Play Store güvenli, ücretli ve ücretsiz birçok içeriğin bulunduğu mağaza çeşididir. Bu mağazadan en iyi şekilde faydalanabilmek için gerekli olan bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesine özen gösterilmelidir. Her uygulama her ülkede indirilmemektedir, indirilmesine izin verilmeyen uygulamalar mevcuttur. Bu sebeple en kaliteli Google Store içeriğine sahip olunabilmesi için ülke tercihlerine dikkat edilmelidir. Fakat yaşanılan bir hata veya kişinin farklı bir ülkeye yerleşmesi gibi durumlar olabilir. Bu durumlarda Google play ülke değiştirme seçeneğinden faydalanılmaktadır. Bu değişiklikler yılda yalnızca bir kez yapıldığı için kişinin dikkatli bir seçim yapması gerekmektedir. Ülke değişikliğini keyfi olarak yapmak doğru bir yaklaşım tarzı değildir. Ödeme bilgileri girileceği için ödeme yapılan ülke ile Google Store hesabının bağlı olduğu ülke aynı olmalıdır.

  • Ülke değişikliği yapmak için öncelikle android cihazdan Google play store sayfası açılmalıdır.
  • Sol menüde yer alan hesap bölümüne girilmeli ve ardından ülke değiştirme seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Ülke değişimi için erişimin olması gerekmektedir. Bir yıldan uzun süre önce değiştirilmiş hesaplarda bu seçenek çıkmaktadır. Aksi duruma görüntülenmemektedir.
  • Menüde yer alan ülke ve profiller seçeneğinden erişim sağladıktan sonra bulunan ülke seçeneklerinden istenilene tıklayarak değiştirilmektedir.
  • Profil oluşturulduktan sonra ödeme seçeneği eklenebilir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli unsur seçilen ülke ile ödeme yapılan ülkenin birbiri ile eşleşmesidir.
  • Gerekli bilgiler girildikten sonra google ülke değiştirme işlemi başarıyla tamamlanmaktadır. Ülkenin değiştirilmesi için gereken onay 24 saat içerisinde gerçekleşmektedir.
google play ülke değiştirme

Sonuç

Tüm bunları yaptıktan sonra ülke değiştirme işlemi tamamlanmaz veya google play konum değiştirme seçeneği çıkmaz ise yapılması gereken öncelikli şey ön belleğin temizlenmesidir. Ön bellek adroid cihazlarda ayarlar bölümünde bulunmaktadır. Ayarlar bölümüne girilerek depolama alanı seçeneklerinden ön bellek temizle kısmında temizlenmektedir. Bunun dışında güncelleme işleminin yapılmamış olması da ülke değişikliğine engel olabilmektedir. Güncellemelerin eksiksiz yapıldığından emin olduktan sonra ülke değiştirme işlemi denenmelidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Remarketing Nedir?

Google Destek kategorimiz ile Google’da yaşadığınız tüm sorunları kolayca halledebilirsiniz.

Google Play Store Nedir?

Google Play Store, Google destekli android telefonlar için sağlanan bir uygulama marketi hizmetidir. Ücretli ya da ücretsiz olan tüm android uygulamaları buradan bulabilirsiniz.

Google Play Store Telefona Yüklü mü gelir?

Google Play Store android telefonlarınıza yüklü bir yazılımsal üründür. Google destekli olan tüm akıllı telefonlarda vardır. İndirmek için ücret ödemek gerekmez.

Google Play Silindi. Ne Yapmalıyım?

Google play uygulamasını yalnışlıkla telefonunuzda sildiyseniz tekrar yüklemek için internet üzerinden .apk indirebilirsiniz. Böylelikle tekrardan telefonunuza güvenli bir şekilde kurabilirsiniz.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir