Hotmail

Hotmail

Kullanıcılarına e-posta bültenlerini takip edebilme, dosya paylaşımı yapabilme ve haberleşme olanağı sağlayan hotmail uygulaması ücretsiz bir şekilde yıllardır aktif hizmet sunuyor. Özellikle masa başı ofis çalışanlarının ve öğrencilerin devamlı şekilde kullandığı uygulamalar arasında bulunan hotmail uygulaması sayısız özelliğiyle hizmet sunuyor. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar uzun süre giriş yapmadıkları zamanlarda hotmail şifremi unuttum gibi geri dönüşler yapabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar hotmail şifre değiştirme gibi işlemlerle hesaplarını kurtarabiliyorlar. Sizler için bu yazımızda hotmail şifrenizi unuttuğunuzda başvurabileceğiniz yöntemleri anlattık. Hotmail şifre değiştirme, hotmail giriş, hotmail oturum aç gibi işlemleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlattık.

Hotmail Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Hotmail şifremi unuttum diyorsanız bu problemin çözümü çok kolay. Basit birkaç yöntemle hotmail şifre değiştirme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hesabınıza yeniden giriş yaparak e-postalarına erişim sağlayabilirsiniz. Hotmail şifrenizi unuttuysanız aşağıda bahsettiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak hotmail şifre değiştirme işlemini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

 • Hotmail giriş ekranına gelerek mevcut hotmail hesabınızı yazın ve ileri yazan butona tıklayın.
 • İkinci ekranda sizden şifre isteyecektir. Bu ekranda bulunan parolamı unuttum yazısına tıklayın.
 • Kimlik doğrulama ekranı açılacaktır. Bu ekrandan size uygun seçeneği seçin ve gelen kodu bir sonraki ekranda ilgili bölüme yazın.
 • Parola sıfırlama ekranı üzerinden belirlediğiniz yeni parolanızı yazın ve ileri yazan butona tıklayın.
 • Hotmail oturum aç sayfasından yeniden giriş yapın.
hotmail şifremi unuttum

Böylelikle hotmail şifre değiştirme işlemini kolaylıkla tamamlamış olacaksınız. Eğer kimlik doğrulama ekranında bulunan seçenekler üzerinde işlemlerinizi gerçekleştiremiyorsanız aşağıda bahsettiğimiz adımları izleyin.

 • Hotmail giriş ekranına gelerek mevcut hotmail hesabınızı yazın ve ileri yazan butona tıklayın.
 • Açılacak olan şifre ekranından parolamı unuttum yazısına tıklayın.
 • Kimlik doğrulama ekranı açılacaktır. Bu ekranda mevcut olan “Bende bunlardan hiçbiri yok” yazısına tıklayın.
 • Açılacak olan hesap kurtarma ekranında ilgili yere şifresini değiştirmek istediğiniz hotmail adresinden farklı bir adres yazın. Yazacağınız adresin hotmail uzantılı olması gerekmez. Herhangi bir e-posta uzantılı adresi de yazabilirsiniz.
 • E-posta adresini yazdıktan sonra ekranda bulunan karakterleri ilgili yere yazın ve ileri butonuna tıklayın.
 • E-posta adresinize gelen kodu ekrana yazın ve ileri butonuna tıklayın.
 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hotmail uygulaması sizden hesabınızla ilgili bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde doldurarak ilerleyin.
 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra iletişim için kullandığınız e-posta adresine şifrenizi sıfırlayabilmeniz için bir link gelecektir. Bu linke tıklayın.
 • Açılan linkte ilgili yere önce kurtarmak istediğiniz e-posta adresinizi, daha sonrasındaysa yeni parolanızı yazın.

Bu işlemler sonrasında hotmail şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Kimlik doğrulama işlemi bilgilerinizi doğru hatırlamadığınız takdirde uzun sürebilir. Bunun için 24 saat beklemeniz gerekebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Discord Nedir?

Sosyal Medya Destek kategorisi ile dijital dünyada yaşadığınız tüm sorunları çözün!

Hotmail Nedir?

Hotmail microsoft tarafından kullanıcılara sunulan e-posta alma ve gönderme servisidir. Tamamen online olarak kullanılabilir. Hem masaüstü hem de akıllı telefonlardan kullanmak mümkündür ayrıca son derece basittir.

Hotmail Şifre Mi Nasıl Tekrar Alabilirim?

Hotmail hesabı kurma aşamalarında ileriye dönük olarak hesap kurtarma seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekleri iyi doldurmak gerekir. Bu seçenekleri doğru olarak doldurmak ve ardında da şifre unutuldupu taktide doğrı yötenmleri izlemek şifre değiştirmek için yeterlidir.

Hotmail Şifre Değiştirme Sınırı Var mı?

Hotmail şifrelerinizi unutmanız veya değiştirmek istemeniz durumunda herhangi bir sınır ile karşılaşmazsınız. Böylece dilediğince engelsiz bir şekilde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 1]
6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba, Instagram hesabınızı oluştururken vermiş olduğunuz mail adresi ve telefon numaranız ile şifre sıfırlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu bilgilere sahip değilseniz lütfen Instagram yardım merkezi ile iletişime geçiniz.

 1. Merhaba ben hotmail şifremi unuttum yanliz cep kaydettigi icin otomatik aciyo mail lere baka biliyom fakat baskbiyerden bakmak icin sifre istiyo kurtarma icin verdigim adreside kullanmiyorum kaybetmistim nasil yenisifre alirim eskisini bilmeden tesekkurler

  1. Merhaba Mustafa Bey, E-mail ayarlarınızdan “Kurtarma Seçenekleri” bölümü üzerinden kurtarma mailiniz ve telefon numaranızı kaydediniz. Bu sayede şifre sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.