Güncel Instagram Kullanıcı Sayısı ve Marka Aktiviteleri Açıklandı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Facebook’un ana uygulamasının bile daha önüne geçmeye başlayan Instagram uygulaması, sürekli yükseliş içerisine girdi. Daha yayınlanır yayınlanmaz, 100 milyon aktif kullanıcı rakamlarını geçmeye başlayan hikayeler bölümü, kullanıcıların mesajlaşma içinde kullanmaya başladığı direct bölümü derken, sonunda Instagram uygulaması istenen seviyenin bile daha üzerinde bir yer edinmeye başladı. Bunlar sürekli olarak teknoloji dünyasında konuşulan gelişmeler olarak dikkat çekiyor fakat işin rakamsal boyutuna geldiğimiz zaman çok yeterli bilgiler elde edemiyoruz. En azından şimdiye kadar. Öyle ki merakla beklenen Instagram Kullanıcı Sayısı konusunda beklenen açıklamalar bugün yapıldı. Açıklamanın hemen sonrasında kullanıcı sayıları kısmında ise ciddi bir artış yaşandığı ortaya çıktı.

Instagram Kullanıcı Sayısı Nasıl Değişti?

Instagram tarafından düzenlenen son etkinlikle beraber, aktif aylık kullanıcı sayıları için resmi açıklama yapıldı. Instagram Kullanıcı Sayısı için yapılan açıklamada ise 800 milyon rakamı belirtildi. 5 ay önce gelen 700 milyon kullanıcı sayısı açıklamasından sonra gelen yeni kullanıcı sayısı açıklamaları, Instagram’ı bir hayli öne çıkaracak. Öyle ki aylık kullanıcı rakamlarında yaşanan artış, günlük kullanıcı sayılarında da kendisini gösteriyor. Günlük kullanımın 500 milyon kullanıcı olduğu belirtildi. Instagram Kullanıcı Sayısı için yapılan bu açıklamaların hemen sonrasında markalar içinde bir açıklama yapıldı.

Instagram Kullanıcı Sayısı

Açıklamalara göre marka hesaplarının da sayısı iki kat artış gösterdi. Buna göre 1 milyon aktif marka hesabı varken, son rakamlara göre 2 milyon aktif marka hesabının kullanıma girdiği ortaya çıktı. Aynı şekilde reklam sayılarının da artış gösterdiğinin belirtildiği etkinlikte, henüz Instagram hikayeler kullanım oranları hakkında bir açıklama yapılmadı.

Son yapılan açıklamada hikayeler bölümünün de günlük olarak 250 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtilmişti. Son rakamların, hikayeler bölümü için kısa süre sonra ortaya çıkması bekleniyor. Instagram Kullanıcı Sayısı açıklaması kısmında yaşanan artıştan sonra, hikayeler bölümünde yaşanan artışın ise 400 milyon seviyelerinde olması bekleniyor. 350- 400 milyon arasında bir hikayeler bölümü aktivitesiyle beraber Instagram’ın rekorlara imza atmaya devam edeceği kesin.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Lucas Podolski İlk Türkçe Mesajını Verdi
Güncel Instagram Kullanıcı Sayısı ve Marka Aktiviteleri Açıklandı
4.5 (90.09%) 349 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Paylaşımında Markalı İçerik Etiketi Nasıl Kaldırılır? başlıklı makalemizde Instagram etiket kaldırma, instagram Markalı İçerik etiket ve Markalı İçerik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir