Görüntülü Konuşma

Görüntülü Konuşma

Teknoloji, her geçen gelişmekte ve çevresindekileri de değiştirmektedir. Telefonu düşünün. İlk çıktığı zamandaki hali ile şimdi hali arasında bir kıyaslama yapılabilir mi? Temelde amaçları aynı olan telefonların, günümüzdeki en temel işlevi görüntülü sohbet uygulamasıdır. Sevdiklerinize kısa yoldan ulaşmanızı sağlayan ve dünyanın neredesinde olurlarsa olsunlar kullanabileceğiniz bu uygulama son derece basittir.

Görüntülü konuşma uygulamasını çeşitli uygulamalar içerisinde kullanabilirsiniz. Eski zamanlarda halk arasında MSN olarak adlandırılan Messenger uygulaması artık ortadan kalktı. Bunun yerine hemen hemen herkesin telefonunda olan Whatsapp uygulaması geldi. Whatsapp uygulamasında da kullanabileceğiniz bu görüntülü konuşma işlemi, internetinizin olduğu her an kullanabilirsiniz. (WhatsApp Destek)

görüntülü konuşma

Görüntülü Arama Hizmeti Nedir?

Yakın zamanda en sık duyulan soruların başında görüntülü arama hizmetinin ne olduğu gelmektedir. Görüntülü arama, aslında sadece 4G ile kullanılan bir hizmet değildi. 4G’den önce kullanılan 3G uygulamasında da bulunmaktaydı. Gelişen teknoloji sayesinde kişilerin telefonları aracılığı ile bir yerden bir yere rahat bir şekilde iletişim kurabilmesine yardımcı olmaktadır. Sadece bu işlemi telefonunuz ile değil, aynı zamanda bilgisayar ve tablet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemlerin yapılabilmesi için cihazlarınızın belirli özellikleri taşıması gerekmektedir. Her şeyden önce cihazınızın bir internet ile bağlantısı olması gerekiyor.

Görüntülü Sohbetin Faydaları Nelerdir?

Başta Facebook olmak üzere çeşitli platformlar üzerinde görüntülü sohbet edebilirsiniz. Görüntülü sohbet uygulamasının önemli avantajları ve faydaları bulunmaktadır. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sevdikleriniz nerede olursa olsun istediğiniz yerden ulaşım kurabilirsiniz.
 • Cebinizde taşıdığınız cep telefonlarıyla bile çok kolay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.
 • Yüz yüze görüşme biraz daha aza inmiş olsa bile insanların arasındaki iletişimin tamamen kopması önlenmektedir.
 • Mesajla ya da maille aktarılması zor olarak içerikler ya da konuşmalar, görüntülü konuşma sayesinde çok daha kolay aktarılabilmektedir.

Görüldüğü gibi görüntülü sohbet uygulamasının çok fazla sayfası bulunmaktadır. Samsung cihazlarında da kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde artık mesafeler sizin için hiçbir şey ifade etmeyecek.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

Iphone Görüntülü Sohbet Nasıl Yapılabilir?

Günümüzde en çok kullanılan telefon işletim sistemlerinden bir tanesi İOS’tur. İOS ile iPhone telefonlarınızda görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Eğer karşınızdaki kişinin de iPhone’si varsa, bu noktada iletişiminizin nasıl kurulacağından bahsetmemiz gerekiyor. İşte 2 kişinin iPhone üzerinden iletişimi şu şekilde olabilir:

 • İlk olarak telefonunuzun menüsünde olan FaceTime uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamaya girdikten sonra kimi arayacağınızı bulun.
 • Kişiyi bulup tıklayın.
 • Tıkladığınız zaman kişinin görüntüsü ekrana gelecek.
 • Alt kısımda ise “Cep”, “Cep”, “FaceTİme” ve “E-posta” şeklinde seçenekler gelecek.
 • Sizler burada FaceTime seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • Seçtiğinizde karşınızdaki kişi ile görüntülü sohbeti başlatmış olacaksınız.

Uygulama ücretli değildir. Ancak uygulama için iki tarafında internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

Genel kategorisi yazılarımız ile güncel ve sosyal tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Görüntülü Konuşma Yapmanın Yöntemleri Nelerdir?

Görüntülü konuşma yapmak için günümüzde onlarca yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanları WhatsApp ve Facebook Mesenger üzerinden yapılan görüntülü aramalardır.

WhatsApp Görüntülü Arama Yapmak Ücretli mi?

WhatsApp üzerinden görüntülü arama yapmak herhangi bir şekilde ücret gerektiren bir durum değildir. Yalnızca intetnet bağlantınız üzerinden görüntülü arama yapabilirsiniz.

Facebook Görüntülü Arama Yapmak mümkün mü?

Facebook mesenger uygulamasını kullanarak görüntülü arama yapmanız mümkündür. Bunun için herhangi bir şekilde ücret ödemeniz gerekmez tamamen ücretsiz olarak görüntülü arama yapabilirsiniz.

Soundcloud Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir