Instagram satış

Hayvanlara Destek İçin Instagram Sanal Mağaza

Sosyal medyanın etki alanı genişlemeye başladıkça birçok olaya dikkat çekmek için artık sosyal medya kullanılır hale geldi. Öyle ki artık sosyal olayları ya da farkındalık yaratılmak istenen konuları sosyal medya aracılığıyla duyurma imkânı elde edebiliyoruz. Bu durumun nedeni tabi ki sosyal medya kullanan kişilerin sayısı. Genel bir kapsamda baktığımız zaman milyonlarca kişinin söz konusu platformları kullandığını söylemek gerekiyor. Bu platformlar içerisinde özellikle Instagram görselliğiyle bir adım ön plana çıkmayı başarıyor. Tabi bu da söz konusu sosyal konular için ilk olarak Instagram’ın tercih edilmesine neden oluyor.

Bu durumuna bir örnekte geçtiğimiz günlerde geldi. Özge Kip isimli bir Instagram kullanıcısı sokak hayvanlarına destek olmak için bir butik açma kararı verdi. 23 yaşındaki genç isim bunun için Instagram’ı kullanmış. Instagram üzerinden oluşturulan özel bir sayfa sayesinde Libby Butik ismini verdiği butiğini açan isim burada Türkiye’de bulunmayan siparişle gelen özel butik ürünlerini satışa çıkarmaya başlamış. Kısa zaman içerisinde hızla yayılan yeni butik için açıklama da yapan Özge Kip açıklamasında “Hayvanları çok seviyorum özellikle sokakta olanları, Seferihisar Belediyesi tarafından sokak hayvanları için açılan barınağa o kadar çok sevindim ki ‘bende bir şeyler yapmalıyım’ dedim. Facebook ve İnstagram üzerinde açtığım Libby Butik adlı mağazada kol saatleri, tasarım ürünleri, gözlük, çanta ve gece elbiseleri satmaya başladım. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çok geniş bir ürün çeşitliği ile yapılan satışların tüm gelirini istisnasız Seferihisar barınağına bağışlıyorum, ufak bir katkıda olsa onlar için bir şey yapmak beni çok mutlu ediyor, herkesi Türkiye’nin en güzel barınağına destek olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.


Bir önceki yazımız olan Kenan Sofuoğlu Acı Haber İle Sosyal Medyayı Yasa Boğdu başlıklı makalemizde Instagram sporcular, Kenan Sofuoğlu ve Kenan Sofuoğlu Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir