Google Sıra Bulucu

Google Sıra Bulucu

Günümüzde artık her konuda bilgiler internetten alınırken web site sahiplerinin sayısı da fazlalaştığı için Google sitem kaçıncı sırada çok sık sorulmaktadır. Hemen herkesin site sahibi olması dakikalar içinde mümkündür. Kurumsal ya da kişisel web sitelerin kalitesine göre Google sıralamaları belirlenir. Genel çerçevede bakıldığında SEO faaliyetleri açısından bir listeleme bulunurken uyumluluk gösterilmeye devam edilmesiyle bu sıralama yükselecektir.

Var olan site sıra sorgulama işlemlerine geçmeden önce bir sitenin ne şekilde daha üst sayfalarda görüntülenebileceği bilinmelidir. Google arama motorunun robotlarının siteyi çok daha iyi tarayabilmesi, belirli algoritmalar kapsamında olur. Bu unsurların genel adı olarak SEO belirtilirken site içi ve site dışı yapılacaklar sayesinde kısa zamanda çok daha iyi bir konumda sıralanması söz konusudur.

Site Sıralaması Arttırma Süreçleri

  • SEO özelinde kullanılabilecek ücretli-ücretsiz eklentilere sahip olması,
  • SEO analizleri ışığında stratejilerin belirlenmesi
  • İçerik oluşturma süreçlerinde özgünlüğe dikkat edilmesi, meta etiketleri ve anahtar kelime kullanımlarının yapılması,
  • Site haritası oluşturma ve robotların daha genel tarama yapmasını sağlama,
  • Site tanıtımlarının sürdürülmesi
  • Sosyal medya kullanımıyla etkileşimlerin arttırılması
sitem kaçıncı sırada

Google Sorgu Yap

Google özelinde yapılacak site sıra sorgulama işlemlerinde farklı yöntemler vardır. Eklenti kullanımıyla da site hakkında bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte verilerin güvenilir olması son derece önemli olurken hemen herkes tarafından sıralamaları nelerin değiştirdiği de görülmektedir.

  • SEO QUAKE Sıralama Bilgisi

Önemli eklentiler arasında var olan SEO Quake ile sitenin rekabet durumu hakkında bilgi alınmaktadır. Var olan site sıra bulucu uygulamalarının başında gelirken rakiplerle kıyaslamalarda mevcuttur. Sistemin kurulmasının hemen sonrasında CTRL F basılı şekilde araması yapılacak web site ismi yazılır. Sonrasında hangi kelime aramalarında sitenin kaçıncı sırada olduğu da bulunur. Tüm sıralama durumları listelenirken bunlara ilişkin verilerin son derece yeterli olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Site üzerinden sitem kaçıncı sırada sorusuna yanıt almak için sizlerde hemen giriş yapabilirsiniz. Sitenizin yükseliş durumu ya da var olan çözümlere ilişkin SEO faaliyetleri için ise farklı eklentiler kurabilirsiniz. Sonrasında bunların hangi kazanımlar getirdiği de görülebilir. Tüm bu hususlara dair olarak gelişimler takip edilebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Churn Analizi Nedir?

  • ALEXA Site Sıralama Bilgisi

Hemen her webmaster tarafından birçok farklı işlev amacıyla kullanılan Alexa, web sitem kaçıncı sırada diyenler için en idealidir. Türkiye sıralaması görülebilir, ziyaretçi başına günlük sayfa görüntülenme verileri çıkarılabilir. Çok daha geniş ayrıntılara yer vermesi, sitenin tümüyle ilgili parça parça analizlerin yapılabilmesi de kullanımını beraberinde getirir. Siteye giriş yapan kullanıcıların nasıl geldikleri, hangi web siteler üzerinden giriş yaptıkları ya da hangi web sitelerini daha önce ziyaret ettikleri bile görüntülenir. Bununla birlikte web site özelinde trafik sıralaması görülür, haftalık ve aylık grafikler listelenir. Bu sayede stratejilerin daha doğru şekilde planlanması da mümkün hale gelir. Günlük hangi ziyaretçilerin hangi sayfalarda ne kadarlık bir süre geçirdiği de görülecektir. Sayfaların birbiri arasındaki bağlantıları çıkarılabilir, hangi sayfaların daha çok hit aldığına bakılabilir. Birçok açıdan verimli olması, ücretsiz hizmet sunması da Google sitem kaçıncı sırada diyenlerin vazgeçilmezi olmasını kaçınılmaz hale getirir. Sizlerde web sitenize ait tüm sıralamalar için Alexa kullanımına başlayabilir, istatistikleri analiz ederek yolunuza devam edebilirsiniz.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Site Sıralaması Neden Önemlidir?

Arama motorlarını kullanan kullanıcılar, yaptıkları arama sorgularından sonra %75 oranda ilk sayfada ki sonuçları ziyaret etmektedir. Bu nedenle web sitenizin hangi sıralamada çıktığı büyük önem arz eder.

Site Sıralaması Nasıl Hesaplanır?

Site sıralamanızı öğrenmek için kullanabileceğiniz analiz araçları mevcuttur. Bu araçlar alexa ve similarweb gibi araçlardır. Bu konuda daha detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Site Sıralaması Nasıl Yükseltilir?

Site sıralamalarınızı yükseltmek adına yapmanız gereken çalışmaların genel ismi SEO’dur. SEO sayesinde arama motorları tarafından daha duyarlı ve alakalı olarak algılanırsınız. Böylece arama sorgularında daha üst sıralardan çıkabilirsiniz.

İlk 3 Sırada Yer Almak Neden Önemli?

Arama sonuçlarının ilk 3 sırasında yer alan web siteleri, tüm trafiğin %93’lük kısmına sahip olmaktadır. Bu nedenle ilk 3 sıra hayati öneme sahiptir.

SEO Ne Demektir?

SEO Arama motorlarında yer alan web sitelerinin daha iyi sıralamalar elde etmesini sağlayan bir bütüncül çalışmadır.

SEO Olmadan Sıralama Kazanılabilir mi?

SEO çalışmalarına dahil olmadan web sitenizin yüksek sıralamalar elde etmesi neredeyse imkansızdır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir