Hikayeler Paylaşımlarında Sizden Bahsedilenleri Görme

Hikayeler Paylaşımlarında Sizden Bahsedilenleri Görme

Instagram’ın en beğenilen özelliklerinden birisi hikayeler özelliği oldu. Aslında Snapchat tarafından kullanılan özelliklerden biri olan Hikayeler özelliği Facebook’un politikası gereği Instagram’a güncelleme olarak getirilmişti. Instagram’a güncelleme olarak getirilmesinin hemen ardından eleştiri almasına neden olsa da Instagram’ı şu an için en çok konuşulan özelliklerinden birisi de Hikayeler özelliği olmaya başladı. Instagram’da Birinin Sizden Bahsettiğini Görme özelliği herkesin merak ettiği bir konu. Bu hikayelerde nasıl yapılır?

Instagram’ın CEO’su tarafından yapılan açıklamada da değinilen konulardan biri olan Birinin Sizden Bahsettiğini Görme özelliği, kısa süre içerisinde günlü olarak 100 binin üzerinde paylaşım sayılarıyla ne kadar beğenildiğini de göstermekte. Günlü olarak binlerce paylaşım alması ve sürekli olarak alan paylaşımların sayısının artmasıyla beraber Instagram’ın genel olarak da güncellemelerinde bu bölüme yer vermeye başladığını da belirtelim. Zira son güncellemede de böyle bir durum gerçek oldu.

Hikayeler Bölümüne Etiketleme Özelliği Geldi

Canlı yayın özelliğinden önce gelen güncelleme ile beraber gelen özelliklerinden birisi de Hikayeler bölümü için etiketleme sistemi kullanıcılara sunulmuştu. En çok kullanılan özelliklerden biridir Hikayeler özelliği. Buna getirilen etiket özelliği ile beraber artık hikaye paylaşımlarında doğrudan arkadaşlarınızı da etiketleyebiliyorsunuz. Hikayede bulunan kişilerin profillerine yönlendirme yapabiliyorsunuz. Birinin Sizden Bahsettiğini Görme işlemi de mümkün olabiliyor.

Bu özellik takipçileriniz tarafından da kullanıldığında ve adınızın Hikayeler özelliğinde etiketlendiğinde nasıl bir durum ile karşı karşıya kaldığınıza bakalım.

  • Bu noktada ilk olarak Hikayeler bölümünde bir kullanıcılarının hikayesinde sizi etiketlemesi gerekiyor. Kullanıcı hikayeler bölümünde sizin profil adınızı etiketlediğinde ise artık kullanıcılar hikaye bölümünde doğrudan oluşan linke tıklayarak sizin profilinize ulaşabiliyor. Kullanıcıların bu şekilde profilinize gelmesinin dışında sizin etiketten haberdar olmanız için de Instagram tarafından size bir mesaj gönderiliyor.
  • Instagram Hikayeler bölümünde bu şekilde profil adınızın etiketlenmesi durumunda kullanıcıların profilinize ulaşabildiği gibi Instagram tarafından da doğrudan size bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Etiketleme sisteminin yapılmasının hemen ardından ise size hikayeler paylaşımının ön izlemesinin bulunduğu bir mesaj geliyor. Bunun dışında hikayeler paylaşımında sizi kullanan kişinin takipçi listenizde olmaması durumunda da öncelikle mesajı onaylamanız gerekiyor. Ardından gelen bildirim mesajını görebiliyorsunuz. Bundan sonra yapılan paylaşımlarda da bildirim geldiğinde tekrar onaylama kullanmanız gerekli olmuyor.

https://www.instatakipci.com/

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tiktok Fenomenleri: En Yüksek Takipçi Sayısı Kimde?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum
  1. Mutlu CELAVİR

    Beni etiketleyerek yapılan mesajlara ben geri dönüş yapmayıp onaylamayınca görünmüyor sanıyordum. Meğerse tam tersi herkes görüyormuş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir