Instagram Kullanıcı Sayısı ve Marka Aktiviteleri

Instagram Kullanıcı Sayısı ve Marka Aktiviteleri

Facebook’un ana uygulamasının bile daha önüne geçmeye başlayan Instagram uygulaması, sürekli yükseliş içerisine girdi. Daha yayınlanır yayınlanmaz, 100 milyon aktif kullanıcı rakamlarını geçmeye başlayan hikayeler bölümü, kullanıcıların mesajlaşma içinde kullanmaya başladığı direct bölümü derken, sonunda Instagram uygulaması istenen seviyenin bile daha üzerinde bir yer edinmeye başladı. Bunlar sürekli olarak teknoloji dünyasında konuşulan gelişmeler olarak dikkat çekiyor fakat işin rakamsal boyutuna geldiğimiz zaman çok yeterli bilgiler elde edemiyoruz. En azından şimdiye kadar. Öyle ki merakla beklenen Instagram Kullanıcı Sayısı konusunda beklenen açıklamalar bugün yapıldı. Açıklamanın hemen sonrasında kullanıcı sayıları kısmında ise ciddi bir artış yaşandığı ortaya çıktı.

Instagram Kullanıcı Sayısı Nasıl Değişti?

Instagram tarafından düzenlenen son etkinlikle beraber, aktif aylık kullanıcı sayıları için resmi açıklama yapıldı. Instagram Kullanıcı Sayısı için yapılan açıklamada ise 800 milyon rakamı belirtildi. 5 ay önce gelen 700 milyon kullanıcı sayısı açıklamasından sonra gelen yeni kullanıcı sayısı açıklamaları, Instagram’ı bir hayli öne çıkaracak. Öyle ki aylık kullanıcı rakamlarında yaşanan artış, günlük kullanıcı sayılarında da kendisini gösteriyor. Günlük kullanımın 500 milyon kullanıcı olduğu belirtildi. Instagram Kullanıcı Sayısı için yapılan bu açıklamaların hemen sonrasında markalar içinde bir açıklama yapıldı.

Instagram Kullanıcı Sayısı

Açıklamalara göre marka hesaplarının da sayısı iki kat artış gösterdi. Buna göre 1 milyon aktif marka hesabı varken, son rakamlara göre 2 milyon aktif marka hesabının kullanıma girdiği ortaya çıktı. Aynı şekilde reklam sayılarının da artış gösterdiğinin belirtildiği etkinlikte, henüz Instagram hikayeler kullanım oranları hakkında bir açıklama yapılmadı.

Instagram Kullanıcı Sayısı

Son yapılan açıklamada hikayeler bölümünün de günlük olarak 250 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtilmişti. Son rakamların, hikayeler bölümü için kısa süre sonra ortaya çıkması bekleniyor. Instagram Kullanıcı Sayısı açıklaması kısmında yaşanan artıştan sonra, hikayeler bölümünde yaşanan artışın ise 400 milyon seviyelerinde olması bekleniyor. 350- 400 milyon arasında bir hikayeler bölümü aktivitesiyle beraber Instagram’ın rekorlara imza atmaya devam edeceği kesin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag İsim Etiketi

İnternetin iyice yaygınlaşmasından sonra artık akıllı telefonlarımızla bile istediğimiz ortamda sosyal medya platformlarını rahatlıkla kullanabilmeye başladık. Tabi Instagram, Facebook gibi uygulamalarında kullanımı artık eskisi kadar güvenli değil. Bu durumun nedeni ise son dönemde sosyal ağlara saldırmaya başlayan hacker grupları. Özellikle son 2 ay içerisinde iyiden iyiye artış gösteren bu sosyal medya hackerları, ilk olarak ünlülerin hesaplarını hedef olarak alsa da sıradan kullanıcılarda birçok zaman hedef olabiliyor.

Instagram Kullanıcı Sayısı ve Marka Aktiviteleri

Bu nedenle artık sosyal medya kullanırken oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Zira bu gibi bir aksilikte hesabınız hackerlar tarafından ele geçirilebildiği gibi sizi ağzınızdan birçok yazışma ve paylaşımda yapılabiliyor. Bu şekilde zor duruma düştüğünüz gibi kişisel bilgilerinizi de çaldırmış oluyorsunuz. Bu noktada ise dikkat etmeniz gereken birkaç özellik bulunuyor. Eğer tüm bu noktalara dikkat ederek kullanım sağlarsanız bir nebze olsun daha güvenli şekilde hesaplarınızı kullanabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken tanımadığınız kişilerden paylaşımlarınıza link olarak gelen bazı yorumları ya da direk link olarak gelen mesajları kesinlikle açmamanız.

Bu mesajların açılması direk olarak hesap bilgilerinizin karşı taraflara aktarılmasını sağlıyor. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta hiçbir siteye üye olurken sosyal medya platformlarının şifrelerini kullanmayın. Bu nokta oldukça önemli. Çünkü kimi zaman üye olduğunu forumlar ya da siteler yeterli güvenliği sağlayamıyor. Bu durumlarda da kullandığınız bilgiler kolayca alınabiliyor. İşte bu nedenle Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformların şifrelerini kesinlikle bu tarz sitelere üye olurken kullanmayın. Bu ve buna benzer noktalara dikkat ederek en azından biraz daha güvenli bir kullanım sağlamanız mümkün olacaktır.

Sosyal medya kullanımı

Sosyal medya kullanımı ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede hızla yayılmaya başladı. Özellikle 2015 yılında sosyal medya kullananların sayısı 2 kat artış gösterdi. Zaten 2015 yılının son günlerinde açıklanan kullanım bilgileri de bu durumu kanıtlıyor. Açıklanan bilgilere göre şuan dünya nüfusu 7 milyar 200 milyon. Sürekli artık gösteren nüfus miktarıyla beraber teknoloji de giderek gelişince haliyle sosyal medya kullanımı da artmaya devam ediyor.

Açıklanan bilgilere göre şuan mevcut olan bu nüfusun 3,5 milyarlık bir kısmı sosyal medya uygulamalarını kullanıyor. Afrika, Hindistan’ın bazı kesimleri, Kore gibi sosyal medya kullanımının neredeyse olmadığı merkezler dahil değerlendirme yapıldığında ulaşılan bu rakamlar sosyal medyanın ne kadar ciddi oranda artış gösterdiğini kanıtlıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayeye Fotoğrafla Yanıt Verme

Bununla beraber biraz daha olayı genelde özele indirecek olursak aktif kullanım miktarlarında Facebook liderliğini koruyor. Sadece Facebook kullanan kullanıcıların sayısı 2 milyara yakın. Bu rakamla beraber aktif yüzde 26’lık dilimin sahibi olan Facebook’u Twitter takip ediyor. Yüzde 17 gibi bir oranla kullanılan Twitter’ı ise Google Plus’ın izlediğini söyleyelim.

Instagram ise bu uygulamaların arkasında yer alıyor. Aslında bu durumun nedeni Instagram’ın biraz daha görsel yönü ön planda bir uygulama olması. Yani anlık haber paylaşımları ya da anlık iletilerde Instagram çok da tercih edilmiyor. Buna rağmen resim paylaşımları kısmından bakılırsa da Instagram’ın açık ara önde olduğunu söyleyelim.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Instagram güncel kullanıcı sayısı kaçtır?

Dünya üzerinde güncel Instagram kullanıcı sayısı 1 milyar küsür olarak bilinmektedir. We are Social 2019 raporunda 880 milyon olarak verilmiştir.

Instagram’da ülkemizden kaç kullanıcı bulunmaktadır?

Güncel olarak Türkiye’de 38 milyon Instagram kullanıcısı bulunmaktadır.

Instagram Türkiye’de kullanıcı sayısı ne kadar artmıştır?

2018 yılında 33 milyon kullanıcı sayısı 2019 yılında 38 milyona yükselmiştir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir