Google Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü

Google Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü

Akıllı telefonlar tarafından market görevi gören Google Play Store bazı sorunlar sebebi ile Bağlantı Yok hatası vermektedir. Instatakipci ekibi olarak sizleri bu hatanın çözümü hakkında bilgilendireceğiz.

Google Play Store Bağlantı Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Google Play Store’a girmek istediğiniz zaman ‘Bağlantı Yok’ ya da ‘Tekrar Deneyiniz’ gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız eğer aşağıdaki talimatları uygulayarak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Sorunun birden çok çözümü bulunmakta en basit çözümü uygulayarak sorununuzu çözmeye başlayabilirsiniz.

Tarih Ve Saat Ayarlarını Değiştirmeyi Deneyin

Bu sorunun en basit çözümü bu yoldur. Lakin her telefonda bu çözüm ile sorununuz ortadan kalkmayabilir. Bu sebeple de aşağıdaki diğer çözüm yollarını denemenizde fayda var.

Google Play veri alışverişini yapabilmek adına telefondaki diğer uygulamalar ile eş zamanlı çalışmaktadır. Bu sebeple de telefonunuzun saatinin yanlış olması Play Store’a giriş yapmanızı engelleyebilmektedir. Çözüm için ilk olarak telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelmeniz ve oradan da ‘Saat Ve Tarih Ayarlarını’seçmeniz gerekiyor. Son olarak ise ‘Otomatik Ayarla’ seçeneğini seçerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Telefonunuzun saat ayarını manuel olarak da değiştirmeniz mümkün. Lakin saatin gerçek zaman ile aynı olması gerekmektedir.

Önbellek Dosya Temizliği İle Sorunu Çözebilirsiniz

Android telefonlarda önbellek dosyaları büyük önem arz etmektedir. Hatta önbellek sayesinde uygulamalar daha hızlı çalışır. Fakat zaman zaman temizlenmesi telefonunuzun sorunlarını da çözmektedir. Önbellek Dosya Temizliği yapabilmeniz için ilk önce telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelin ve oradan da ‘Uygulamalar’ seçeneğine tıklayın. Ardından Google Play Stor’un üzerine gelmeniz ve ‘Verileri Sil’ seçeneğini seçmeniz yeterli. Bu adımlardan sonra yapmanız gereken tek bir adım kalıyor o da telefonunuzu yeniden başlatmak. Telefonunuzu açtığınız zaman sorununuz düzelmiş olacaktır. Eğer düzelmedi ise aşağıdaki diğer adımları deneyerek çözüm bulabilirsiniz.

google play bağlantı yok hatası

Son Kullanılanları Silerek Sorunu Çözebilirsiniz

Günlük hayatta telefonları kullanırken arka planda kalan uygulamaların telefonu yavaşlattığının farkına pek varmayız. Son kullanılan sekmesine gelerek, Google Play dahil diğer tüm uygulamaları kapatın ve ardından Play’i yeniden başlatın. Eğer sorununuz telefonunuzun yavaşlaması ise bu yöntem ile çözüme ulaşmış olacaksınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google AdSense Site Onaylatma Yöntemleri

Güncellemeleri Silerek Sorunu Çözebilirsiniz

Google Play’in bizlere sunduğu güncelleme ayarları ‘Otomatik Güncelleme’ ayarında kalan telefonlarda bu sorun ortaya çıkabiliyor. Google Play bu ayarlama ile telefondaki uygulamaların güncel kalmasını sağlamakta. Fakat kimi zaman bu güncellemeler telefona zarar verebilir ya da yavaşlatabilir. Bu sebeple de Google Play ‘Bağlantı Hatası’ veriyor olabilir. Bu sorunun çözümü için ise öncelikle Google Play ‘Uygulama Ayarına’ gitmeniz gerekmektedir. Ardından ‘Güncellemeleri Kaldır’ seçeneğini seçmeniz ve uygulamayı yeniden başlatmayı denemeniz yeterli.

En Son Çözüm Telefona Format Atmak

Yukarıdaki hiçbir çözüm sorununuzu çözmüyorsa eğer son çözüm olarak telefonunuza format atmanız gerekmektedir. Fakat format işlemini gerçekleştirmeden önce saklamanız gereken bilgileri, fotoğrafları yedeklemenizi tavsiye ederiz. Format atmak için öncelikle telefonunuzun ‘Ayarlar’ kısmına gelin. Ardından ‘Yedekle Ve Sıfırla’ seçeneğine tıklayın. Daha sonra ise ‘Fabrika Ayarların Sıfırla’ seçeneğini seçmeniz ve işlemi onaylamanız gerekmektedir. Cihazınız belli bir süre sonra yeniden başlatılacaktır. Bu süre zarfında telefonunuza herhangi bir müdahalede bulunmayın.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/tumblr-takipci-satin-al

Google Play Store Bağlanamıyorum. Neden?

Google Play Store’a bağlanırken ‘Bağlantı Yok’ hatası almanız mümkündür. Bu hatanın birçok sebebi olabilir. Hatanın nedenleri ve çözümünü detaylıca yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Google Play Store Bağlantı Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Google Play Store Bağlantı yok hatasının en kolay çözüm yollarından birisi Tarih ve Saat ayarlarınızı düzenlemek olacaktır. Eğer böyle bir hata alıyorsanız yazımızda ki diğer çözümleri de deneyebilirsiniz.

Google Play Store Hesabım Silinmiş Olabilir mi?

Google Play Store Bağlantı Yok hatasının hesabınızın silinmesi ile bir ilişkisi yoktur. Bağlantı yok hatası düzeltilebilir ve hesabınız herhangi bir zarar görmez.

Google Play Store Ücretsiz Uygulamaları Var mı?

Google play store üzerinde hem ücretsiz hem de ücretli çok sayıda indirilebilir uygulama vardır.

Google Play APK Olarak İndirilebilir mi?

Google play uygulamasını telefonunuzdan sildiyseniz apk olarak indirme yaparak tekrar kurabilirsiniz.

Google Play Güncel Uygulamalar Var mı?

Google play üzerinde yer alan tüm uygulamalar güncel uygulamalardır. Devamlı olarak güncelleme alırlar.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 32 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1624

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir