HOI4 Hileleri

HOI4 Hileleri

Hoi4 hileleri konusuna değinmeden önce, bu oyunun ne olduğuna değinmemiz daha doğru olacaktır. Bu oyunun asıl adı “Hearts of Iron IV” şeklindedir. Strateji oyunudur. Bu oyunda kullanıcılar II. Dünya Savaşı’nda savaşmaktadır. Piyasa ilk sürüldüğü tarih 2016 yılının Haziran ayıdır. (Vikipedi)

Oyuncu 1936 ila 1939 yılları arasında oyun içerisinde olarak düşmanlara karşı zafer kazanabilmektedir.

Hoi4 Oyunun Özellikleri

Bu oyunun bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Gerçek zamanlı savaş simülasyonu sayesinde oyunun içerisindeymişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Silah, gemi ya da savaş konusunda en önemli komutanları seçerek oyunu yönlendirebilirsiniz.
 • Oyun, kullanıcılarına mükemmel ve kusursuz bir ara yüzü sunmaktadır. Kullanıcılar oyun oynarken çeşitli Hoi4 hile kullanarak, oyunlardan yüksek verim almalarını sağlayabilmektedir.
 • Stratejik becerilerinizi test edebilir, kendinizi bu noktada geliştirebilirsiniz. Kullanıcıların bu oyundaki en temel amaçları, kritik olarak adlandırılan dönemlerde doğru strateji ile kendilerini kurtarabilmek. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bunun için hile kullanılabilmektedir.

Oyun, aslında kullanıcılarına 2. Dünya Savaşı’ndan çeşitli örnekler sunmaktadır. Sizin de bildiğiniz gibi bu dünya savaşı çok ağır ve kanlı bir şekilde geçmişti. Oyun da bunun bilincinde olarak, kullanıcılarına savaşın nasıl olduğunu göstermek için ortaya çıktı. Simülasyonlar sayesinde oyunlar artık daha verimli ve profesyonel bir hale geliyor. Teknolojiyle beraber harmanlanan bu oyunlar sayesinde insanlık tarihinin nasıl savaşlardan geçtiği anlaşılacaktır.

hoi4 hileleri

Hoi4 Hile Nasıl Yapılır?

Hoi4 oyunu çok eğlenceli ve zevkli olarak tanımlanmaktadır. Aslında genel olarak oyunlar son derece eğlenceli ve zevklidir. Ancak sıkışıp kaldığınız ya da geçemeyeceğiniz zamanlarda hilelere başvurarak bu zor bölümleri atlatabilirsiz. Sıkışıp kaldığınızda kullanabileceğiniz pek çok hilenin olduğunu hatırlatabiliriz. İşte sizin için Hearts of Iron 4 hilelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Focus.autocomplete:  Odak ağacında olan focusları direkt geçirebilirsiniz.
 2. Cp (Miktar): Command Power eklemini sağlayabilirsiniz.
 3. Ws (Miktar): War Suport eklemeyi yapabilirsiniz.
 4. Pp (Miktar): Politik güç ekleyebilirsiniz.
 5. Tag (Ülke i’d): Ülkeler arası geçiş yapabilirsiniz.
 6. Tdebug: Debug menüsüne ulaşabilirsiniz.
 7. Observe: Oyunda izleyici moduna geçebilirsiniz.
 8. Debug_nuking: Oyun içerisinde istediğiniz yere nükleer bomba atabilirsiniz.
 9. Winwars: en yüksek puanı alabilirsiniz. Ancak bunu sadece savaşlarda yapabilirsiniz.
 10. Masscs: Toplu fetih yapabilirsiniz
 11. Delall: Bütün birliklerin yok olmasına sebep olur.
 12. Focus.NoCheks: Bütün focusların gerekliliklerini kapatır.
 13. Resign: Oyunu bitirerek skor ekranına geçebilirsiniz.
 14. Netsong: Oyundaki şarkıyı değiştirebilir, sıradaki şarkıya geçebilirsiniz.
 15. Fronts: Oyundaki yabancı cepheleri görebilirsiniz.

Görüldüğü gibi bu oyunda kullanabileceğiniz pek çok hile bulunmaktadır. Aynı zamanda istediğiniz herhangi bir ülkeyi bulabilmek için Ctrl + F tuşuna basarak, ülkelerin taglarını kullanarak arama yapabilirsiniz. Genellikle ülkelerin ilk 3 hafini yazarak, kısaltma sayesinde de ülkelere ulaşabilirsiniz. Hoi4 hileleri hakkında tüm detayları sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: EU4 Hileleri

Oyun Hileleri kategorisi ile oyun hileleri hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Hoi4 Hileleri Nelerdir?

Hoi 4 oyunu ile ilgili olarak sizler için özel oluşturmuş olduğumuz blog yazımızdan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Hoi 4 Nedir?

Hoi 4 oyunu, strateji oyunu kategorisinde sayılabilecek bir oyundur. Arkadaşlarınızla beraber ya da tek başınıza oynayabilirsiniz.

Hoi 4 Oyunu Nasıl İndirilir?

Hoi 4 oyununu indirmek için Steam uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu sayede tamamen güvenli bir şekilde indirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Oyun Hileleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir