Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

6.yılına girdiği şu günlerde sosyal medyanın zirvelerinde yer almaya başlayan Instagram her geçen gün yeni bir haber ile gündeme geliyor. Son dönemde daha çok güncellemeleri ile beraber gündeme gelen Instagram geçtiğimiz aylarda yayınladığı büyük güncellemesi ile ise bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan uygulaması haline gelmişti. Zira Instagram söz konusu güncelleme ile beraber aslında Snapchat tarafından kullanılan bir diğer özellik olan resimlerin hikayesi özelliğini uygulamaya dahil etmişti. Resimlerin hikayesi özelliği olarak bilinen ve resimlerle bir nevi kolay oluşturmaya imkan veren özelliğin Instagram’a dahil edilmesi ise bir süre Instagram’ın alay konusu olmasına neden olmuştu.

Her ne kadar birçok kullanıcı Instagram’ın bu hamlesi konusunda Instagram’ı eleştirse de söz konusu özellik hakkında yapılan son açıklama durumu tam tersine çevirdi. Zira yapılan açıklama ile beraber Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliği ile beraber adeta uçuşa geçtiği de açıklandı. Zaten 500 milyon aylık kullanıcı sayısının üzerine çıkan Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliği ise rekora gidiyor. Yapılan açıklamaya göre Instagram üzerinden bu yeni özellikle yapılan paylaşım sayısı 100 milyon aktif paylaşım sayılarını geçmeye başladı. En çok paylaşım yapılan türlerden biri olmaya başlayan resimlerin hikayesi özelliğinin Instagram’a ekstra bir güç kattığı da kesin. Bundan sonraki dönemlerde Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliği ile daha ne gibi başarılar elde edeceği de merak konusu.

Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu
4.4 (88.77%) 171 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Gönderileri Twitter Hesabında Paylaşılır Mı? başlıklı makalemizde instagram, Instagram ayarlar ve Instagram gönderi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus İçin Özel Instagram Güncellemesi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir