Instagram Remix

Görüntülü Cevap Özelliği için Instagram Remix Özelliği

Hikayeler paylaşımlarını daha zengin hale getirmek isteyen Instagram, geçtiğimiz günlerde çift taraflı bir güncelleme özelliğini sunmuştu. Hikayeler kısmına getirilen yeniliklere alıştık. Fakat bu kez uygulamaya çok daha farklı bir güncelleme geldi. Instagram Remix olarak açıklanan yeni özellikle beraber kullanıcıların çok daha eğlenceli bir şekilde iletişime girmeleri sağlanacak. Instagram Remix adı ile duyurulan özellik, doğrudan görüntülü cevap sistemini değiştirmeye yönelik bir özellik olarak dikkat çekiyor. Yeni güncellemenin getirilerine ve detaylarına geçelim.

Instagram Remix Sonrasında Neler Değişecek?

Adından da anlaşılacağı gibi Instagram Remix sistemi, görselleri bir nevi remixlemenize olanak sağlamakta. Arkadaşlarınızdan gelen fotoğraflar ya da hikayelere doğrudan görsellerle cevap verebileceksiniz. Zaten bu sistem daha önce duyurulmuş olan bir sistem. Asıl farklılık kısmı yine daha önce öne çıkarılan çıkartma kısmı. Kullanıcıların mesajlarına görsellerle cevap verirken, cevap verdiğiniz görselde paylaşımınıza çıkartma olarak eklenecek. Paylaşımlarınıza eklenen bu çıkarmalarla kendi resimleriniz üzerinde ise düzenlemeler yapabileceksiniz.

Mesela paylaşımınıza bir metin eklerken, cevap verdiğiniz gönderinin çıkartmasına da metin ya da çizim ekleyerek iki görsel arasında bağlantı kurabileceksiniz. Instagram Remix ile yanıt verdiğiniz görsellerin, yanıtınıza eklenen çıkartmasını boyut olarak da ayarlayabiliyorsunuz. Ayarlamalar için ise herhangi bir sınır olmadığını belirtelim. Yani boyut düzenlemeleri yapabilecek, kenar düzenlemeleri yapabilecek, metin ve çizim eklemeleri yapabilecek ve daha birçok düzenlemeyi gerçekleştirebileceksiniz.

Instagram Remix

Instagram Remix sisteminde sunulan bu özelliklerle beraber gönderilen mesajlara eklenen görsellerin çok daha renkli bir hala alacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Oluşturduğunuz bu yanıtları yine cevap olarak göndermeniz ya da arkadaş gruplarınıza eklemeniz de mümkün hale geldi. Yeni özelliklerin kullanımı için Instagram 24 sürümü ve daha üstü sürüme ihtiyacınız var. Bunun dışında yeniliklere bazı eklentiler yapıldığını da söyleyerek bir yeni özellik daha duyuralım.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Zoom Özelliği

Tek Sefer Oynat ve Tekrar Oynat Özelliği

Instagram Remix özelliğinin kullanıma girmesinin dışında kaybolan görseller ve videolar kısmının biraz daha aktif hale getirildiği görüldü. Tabii ki bu bölümlerin biraz daha aktif hale gelmesiyle beraber Instagram’ın aktiflikten yararlanmak adına yeni adımlar atmaya başladığını görüyoruz. Bu adımlardan birisi de aynı güncellemeyle beraber geldi.

Güzel paylaşımlar oluşturmanıza olanak sağlayacak ve görüntülü cevap sistemini de zenginleştirecek olan yeni sistemle beraber, paylaşımların tekrar görüntülenmesini sağlayacak olan yeni sistem de duyuruldu. Buna göre gönderdiğiniz fotoğraflar ve videolar tek görüntüleme sonrasında kaybolmayacak. Daha doğrusu bu seçimde kullanıcılara bırakılacak. Gönderi sırasında “tekrar oynat özellikli” şekilde kaybolan fotoğraf ve videonuzu gönderirseniz, bu durumda arkadaşlarınız gönderimleri tekrar görüntüleyebilecek. Sürekli devam edecek olan bir süreç gibi görüntü sürekli gösterilebilecek.

Bunun dışında tekrar oynat özelliğinin değil, tek gösterim özelliğinin seçilmesi de mümkün hale getirildi. Yani bu kısım tamamen kullanıcıların seçimine ve kullanıcının gönderilerine bağlı kalacak. Instagram Remix güncellemesi olarak ortaya çıkan bu yeni güncellemelerin şu an için yayında olduğunu ekleyelim. Yayına giren güncellemenin, anında gelmediğini görebilirsiniz. Genel olarak yayınlanmış olsa bile güncelleme bölge bölge geç yayınlanabilir. Bunun için sürekli uygulamayı kontrol etmeniz ve güncellemeleri takip etmeniz gerekiyor. Sürüm numarası 24 ve üzeri olan Instagram sürümünde bu iki özellik kullanılabilir durumda olacak.

Görüntülü Cevap Özelliği için Instagram Remix Özelliği
4.3 (86.34%) 41 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikaye Paylaşımları için Tüm İpuçları başlıklı makalemizde hikayeler püf noktalar, Instagram Canlı yayın yapma ve Instagram Hikaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Görüntülü Cevap Özelliği için Instagram Remix Özelliği” üzerine bir düşünce

  1. İsmail

    Sürekli değişiyor bu instagram. Kullanıcılarını nasıl sürekli aktif tutacağını iyi biliyor.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir