Google Play Uygulama Yapma

Google Play Uygulama Yapma

Günümüzde artık elimiz kolumuz, akıllı telefonlarımız oldu. Durum bu şekilde olunca, pek çok kişi mobil uygulama yapmak istiyor. Peki, bu uygulamalar nasıl yapılır? Sanal markete nasıl yüklenir? Mobil uygulama hakkında merak edilenler Google Play uygulama yapma ile alakalı işte tüm detaylar.

Mobil uygulama hem Android hem de İOS telefonlar için kullanılabilmektedir. Bu tür cihazlarda kullanılan uygulamalar mobil uygulama olarak adlandırılmaktadır. Dilerseniz, aklınızdaki uygulamayı bir yazılımcıya anlatabilirsiniz. Bu şekilde sizler de hayalinizde uygulamaya sahip olabilirsiniz. İlk olarak istediğiniz uygulamanın bir amacının olması gerekmektedir. Bir sorunu çözmeli ya da kullanıcılara hizmet vermelidir. Temel amaç burada önemlidir. Doğru temel amaç sayesinde, uygulamanızı pek kullanıcı telefonuna indirebilir.

Google Play Uygulama Yapma İşlemleri

Hem android uygulama yapma hem de iOS telefonlar için uygulama yapma işlemi aynıdır. Bizler bu noktada 3 temel adımda uygulamayı nasıl yapabileceğinizden bahsetmek istiyoruz. Sırasıyla bu adımları şu şekilde açıklayabiliriz:

  1. İlk olarak uygulamayı oluşturmanız gerekmektedir. Web sayfanızı uygulamaya çevirebilirsiniz. Daha sonra bu uygulamanız için içerik oluşturmanız gerekmektedir. İçerikler için web sayfanızı ya da Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz, uygulamalar için yeniden içerik üretmeniz. Daha sonra tasarım aşamasına geçmeniz gerekmektedir. Tasarım şablonu kullanabilir, kendinize özel tasarım hizmeti satın alabilirsiniz.
  2. 2. Aşama olarak uygulamanızı test etmeniz gerekmektedir.
  3. Son olarak da artık test ettiğiniz uygulamanız, yayınlama hazır! Uygulamanızı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Kullanıcıların mobil uygulamanızı kullanmanızı istiyorsanız, uygulamanızı sanal marketlere yüklemeniz gerekmektedir.

Mobil uygulama yapma işlemi genel olarak bu şekilde tanımlanabilir. Uygulamayı yaptıktan sonra test etmeli ve bir an önce sanal markete yüklemelisiniz.

google play uygulama yapma

Google Play Store Nasıl Uygulama Yüklenir?

Uygulamaları hem Google Play hem de Apple Store için gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz bu içerikler için, daha sonra da mobil uygulama geliştirme işlemi de yapabilirsiniz. Eğer uygulamanızı sanal markete yüklemek istiyorsanız, bunun için “Google Play Developer Console” uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.  Ancak bunun için de ilk olarak hesabınızı Play Store’ye kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için de yıllık olarak 25$ ödemeniz gerekecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Yeniden Hedefleme (Retargeting) Nedir? Nasıl Yapılır?

Google Play uygulama yükleme işlemi için şu aşamaları izleyebilirsiniz:

  • Yeni bir uygulama ekle kısmına tıklayın.
  • Karşınıza küçük bir ekran gelecek.
  • Bu ekrana hazırladığınız APK dosyasını yüklemeniz gerekmektedir. Dilerseniz Google Play’in size sunduğu seçenekler arasında tercihte bulunabilirsiniz.
  • Daha sonra, mağazanızın nasıl görüneceğine dair ayarlamalar yapabilirsiniz.

Google play uygulama yapma işlemiyle ilgili aklınıza takılabilecek bütün soru işaretlerini bu şekilde giderebiliriz. Görüldüğü üzere uygulama yapma ya da mağazaya yükleme kolay işlemlerdir. Dilerseniz bir uzmandan konuyla ilgili yardım alabilirsiniz.

Uygulama yapma ve yükleme işlemlerini bu şekilde açıklayabiliriz. Sizler de uygulama yapmak ve yayınlamak istiyorsanız, bu aşamaları izleyebilirsiniz. Uygulama sırasını doğru bir şekilde sıraladığınızda uygulamanızı pek çok kullanıcının indirebileceğini söyleyebiliriz.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Google Play’e Uygulama Yükleyebilir miyim?

Google Play platformuna sizlerde istediğiniz uygulamanızı yükleyebilirsiniz. Geliştirdiğiniz uygulamanızı binlerce kişi indirebilir. Ayrıca Google Play üzerinden size yorumlar yapabilir ve gelişiminize katkıda bulunabilirler.

Google Play İçin Uygulama Yaparak Para Kazanabilr miyim?

Google Play platformu için kendi yapmış ve geliştirmiş olduğunuz uygulamanızı paylaşarak reklam ve indirme gelirlerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Google Play Uygulama Nasıl Yapabilirim?

Google Play platformu için uygulama yapma fikriniz var ise yukarıda sizler için oluşturduğumuz blog yazımızı okuyabilir ve detaylarından yararlanabilirsiniz.

Google Play Uygulamaları Güncel mi?

Google play üzerinde yer alan tüm uygulamalar güncel uygulamalardır. Sürekli olarak geliştirilmekte ve yeni güncellemeler almaktadırlar.

Uygulama Yüklemek Ücretli mi?

Uygulama yükleme işlemleri herhangi bir ücrete tabii değildir. Tamamen ücretsiz olarak yükleme yapılabilir.

Uygulama Yapmak Neden Önemli?

Akıllı cihazlar için uygulamalar yapmak her zaman daha fazla etkileşim elde etmek, tanıtım gerçekleştirmek ve gelir elde etmek gibi imkanların kapısını aralar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ağızdan Ağıza Pazarlama (Word Of Mouth Marketing) Nedir?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir