Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Instagram

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Instagram

Son zamanların en sık kullanılan popüler uygulaması Instagram, zaman zaman uyarılar verebiliyor. Özellikle bu aralar daha sık karşılaşılan üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu akıllarda soru oluşturuyor. Peki bu uyarının ortaya çıkma sebebi ne, neden oluyor ve bu uyarıyı ortadan kaldırmak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Yazı içerisinde hata oluştu uyarısı ile ilgili akılda oluşan tüm sorulara, cevap bulunacak. O zaman başlayalım.

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı neden oluyor?

Instagram, Facebook’un kendisini satın alması üzerine adını daha çok kesime duyurmayı başardı. Yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Resimlerdeki düzenlemeleri, farklı tasarımlar ve efectler, hikaye özellikleri gibi bir çok hizmet  bu uygulamayı sürekli kullanmaya elverişli hale getirmiştir. Fotoğraf paylaşma denilince, ilk akla gelen Instagram uygulaması, yoğun baskıdan kaynaklı olarak bazı zamanlarda hata oluştu uyarısı verebiliyor.

 

Snapchat uygulamasında bulunan Stories özelliği, Instagram üzerinde kullanılabiliyor. Aynı zamanda Facebook ve diğer popüler uygulamalarla entegre edilebilme durumu var. Tüm bunlara bakıldığında ise Instagram’ın yük durumu bir hayli artmış görünüyor. Bu nedenle sunucularının geç cevap vermesi sonucunda bazı uyarılarla karşılaşıyorsunuz. Bunlardan en çok görüleni ise üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı.

Sunucu yoğunluktan dolayı bu uyarıyı verirken, sizin internet hızınızda önemli bir etken. Eğer internet hızınız, gerektiğinden yavaşsa bu uyarıyla karşılaşmanız oldukça olasıdır. Hem internetinizin yavaş olması hem de uygulamanın geç yanıt vermesi üzerine, bir çok işlemde bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Instagram’a giriş yaparken, hikaye paylaşırken, fotoğrafları yayınlarken ya da birini takip edecekken hata oluştu uyarısı ile karşılaşma durumunuz var.

Bu hatayı yok etme yolları

Bu uygulama sunucu seçeneğini dağıtılmış olandan yana kullanır. Dağıtılmış uyarıcı sayesinde, kullanıcılar birbirlerinden etkilenmeden işlemlerini rahatça yaparlar. Burada bilinmesi gereken ise, siz bu uyarıyı alırken belki de diğer bir kullanıcı Instagram’ı hatasız bir şekilde kullanıyor. Bu da o anki sorunun uygulamadan değilde sizden kaynaklı olduğunu ortaya çıkarır. Instagram tarafından alınan bu hata oluştu uyarısı durumunu ortadan kaldırmanın bir çok yolu vardır. Biri olmuyorsa diğeri olabilir. Bu nedenle işe yaramaması durumunda diğer çözüm önerilerine de göz atmayı ihmal etmeyin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

İnternet bağlantısı

 • İlk çözüm yöntemi VPN kullanım seçeneği. Eğer evde sabit internet kullanıyorsanız bu madde önemli. Bir çok kişinin de bildiği VPN/Proxysistemi ile sorunun çözümüne ulaşabilme ihtimaliniz var. İlk olarak VPN sistemini açmanız gerekiyor. Bunun için gerekirse internet aldığınız yerle iletişime geçebilirsiniz. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra, kapatıp eski haline döndürebilirsiniz. Instagram uygulamasından çıkış yapıp, tekrar giriş yaptığınızda sorun bu bağlantıdan kaynaklıysa, altında başka neden yatmıyorsa, problem durumu ortadan kalkacaktır.
 • Instagram sorun çözme işleminde, o zaman ilk olarak kendi internetinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Belki de internet hızının çok yavaş olmasından kaynaklı olarak, istediğiniz işlemleri gerçekleştiremiyorsunuz. Kendi internetinizi kontrol ettiğinizde sorunun sizden kaynaklı mı yoksa uygulamadan kaynaklı mı olduğu konusunda kesin sonuca varırsınız.

Kendi internet hızınızı kontrol etmeniz için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Herhangi bir tarayıcı üzerinden bir bilgi aratın. Eğer bu bilgi anında karşınıza çıkıyorsa, demek ki sorun sizin internet hızınızla alakalı değil.

 

Hesabı geçici olarak kapatma

Hatayı çözebilmek adına diğer bir yöntem de, hesabı dondurup tekrar açmaktır. Bu şekilde de sorunun ortadan kalkabileceği üzerine çalışmalar vardır. Sorun çok farklı nedenlerden kaynaklanabileceği için, kesin çözüme ulaşamayabilir ancak yüzde 90 olasılıkla, bu yollardan birini denediğinizde bu uyarı ortadan kalkacak ve hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Bu çözüm yollarından hesap dondurma:

-ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. (Bu girişi mobil uygulama üzerinden değil, internet adresi üzerinden yapmanız gerekiyor.) Mobil uygulama üzerinden girdiğimiz zaman, bu aşamalarda göreceğiniz bilgilere ulaşamazsınız.

 

-Girdiğinizde Hesaplar  kısmına girerek, Profili düzenle deyin. Hesabı geçici olarak kapat seçeneğinden hesabı bir süreliğine kapatmış olacaksınız.. Bu aşamada hesabı geçici olarak kapat dediğinizde sizden bazı bilgiler istenecek.

Bu bilgiler:

– İkinci bir hesap açtım                                                                                                                                  – Ara vermek istiyorum
– Çok zamanımı alıyor
– Takip edecek kişiler bulamıyorum
– Başka bir şey                                                                                                                                                  – Kullanmaya başlamakta zorlandım                                                                                                            – Gizlilikle ilgili endişeler

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Bu bilgilerden bir tanesini hesabı geçici olarak kapatmak için, neden olarak seçmeniz gerekiyor. Bu bilgiler arasında olan başka bir şey seçeneğini seçerseniz, nedenini belirtmekle uğraşacaksınız. Bu da sizi uğraştırır. Bu durumda özellikle ara vermek istiyorum seçeneğini seçerseniz işleminizi daha kısa yoldan halledebilirsiniz.

Bazı seçenekler, açık uçlu olduğu için sizden belli başlı bilgiler ister. Bu nedenle bu seçenek daha kullanışlı olacaktır. Bu işlemi  gerçekleştirdikten sonra, son olarak tekrardan şifrenizi girerek hesabı geçici olarak kapatmanız mümkün.

-Yaklaşık olarak bu hesap dondurma işlemi sonrasında dört beş saat beklemeniz gerekecek. Aradan dört beş saat geçtikten sonra tekrardan hesabınıza giriş yaparak, dondurma işleminin kalkmasını sağlayın. (Bu sefer giriş, mobil uygulama üzerinden yapılacak.) Çünkü internet üzerinden 24 saat geçmeden hesap dondurma işlemini kaldıramazsınız. Burada bilmeniz gereken bir nokta var. Hesabı geçici olarak kapatıp, sonrasında tekrar açtığınızda hesabınızda belli değişiklikler görebilirsiniz. Fotoğraflarınızda belli başlı değişiklikler görülebilir. Bu durumla karşılaştığınızda sakın panik yapmayın. Bu hesabı dondurmadan kaynaklı bir sorundur ve kaygılanmadan bir süre beklemeniz durumunda sorun kendi kendine çözülecektir.

-Tüm bu aşamaları sırasıyla yaptığınızda, büyük ihtimalle sorunun ortadan kaldırmış olacaksınız. Uyarıyı bundan sonra almayacağınızı umuyoruz.

 

Giriş kontrolleri

 •  Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı için gördüğünüz gibi bir çok çözüm yolu mevcut. Bunlardan bir diğeri ise, Instagram uygulamasına otomatik kayıttan ya da kullanıcı adı ile giriş yapmayın. Sorun ortaya çıktığında, e-mail adresi ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Belki de sorun buradan kaynaklıdır ve basit bir şekilde çözüm bulunacaktır.

 

 • Facebook adresiniz, Instagram hesabınızla entegre edilmişse, birbirine bağlıysa her zamanki girişinizin aksine, Facebook ile giriş yap seçeneğini kullanabilirsiniz. Bazen bu uyarının ortaya çıkması, girişten kaynaklı olabiliyor. Bu tür sorunların nedenini az çok tespit edebilmek adına, farklı giriş yollarını denemekte fayda var. Eğer bu yollar işe yaramıyorsa, farklı çözüm yolları denenebilir.

Ancak bu süreçte şuna dikkat etmelisiniz. Birkaç kere farklı yollardan giriş denemesi yaptınız. Eğer hala aynı uyarı ile karşı karşıya kalıyor iseniz, bir süre bekleyip başka işlemleri denemeniz gerekiyor. Sürekli denemeniz durumunda, Instagram uygulaması sizin hacker gibi algılayabilir ve hesabınızı engelleyebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına, her zaman birkaç denemeden sonra bekleyin. Bekledikten sonra tekrar denemelere devam edersiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Politika ihlali olabilir

 • Bilinmesi gereken şudur bazı durumlarda hangi uygulama ve işlem yapılırsa yapılsın sorun ortadan kalkmıyor. Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Hala sorun giderilmiyorsa, Instagram uygulamanıza kaç hesabın bağlı olduğuna bakmanız gerekiyor.

Diyelim ki birden fazla hesabınız var, sorun buradan kaynaklı olabilir. Instagram uygulaması üzerindeki bağlı hesaplardan sadece bir tanesi politika kurallarını ihlal etmiş olsun. Diğer hesaplarda hiçbir sorun ya da ihlal durumu olmamasına karşın, onlarda aynı şekilde sorun yaşar ve bu uyarıya maruz kalır. Girilen cihazdan hiçbir şekilde hesabına bağlanamaz ve sürekli aynı hata oluştu uyarısı durumunu yaşar. Bu bağlantılardan kaynaklı yaşanan sorunlar, bir çok kullanıcının başına gelmiştir. Telefon geçmişini silseniz bile sonuç alınamıyor. Ancak telefona format atıldığında, bazen sorun kendiliğinden çözülebiliyor.

Bu durumda yapmanız gereken Instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizdir. Müşteri hizmetleri size gereken bilgiyi verip, bu süreçte gereken yardımı yapacaktır. Ya da uygulamayı farklı bir cihazda kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer bağlı olan hesaplardan hangisinin politikaları ihlal ettiğini biliyorsanız, o hesap dışındaki diğer hesapları başka yerlerden girerek, aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama o cihazda açmayacaktır. Bu yolları deneyerek bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Müzik Bulunduğun Bölgede Kullanılamıyor Sorunu & Çözümü

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

6 yorum
 1. Hasibe GÜNGÖR

  Ben bu hatayı ilk gördüğümde hesabımı çaldılar diye aklım çıktı. Sonradan bir kaç daha başıma gelince hep şifre değiştiriyordum. Sayenizde içim rahatlatladı. İnstagram uyarı mesajlarının sebebi neymiş öğrendik.

 2. Orhan CANTÜRK

  Yazı için teşekkürler, bence bu tür bir uyarı alınca en mantıklısı uygulamayı açıp kapamak olacaktır. Diğerleri biraz uğraştırıcı ve riskli

 3. Benim başımada geldi bu olay bir türlü atamıyromu uyarı veriyordu. Sonradan anlaşıldı ki İnternet bağlantısındaki zayıflık buna neden oluyormuş

 4. Son günlerde bu hatayı bende çok almaya başladım. Hesaplarımız kapanmasa bari birden. Yazı ve bilgi için ayrıca teşekkürler.

 5. Hesabım bozuldu herşeye üzgünüz isteğinizi gerçekleştiremedik diyor dondurmak istiyorum onada aynı şekilde diyor lütfen yardım edermisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir